دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینپزشکان در کدام کشورها بیشترین درآمد را دارند؟

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

در بیشتر کشورهای جهان پزشکان به دلیل ماهیت چالش برانگیز شغل خود و مسئولیتی که در برابر سلامت عمومی مردم دارند، بیشترین درآمدها را ‌کسب می‌کنند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 3 ) بنچاق !
نویسنده : tiiiim شماره پست : 29040 تاریخ انتشار : 1398/03/23
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : Faren , Mohammadreza0723 , fatemeh ,
به طور کلی درآمد قشر پزشک جامعه به نسبت دیگر مشاغل بالاست اما وقتی سال‌های سختی که این افراد صرف تحصیل کرده‌اند و نیز دشواری‌های شغل آنان را در نظر بگیریم، درمیابیم که این درآمد اغلب اوقات عادلانه است.اگرچه درآمد پزشکان در سراسر جهان بالاست اما در برخی از کشورها این درآمد به بیشترین میزان خود می‌رسد.

در این مقاله به نقل از پایگاه خبر رسانی "naibuzz"  کشور های که پزشکانِ آنها بیشترین درآمد را دارند، عنوان شده که به شرح زیر است:


 ایالات متحده آمریکا

- میانگین حقوق سالانه یک پزشک متخصص: 370 هزار دلار
- میانگین حقوق سالانه یک پزشک عمومی: 230 هزار دلار

درآمدی که یک پزشک در آمریکا می تواند کسب کند به عوامل مختلفی از جمله ایالتی که در آن کار می‌کند و حتی جنسیت او بستگی دارد. به طور کلی پزشکان مرد آمریکایی 36 درصد بیشتر از پزشکان زن همتای خود درآمد کسب می‌کنند. تخصص یک پزشک نیز بر میزان درآمد او تاثیر دارد.میانگین درآمد پزشکان متخصص در آمریکا از 472 هزار دلار در "داکوتای شمالی" تا 291 هزار دلار در "رود آیلند" متفاوت است.


 کانادا

- میانگین حقوق سالانه یک پزشک متخصص: 338 هزار دلار
- میانگین حقوق سالانه یک پزشک عمومی: 271 هزار دلار

در حال حاضر بیش از 90 هزار پزشک در کانادا وجود دارد و سرعت افزایش تعداد پزشکان آن از سرعت افزایش جمعیت کشور نیز بیشتر است. به طوری که نسبت پزشکان برای افراد 228 پزشک برای هر 100 هزار نفر است.میانگین درآمد پزشکان در کانادا از 258 هزار دلار در "نوا اسکوشیا" تا 366 هزار دلار در "آلبرتا" برآورد شده است.


 استرالیا

- میانگین حقوق سالانه یک پزشک متخصص: 260 هزار دلار
- میانگین حقوق سالانه یک پزشک عمومی: 140 هزار دلار

در استرالیا جراحان مغز و اعصاب با درآمد سالانه 430 هزار دلار و پس از آن چشم پزشکان با درآمد سالانه 420 هزار دلار، بیشترین درآمد را میان پزشکان به خود اختصاص داده‌اند. هرچند این درآمد بسته به منطقه‌ای که پزشک در آن طبابت می کند نیز متفاوت است. برای مثال پزشکانی که در ملبورن یا سیدنی کار می کنند می‌توانند تا 50 درصد درآمد بیشتری کسب کنند.

از دیگر متخصصانی که درآمدهای بالاتری در استرالیا دارند می توان به متخصصان قلب، جراحان پلاستیک و زیبایی و متخصصان زنان و زایمان اشاره کرد.


هلند

- میانگین حقوق سالانه یک پزشک متخصص: 253 هزار دلار
- میانگین حقوق سالانه یک پزشک عمومی: 117 هزار دلار


بلژیک

- میانگین حقوق سالانه یک پزشک متخصص: 188 هزار دلار 
- میانگین حقوق سالانه یک پزشک عمومی: 61 هزار دلار


 ایرلند

- میانگین حقوق سالانه یک پزشک متخصص: 183 هزار دلار
- میانگین حقوق سالانه یک پزشک عمومی:  125 هزار دلار


 سوییس

- میانگین حقوق سالانه یک پزشک متخصص: 130 هزار دلار
- میانگین حقوق سالانه یک پزشک عمومی: 116 هزار دلار

این کشور حدود 32 هزار پزشک دارد. بیشترین درآمد را نیز در این کشور متخصصان  قلب، متخصصان گوارش، جراحان مغز و اعصاب و رادیولوژیست ها دارند.

منبع:تبیان

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : درآمد پزشکان ، بیشترین درامد پزشکان ، دستمزد پزشکان
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت