دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینDNA مصنوعی هم ساخته شد!

پست های بیشتر از دسته علمی و آموزشی

دانشمندان انگلیسی موفق به ساخت ماده ژنتیکی مصنوعی با قابلیت ذخیره اطلاعات و تکامل در میان نسل‌ها به شیوه مشابه دی‌ان‌ای شده‌اند که انتظار می‌رود به تحقیقات جدید در پزشکی و زیست‌فناوری منجر شده و اطلاعات جدیدی در مورد اولین تکثیر مولکول‌ها ...
گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : tiiiim شماره پست : 29023 تاریخ انتشار : 1398/03/23
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : Mohammadreza0723 , ns6200 , vashty , saleh , Ntmi123 ,
دی ان ای چیست؟

دی ان ای مولکولی است که دستورهای ژنتیکی مورد استفاده در توسعه و عملکرد تمام موجودات زندهٔ شناخته شده و بسیاری از ویروس‌ها را کدگذاری می‌کند. دی ان ای اسید نوکلئیکی است که شامل پروتئین و کربوهیدرات‌هاست. اسیدهای نوکلئیک از سه ماکرو مولکول اصلی تشکیل شده که برای زندگی همه گونه‌های شناخته شده ضروری می‌باشد.

هر نوکلئوتید از یک باز آلی، گوانین (G)، یا سیتوزین (C)، یا آدنین (A)، یا تیمین (T)، و از یک قند مونوساکاریدی به نام دئوکسی ریبوز و یک گروه فسفات تشکیل شده‌است. نوکلئوتیدها به وسیلهٔ پیوند کووالانسی به صورت زنجیره‌ای به هم متصل می‌شوند، نوکلئوتیدها از محل قند یک نوکلئوتید با فسفات نوکلئوتید دیگر پیوند ایجاد کرده .

اکثر مولکول‌های دی ان ای از دو رشتهٔ پلیمری زیستی که به صورت حلقه دور هم پیچ خورده و به شکل یک مارپیچ دوگانه درآمده‌است. دو رشتهٔ دی ان ای به عنوان پلی نوکلئوتید شناخته شده، که از واحدهای ساده‌تری به نام نوکلئوتید ساخته شده‌است.

دانشمندان انگلیسی موفق به ساخت ماده ژنتیکی مصنوعی با قابلیت ذخیره اطلاعات و تکامل در میان نسل‌ها به شیوه مشابه دی‌ان‌ای شده‌اند که انتظار می‌رود به تحقیقات جدید در پزشکی و زیست‌فناوری منجر شده و اطلاعات جدیدی در مورد اولین تکثیر مولکول‌ها و تبدیل به حیات در میلیاردها سال قبل ارائه دهد.


جایگزینی برای دی‌ان‌ای

در نهایت، ساخت جایگزینی برای دی‌ان‌ای و آر‌ان‌ای می‌تواند دانشمندان را قادر به ساخت شکل‌های بدیع حیات در آزمایشگاه سازد.محققان آزمایشگاه زیست‌شناسی مولکلولی شورای تحقیقات پزشکی انگلیس موفق به ساخت روش‌های شیمیایی برای تبدیل دی‌ان‌ای و آر‌ان‌ای به شش پلیمر ژنتیکی جایگزین موسوم به XNAs شده‌اند.

این روش به مبادله دی‌اوکسی‌ریبوزو ریبوز برای مولکول‌های دیگر می‌پردازد.دانشمندان دریافتند که XNAs قادر به شکل‌دهی یک مارپیچ دوتایی با دی‌ان‌ای بوده و از ثبات بیشتری نسبت به دیگر مواد ژنتیکی طبیعی برخوردارند.

این قابلیت بدین معنی است که می‌توان پلیمرها را به عنوان پادتن مستقر کرد.به گفته محققان این کار نشان داد که دو نشانه بارز حیات یعنی وراثت و تکامل با استفاده از جانشین‌هایی برای ماده ژنتیکی طبیعی ممکن است.

همچنین این پژوهش می‌تواند به دانشمندان را در درک چگونگی حیاتی شدن نقش دی‌ان‌ای و آران‌ای در تکامل حیات و حتی امکان کشف حیات‌های بیگانه کمک کند.پیام‌های ژنتیکی موجودی در مولکول دنا در نهایت برای مواردی چون ساخت پروتئین و مولکول‌های آران‌ای یا رنا (RNA) در یاخته، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قطعه‌هایی از DNA که پیام‌های ژنتیکی را باخود حمل می‌کنند ژن نامیده می‌شوند؛ ولی دنا توالی‌های دیگری نیز دارد که برای ساخت خود دنا یا تنظیم استفاده از اطلاعات ژنتیکی موجود در ژن، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : DNA مصنوعی ، DNA واقعی ، دی ان ای چیست
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت