دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینآشنایی با انگل‌ های ژنتیکی!

پست های بیشتر از دسته علمی و آموزشی

تقریباً نیمی از ژنوم انسان از انگل‌ های ژنتیکی تشکیل شده است که شامل ترانسپوزون‌ ها، پلاسمیدها، ویروس‌ ها، و دیگر عناصر ژنتیکی که یک چیز مشترک دارند، می‌ باشد. چیز مشترک بین انگل‌ های ژنتیکی این است که هیچ کمک مفیدی به میزبان‌های خود نمی کنند و ...
گزارش تخلف دوست داشتم ( 4 ) بنچاق !
نویسنده : tiiiim شماره پست : 29022 تاریخ انتشار : 1398/03/23
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : mnmnmn , vashty , Mohammadreza0723 , ns6200 ,
به گزارش بیگ بنگ، منشأ انگل‌های ژنتیکی که گاهی اوقات «ژن‌ های خودخواه» نامیده می‌شوند، در تاریخ حیات است و امروزه تقریباً در تمام موجودات زنده وجود دارند.این کشف که انگل‌های ژنتیکی بسیار فراوان و شایع هستند، یکی از یافته‌ های شگفت‌ انگیزِ بسیار در زمینۀ ژنومیک است، اما هنوز سوالات زیادی بدون پاسخ مانده است.

یکی از اساسی‌ ترین پرسش‌ها این است که انگل‌ های ژنتیکی چگونه توانسته‌ اند مدتی طولانی دوام بیاروند، علی رغم این شواهد که آن ها در زمان‌‌ بندی‌ های فرگشتی، مضر هستند. معمولاً انتخاب طبیعی منجر به حذف ژن‌های مضر می‌ شود، بنابراین سوال اصلی این است که چرا انتخاب طبیعی، انگل‌ های ژنتیکی را حذف نکرده است؟

محققان جیامو ایرانزو و اوگن وی. کونین در مؤسسه ملی بهداشت در بتزدا – مریلند، در مطالعه‌ ای جدید، دریافتند که ممکن است انتقال افقی ژن (HGT) یکی از عوامل کلیدی در درک پایداری و شیوع انگل‌ های ژنتیکی در طول زمان‌ بندی‌ های فرگشت، باشد.

در انتقال افقی ژن، اطلاعات ژنتیکی به وسیلۀ انواعی از مکانیزم‌ ها، به غیر از فرآیند سنتیِ انتقال DNA از والدین به فرزند، به موجود زنده منتقل می‌شود.

بعنوان مثال، موجود زنده ممکن است مادۀ ژنتیکی را مستقیماً از موجود زنده دیگری که حتی از گونه‌ای متفاوت باشد، دریافت کند؛ یا این که ماده ژنتیکی را از محیط اطراف برداشت کند. در انگل‌ های ژنتیکی، انتقال افقی ژن راهی برای آلوده کردنِ میزبان فراهم می‌ کند، که مکانیزمی بالقوه برای جبران زیان‌های ناشی از انتخاب طبیعی فراهم می‌آورد.

با این وجود، مطالعات اولیه نشان دادند با فرض سرعت‌ های معمولیِ انتقال افقی ژن، بعید است که آن ها به تنهایی بتوانند سبب شوند که انگل‌ های ژنتیکی برای مدت زمانی طولانی دوام بیاورند. تحقیقات بعدی نشان می‌دهد که نوسانات تصادفی در سرعت‌ های انتقال افقی ژن می‌تواند منجر به دوام برخی انگل‌ های ژنتیکی شود.

اکنون در این مطالعۀ جدید، محققان مقادیر زیادی از داده‌ های مربوط به شیوع انگل‌ های ژنتیکی در جمعیت‌ های میکروبی را تجزیه و تحلیل کردند و از آن برای برآورد حداقل سرعت انتقالِ افقی ژن که برای بقای طولانی‌ مدتِ انگل‌ های ژنتیکی لازم است، استفاده کردند.

این تجزیه و تحلیل شامل استفاده از ژنومیک‌ های تطبیقی و مدل سازی ریاضی، به منظور تعیین تأثیر عوامل مختلف بر گسترش و شیوع و دوام انگل‌ های ژنتیکی، بود.محققان دریافتند که گرچه سرعت حیاتیِ انتقال افقی ژن به قدرت انتخاب طبیعی و سرعت حذف ژن بستگی دارد.

اما سرعت‌های معمولیِ انتقال افقی ژن در انگل‌های ژنتیکی معمولا آن قدر بالا است که بتواند بقای طولانی‌ مدت را تضمین کند. این یافته‌ها شواهدی را ارائه می‌دهد که انگل‌های ژنتیکی برای غلبه کردن بر انتخاب طبیعی و دوام آوردن در ژنوم میزبان‌های خود برای میلیاردها سال، از انتقال افی ژن استفاده می‌کنند.

نتایج آن ها هم چنین به کمک این امر که چرا انواع متفاوت انگل‌های ژنتیکی از استراتژی‌ های مختلفی استفاده می‌کنند، کمک می‌ کند.اگرچه انگل‌های ژنتیکی هیچ مزیت عملکردی برای میزبان خود ندارند، اما رقابت بین موجوادت زنده اولیه و انگل‌های ژنتیکی نقش مهم و حیاتی در برخی از رویدادهای مهم فرگشتی در تاریخ موجودات زنده دارد.


منبع:تبیان

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : انگل‌ های ژنتیکی ، آشنایی با انگل‌ ژنتیکی ، انگل‌ ژنتیکی چیست
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت