دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینمؤثرترین توصیه برای بهبود سرماخوردگی !

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

در یک بررسی جدید متخصصان رابطه بین خواب کافی و مبارزه با ویروس‌ها را نشان داده‌اند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 1 ) بنچاق !
نویسنده : tiiiim شماره پست : 28925 تاریخ انتشار : 1398/03/23
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : Bostodl ,
این تحقیق مشخص می‌کند کم‌خوابی و استرس میزان هورمون‌های خاصی را در بدن بالا می‌برد که مکانیسم دفاعی بدن را بسیار کند می‌کنند.

در فصل زمستان که یا افراد زیادی در اطرافمان سرما خورده هستند یا خود ما بیمار هستیم و همه به دنبال راهکارهایی برای زودتر خوب شدن می‌گردند به نظر می‌رسد حرف قدیمی‌ها که می‌گفتند "خوابیدن" بهترین دوای سرماخوردگی است، خیلی هم بی‌راه نباشد.

متخصصان آلمانی در آزمایشی جدید نشان داده‌اند چگونه خوابیدن به بدن کمک می‌کند تا با سرماخوردگی مبارزه کند. به نظر می‌رسد خواب، نیروی برخی سلول‌های ایمنی را تقویت می‌کند تا بتوانند به هم بچسبند و نهایتاً سلول‌هایی که با ویروس آلوده شده‌اند را از بین ببرند.

این متخصصان روی سلول‌های T شکل (نوعی از سلول‌های ایمنی) تمرکز کردند که وظیفه آنها مبارزه با عفونت است. وقتی سلول‌های T سلول‌هایی را که با ویروس آلوده شده‌اند را کشف می‌کنند، پروتئینی چسبنده را فعال می‌کنند که به آنها این امکان را می‌دهد تا به سلول‌های آلوده بچسبند و آنها را از بین ببرند.

کم‌خوابی افزایش سطح هورمون‌ها می‌انجامد که در نتیجه مانع فعال شدن این پروتئین چسبنده می‌شوند.استویان دیمیترف، مدیر این تحقیقات از دانشگاه توبینگن آلمان به خبرگزاری رویترز می‌گوید: اگر می‌خواهید سیستم ایمنی‌تان آماده مبارزه با مهاجمان باشد، هر شب خواب کافی داشته باشید و از استرس مزمن پرهیز کنید.

دیمیترف و همکارانش معتقد هستند هورمون‌های خاصی از جمله اپی نفرین، نوراپی‌نفرین و آدنوزین می‌توانند مانع فعال‌سازی پروتئین چسبنده شوند و این فرایند را متوقف کنند.

دیمیترف و تیمش سلول‌های افرادی را که مبتلا به نوعی ویروس موسوم  بودند مورد بررسی قرار دادند. وظیفه سلول‌های T شناسایی و تخریب سلول‌هایی است که به CMV آلوده شده‌اند.ولی وقتی که سلول‌های T با هورمون‌های فوق ترکیب شدند، توانایی این سلول‌ها برای تولید پروتئین چسبنده برای دفاع از بدن به شدت کاهش یافت.

تحقیقات نشان داده‌اند اگر افرادی که خواب کافی ندارند یا اینکه خواب باکیفیت ندارند در معرض ویروس قرار بگیرند، بیشتر از افراد دیگر احتمال دارد بیمار شوند.به گزارش دویچه‌وله، متخصصان دیگر درباره این یافته گفته‌اند این تحقیق به شیوه‌ای منحصربه‌فرد مکانیزم بدن انسان برای دفاع از خودش و رابطه آن با خوابیدن را تشریح می‌کند.


منبع:تبیان

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : سرماخوردگی ، درمان سرماخوردگی ، تسکین سرماخوردگی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت