دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینحوضچه های طبیعی هوانگ لونگ چین

پست های بیشتر از دسته تاریخی و گردشگری

در ادامه معرفی جاذبه های طبیعت گردی چین به سراغ یکی از شگفتی های طبیعت در استان سیچوان چین آمده ایم.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 1 ) بنچاق !
نویسنده : hoomanz شماره پست : 28913 تاریخ انتشار : 1398/03/09
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : mnmnmn ,
یکی از چشمه های آب گرم دنیا که توانسته اند حوضچه های رنگی و بسیار زیبایی ایجاد کنند، در چین قرار دارد. حوضچه های طبیعی هوانگ لونگ چین همانند حوضچه های رنگ باداب سورت ایران یا پاموکاله ترکیه در دنیا بی نظیر است. مکانی است در میان درختان و جنگل است که امروزه گردشگران چینی و خارجی بسیاری را به خود جذب می کند. اگر به طبیعت گردی در کشور پهناور چین علاقه دارید، با حوضچه های طبیعی هوانگ لونگ چین آشنا شوید.

کلمه هوانگ لونگ در زبان چینی به معنای اژدهای زرد است. به همین دلیل نام استخرها و حوضچه های زرد رنگ در این ناحیه را هوانگ لونگ گذاشته اند. این حوضچه ها در میان رشته کوه های مین و در تقریبا در میانه سرزمین چین در پارک ملی دره جیوژای چین واقع شده است. قبل تر از این ها راجع به پارک ملی دره جیوژای برای شما صحبت کرده ایم اما از استخرها و حوضچه های طبیعی هوانگ لونگ چین حرفی نزده ایم. اکنون با این جاذبه بیشتر آشنا شوید.

از عجایب جهان و سرزمین رویایی القابی هستند که به این طبیعت شگفت انگیز و مناظر تماشایی و بناهای تاریخی این ناحیه داده اند. این منطقه در جهان به خاطر دریاچه ها، حوضچه ها و استخرها، قله های کوه برفی، دره ها و جنگل های بکر شناخته شده هستند. این منطقه در سال 1992 جزو فهرست میراث جهانی یونسکو شد. منطقه حفاظت شده ملی هوانگ لونگ چین شامل هوانگ لونگ و دره موینیگوی است.

منظره ای که دریاچه ها و حوضچه ها در این ناحیه به وجود آورده اند، 3٫6 کیلومتر بوده و شامل قله های برفی و یخچال های رشته کوه های مرکزی چین در انتهای منظره می شود. املاح معدنی کلسیم کربنات در طول مسیر دریاچه رسوب نموده و حوضچه هایی با دیواره های زرد رنگ ایجاد کرده است. این رگه های زرد از نگاه مردم چین همانند اژدهایی زرد تشبیه شده که مسیری مارپیچی را از میان جنگل های بکر، صخره های کوهستانی و بخچال های طبیعی طی می کند. به این خاطر نام آن را دره اژدهای زرد (Yellow Dragon Valley) گذاشته اند. ترکیب زرد کلسیم کربنات و سبز آبی حوضچه ها یکی از زیباترین منظره ها را در میان حوضچه های آبگرم جهان به وجود آورده است.

وجود انواع شگفتی های طبیعت مانند دریاچه ها، حوضچه ها، رودخانه ها، آبشارها، درختان جنگلی و غارها، این منطقه از چین را به یکی  از پربازدیدترین جاذبه های طبیعی چین تبدیل نموده است. در بخش هایی از مسیر تراس هایی چوبی برای بازدیدکنندگان ساخته اند تا بتوانند از تماشای نزدیک هوانگ لونگ چین لذت ببرند. ورود به این حوضچه ها و استخرها ممنوع بوده و مثل پاموکاله ترکیه نیست که بتوانید وارد آب ها شوید.

ابتدا از شانگهای خود را به چنگدو برسانید. از ایستگاه اتوبوس چنگدو چادیانزی (Chengdu Chadianzi Bus Station) تا ناحیه سونگپن (Songpan county) اتوبوس سوار شوید. این اتوبوس ها در ساعات 07:30، 09:30، 11:30 و 13:00 از ایستگاه حرکت نموده و قیمتی حدود 109 یوآن دارند. پس از رسیدن به سونگپن، برای هوانگ لونگ اتوبوس بگیرید. دومین اتوبوس در ساعت های 06:00، 07:00 یا 14:00 حرکت نموده و قیمتی بین 25 تا 29 یوآن دارند. اگر برای بازدید جاذبه های طبیعت گردی چین به پارک ملی جیوژای رفتید، از آنجا می توانید برای این ناحیه ماشین کرایه کنید. هزینه کرایه آن، 400 یوآن می شود.

هر چند که در تمام فصل سال می توانید برای بازدید از حوضچه های آبگرم هوانگ لونگ چین راهی این پارک شوید اما در هر فصل با منظره ای متفاوت روبرو خواهید شد. اوج بازدیدها در ماه های آپریل (اردیبهشت) تا نوامبر (اواخر شهریور) بوده که هزینه ورودی هم بیشتر از دیگر ماه های سال است. هزینه ورودی به طبیعت 170 یوآن است. در ماه های سرد سال هزینه ورودی نصف می شود. اگر نمی خواهید در مسیرهای پیاده روی مشخص شده در میان درختان و طبیعت و تا ارتفاع بالای کوه، پیاده روی کنید، می توانید با پرداخت 80 یوآن به بالای کوه بروید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : جاذبه های چین ، هوانگ لونگ چین ، طبیعت گردی چین
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت