دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینمعرفی میدان مانژ در مسکو

پست های بیشتر از دسته تاریخی و گردشگری

یکی از میدان های بسیار زیبا و اصلی شهر مسکو، میدان مانژ است. در این میدان در کنار یکدیگر چندین موزه ی مختلف قرار گرفته است. از لحاظ بصری، میدان مانژ شبیه به یک مثلث است که در هر گوشه ی آن یک جاذبه ی دیدنی قرار گرفته است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 2 ) بنچاق !
نویسنده : hoomanz شماره پست : 28910 تاریخ انتشار : 1398/03/09
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : mnmnmn , ns6200 ,
یکی از جالب ترین تعابیری که درباره ی میدان مانژدر مسکو وجود دارد این است که؛ این میدان همچون سر یک پیکان مثلثی شکل است که در هر طرف آن یک جاذبه ی مهم و بسیار زیبا قرار گرفته است. همین قرارگیری جاذبه ها باعث می شود تا این میدان در بین میدان های اصلی و مهم مسکو جای بگیرد. مکانی که امروزه آن رابه عنوان میدان مانژ می شناسیم، نزدیک به 2 قرن قبل تر در مکان صومعه ای به وجود آمد که در همسایگی رود نیگلینایا بوده است.

در سال های بعدی این رود از بین رفت و تنها یک مجرای کوچک زیرزمینی از آن باقی ماند. در اطراف محل قبلی این رود همچنان مردم زندگی می کردند که شهر مسکو دچار تغییراتی شد و پیش از ورود به عصر جدید زندگی مدرن، مسکو باید دیگر به شکل یک شهر منسجم در می آمد و در همین راستا میدان مانژ در مسکو به همراه دیگر نواحی این شهر دچار تغییراتی اساسی شد.

بر اساس متون و اسناد تاریخی شهر مسکو، این میدان زیبا در حدود 70 سال پیش یعنی بین سال های 1932 تا 1938 ساخته شد. استفاده ی معمولی که از این میدان می شده، برای رژه های نظامی و یا برگزاری جشن های پیروزی بوده است. قبل ترها مردم مسکو برای برپا کردن نمایشگاه های خیابانی از این میدان اصلی استفاده می کرده اند.

یکی از نکات مثبت این میدان این است که میدان مانژ به قدری بزرگ و جادار است که عابرین به راحتی و با فضای کامل می توانند در این میدان رفت و آمد نمایند. در اطراف این هتل و یا بهتر بگوییم در اضلاع مختلف آن جاذبه های مختلفی قرار گرفته است. باغ آلکساندر، هتل مسکوای زیبا، ساختمان مسکو مانژ، کتابخانه ی ملی روسیه، کاخ کرملین و بسیاری از دیگر دیدنی های این شهر در اطراف این میدان قرار گرفته اند.

البته تمامی عواملی که به اهمیت این میدان می افزایند، این جاذبه ها نیستند بلکه از لحاظ قرارگیری این میدان به عنوان یکی از مهم ترین میادین اصلی شهر مسکو؛ ارزش این میدان را دو چندان می نماید. میدان مانژ، میدان سرخ را به خیابان بسیار شلوغ و پر رفت و آمد تورسکایا متصل می نماید. درباره ی شکل گیری میدان مانژ در مسکو باید بگوییم که این میدان زیبا، قبل تر ها تنها خیابان و میدانی مثل همه ی دیگر مناطق مسکو بود.

این میدان حتی نام امروزش را از ساختمان مسکو مانژ که قبلا یکی از دفاتر اصلی دانشگاه دولتی مسکو بوده، وام گرفته است. میدان مانژ از آن رو یکی از زیباترین میادین اروپایی است که در اطرافش پر است از تزئینات شهری مختلف و گوناگون. از باغ های کوچک و محوطه های گل کاری شده گرفته تا مجسمه ها و فواره های آب که با الهام از شخصیت های معروف درتاریخ روسیه تزئین شده اند.

یکی از جذاب ترین مکان های مسکو برای خیلی ها از جمله توریست های جوان، میدان مانژ در مسکو است زیرا این میدان به قدری زیباست که حتی قدم زدن در آن نیز باعث خوب شدن حالشان می شود و دست کم جایی است که به بسیاری از خیابان ها و محله های اصلی این شهر راه دارد. این میدان یک بار در سال 1990 میلادی توسط شهرداری مسکو کاملا بسته شده و مورد بازسازی کامل قرار گرفت. یکی از نکات جالب درباره ی میدان مانژ در مسکو این است که این میدان تنها جاذبه های زمینی ندارد بلکه؛ در زیر زمین هم این میدان دارای جاذبه های مختلف و فراوانی است.

اگر به این میدان نگاه کنید خواهید دید که در یک اتاقک شیشه ای بسیار زیبا در وسط آن قرار گرفته است. در واقع در همین بخش میدان که به آن بخش مرکزی می گویند، یک مرکز خرید وجود دارد که 4 طبقه زیر زمین است. این مرکز خرید یک پارکینگ هم دارد که آن اتاقک شیشه ای که به آن اشاره کردیم در واقع سقف شیشه ای و تزئین شده ی آن است. در وسط این میدان یک مجسمه ی اسب سواری جالب قرار گرفته است که به مناسبت گذشت نیم قرن از پیروزی مارشال ژاکوف در برابر موزه ی تاریخ ملی روسیه نصب شده است.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : شهر مسکو ، میدان مانژ ، باغ کرملین
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت