دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینتشخیص چند بیماری از طریق استشمام !

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

بوی بدن می‌تواند نشانه‌ای فراتر از فراموشی یک فرد برای استفاده از محصول ضد تعریق خود باشد. پژوهشگران از مدت‌ها قبل متوجه شده‌اند که برخی بیماری‌ها از جمله سرطان، مولتیپل اسکلروز و بیماری پارکینسون دارای روایح خاصی هستند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 1 ) بنچاق !
نویسنده : tiiiim شماره پست : 28855 تاریخ انتشار : 1398/03/23
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : agastafa ,
بیماری‌ها موجب تغییر در چگونگی کارکرد بدن می‌شوند. زمانی که بیماری افزایش فرآیندهای بیوشیمیایی جدید و متفاوت در بدن را به همراه دارد، این فرآیندها ممکن است به تولید مولکول‌های فرار کوچک منجر شوند. این مولکول‌ها می‌توانند از طریق خون به ریه‌ها منتقل شده و از طریق بازدم منتشر شوند. همچنین، امکان منتشر شدن آن‌ها از طریق ادرار و عرق نیز وجود دارد.

پژوهشگران در حال توسعه روش‌هایی برای تشخیص بوی بیماری هستند. شواهدی وجود دارد که بو ممکن است حاوی نشانگرهایی برای سرطان ریه، سرطان پستان، دیابت، بیماری کلیه، ملانوم و بیماری‌های دیگر باشد.

در آینده، پزشکان ممکن است قادر به شناسایی این قبیل بیماری‌ها تنها از طریق بوی آن‌ها باشند و البته پیش از این که علائم دیگر پدیدار شوند. در ادامه با برخی از بیماری‌ها که در حال حاضر یا در آینده نزدیک از طریق استشمام برای پزشکان قابل تشخیص هستند، بیشتر آشنا می‌شویم.


پره اکلامپسی

فشارخون بالا مرتبط با بارداری یا پره اکلامپسی یکی از نشانه‌های هشداردهنده اولیه اکلامپسی مرگبار است و بر همین اساس تشخیص زودهنگام این شرایط اهمیت دارد. مطالعات نشان داد که پژوهشگران می‌توانند پره اکلامپسی را بر اساس اثر نفس مادر با دقت 84 درصدی تشخیص دهند. همانند اثرانگشت، نفس انسان حاوی نشانگرهای منحصر به فردی است که می‌تواند اطلاعات بسیاری را درباره شرایط سلامت فرد ارائه کند.


سرطان ریه

اختراعی به نام NaNose که یک نوع دستگاه تجزیه و تحلیل کننده تنفس است می‌تواند سرطان ریه را با دقت 90 درصدی تشخیص دهد. این دستگاه بوی سلول‌های سرطانی را شناسایی می‌کند.پزشکان می‌توانند از فناوری مشابه برای تشخیص بیماری پارکینسون، انواع دیگر سرطان، نارسایی کلیه، مولتیپل اسکلروز، و بیماری کرون با میزان دقت 86 درصد استفاده کنند.

زمانی که کبد توانایی ارائه عملکرد درست خود و پردازش سموم را ندارد، آلاینده‌ها در ادرار، عرق و حتی نفس انسان تجمع خواهند کرد و بویی شبیه به بوی ماهی خام شکل خواهد گرفت.


نارسایی کلیه

آمونیاک در نفس نشانه‌ای از نارسایی کلیه است. پژوهشگران دانشگاه ایلینوی دستگاه یک بار مصرفی را توسعه داده‌اند که می‌تواند اثر نفس نارسایی کلیه را تشخیص دهد و به طور بالقوه افراد سریع‌تر به پزشک مراجعه کنند. اگر درمان هرچه زودتر آغاز شود، نتایج بهتری نیز حاصل خواهد شد. در محیط های کلینیکی، پزشکان از دستگاه‌های بزرگ که به اندازه یک میز بزرگ هستند برای تشخیص و تجزیه و تحلیل این ترکیبات استفاده می‌کنند.


نارسایی کبد

زمانی که کبد توانایی ارائه عملکرد درست خود و پردازش سموم را ندارد، آلاینده‌ها در ادرار، عرق و حتی نفس انسان تجمع خواهند کرد و بویی شبیه به بوی ماهی خام شکل خواهد گرفت.


منبع:تبیان

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : راه های تشخیص بیماری ، استشمام بوی بدن ، روایح خواص بیماری ها
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت