دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینفتق ورزشی؛ دلایل، عوامل و درمان

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

شایع‌ترین علامت فتق ورزشی درد در کشاله ران و ناحیه شرمگاهی است که می‌تواند به ماهیچه‌های نزدیک کننده ران و قسمت پایینی شکم گسترش یابد.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 4 ) بنچاق !
نویسنده : tiiiim شماره پست : 28831 تاریخ انتشار : 1398/03/23
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : agastafa , hoomanz , Peymaan , emadbiggie ,
فتق ورزشی مشکلی است که ناحیه کشاله ران را تحت تأثیر قرار می‌دهد و به نام‌های دیگری مانند آسیب‌دیدگی کشاله ران، فتق هاکی، کشاله ران گیلمور و اختلال کشاله ران نیز شناخته می‌شود.فتق ورزشی همان‌گونه که از نام آن مشخص است بیشتر ورزشکاران را به واسطه فعالیت جسمانی زیاد تحت تأثیر قرار می‌دهد.


دلایل فتق ورزشی

فتق ورزشی به واسطه فعالیت بیش از حد ماهیچه در نتیجه انجام حرکات تکرارشونده و مداوم رخ می‌دهد. بر همین اساس، بیشتر ورزشکاران به این شرایط مبتلا می‌شوند.با این وجود، برخی عوامل خطرآفرین را باید مدنظر قرار داده و برای پیشگیری از مواجهه با فتق ورزشی به آن‌ها توجه داشت.


 از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آمادگی جسمانی ضعیف: اگر به واسطه یک سبک زندگی کم‌تحرک از تناسب اندام و آمادگی جسمانی خوبی برخوردار نیستند، زمانی که تصمیم به آغاز یک ورزش یا تمرینات ورزشی بگیرید ممکن است با فتق ورزشی مواجه شوید.

زمان گرم کردن ناکافی: گرم کردن ماهیچه‌ها به میزان کافی پیش از انجام تمرینات ورزشی یا ورزش یک روش مؤثر برای کاهش خطر ابتلا به فتق ورزشی است. گرم کردن سریع و ناکافی می‌تواند به فتق ورزشی منجر شود. از این رو، زمان کافی برای این کار اختصاص دهید. آسیب‌دیدگی در ناحیه شرمگاهی یا شرایط نامناسب جسمانی می‌تواند خطر ابتلا به فتق ورزشی را افزایش دهد.

مشخصات آناتومیکی: زمانی که موضوع انتخاب رشته ورزشی مطرح می‌شود، بررسی جنبه‌های مختلف، به ویژه مشخصات آناتومیکی اهمیت دارد. از این طریق، ورزشی را انتخاب نمی‌کنید که احتمال ابتلا به فتق ورزشی و مواجهه با بسیاری از علائم این شرایط در آن بالا است.


علائم فتق ورزشی


فتق ورزشی به واسطه درد شدید در ناحیه مفصل ران که می‌تواند حرکت را دشوار سازد، تشخیص داده می‌شود.این شرایطی بسیار ناخوشایند است. شایع‌ترین علامت فتق ورزشی درد در کشاله ران و ناحیه شرمگاهی است که می‌تواند به ماهیچه‌های نزدیک کننده ران و قسمت پایینی شکم گسترش یابد.


چگونگی شکل‌گیری علائم فتق ورزشی به طور معمول این‌گونه است:

درد پیش یا پس از فعالیت جسمانی: این نخستین نشانه هشداردهنده است که نباید با ظهور با تأخیر درد در ماهیچه یا وضع اندامی ضعیف اشتباه گرفته شود. درد ممکن است خفیف بوده و معمولاً از بین می‌رود.

ناراحتی شدید هنگام انجام ورزش: پس از نخستین مرحله، درد طی انجام ورزش و تمرینات ورزشی خود را نشان می‌دهد. درد ممکن است چنان شدید باشد که فرد را از ادامه فعالیت باز دارد.

حرکات محدود شده: طی این مرحله، درد حتی زمانی که فرد فعالیتی انجام نمی‌دهد، وجود دارد. فرد در این مرحله متوجه محدودیت در حرکات خود می‌شود.همان‌گونه که مشخص است، درد پیشرفت می‌کند و نسبت به ضعف ماهیچه هشدار داده می‌شود.


منبع:وبسایت تبیان

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : فتق ورزشی ، درد کشاله ، ناحیه شرمگاهی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت