دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلایندانستنی‌هایی درباره پرش پلک چشم

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

وقوع پرش پلک چشم غیرقابل پیش بینی است. پرش پلک ممکن است برای چندین روز رخ داده و از بین برود. پس از آن، ممکن است برای هفته‌ها یا حتی ماه‌ها پرش پلک چشم را تجربه نکنید.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 1 ) بنچاق !
نویسنده : tiiiim شماره پست : 28805 تاریخ انتشار : 1398/03/23
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : marlboro477 ,
پرش پلک یا میوکیمیا (Myokymia) به اسپاسم غیرارادی و تکرارشونده ماهیچه‌های پلک چشم گفته می‌شود. پرش پلک معمولاً در پلک بالایی رخ می‌دهد، اما می‌تواند هر دو پلک بالا و پایین را تحت تأثیر قرار دهد.برای بیشتر مردم، این اسپاسم ها بسیار خفیف هستند و شبیه به کشش جزئی و آرام پلک چشم احساس می‌شوند.

دیگران ممکن است اسپاسمی قوی‌تر را تجربه کنند که موجب بسته شدن کامل چشم می‌شود. این شرایطی متفاوت است که به نام بلفارواسپاسم شناخته می‌شود.سپاسم ها معمولاً برای چند ثانیه تا یک یا دو دقیقه ادامه می‌یابند. وقوع پرش پلک چشم غیر قابل پیش بینی است. پرش پلک ممکن است برای چندین روز رخ داده و از بین برود. پس از آن، ممکن است برای هفته‌ها یا حتی ماه‌ها پرش پلک چشم را تجربه نکنید.

پرش پلک چشم بدون درد و بی‌ضرر است، اما ممکن است موجب ناراحتی و آزار فرد شود. بیشتر اسپاسم ها خود به خود و بی‌نیاز از درمان بهبود می‌یابند.در موارد نادر، اسپاسم های پلک چشم ممکن است نشانه هشداردهنده اولیه از یک اختلال حرکتی مزمن باشند، به ویژه اگر اسپاسم ها با دیگر حرکات غیر قابل کنترل صورت همراه هستند.


دلایل پرش پلک چشم

اسپاسم های پلک چشم ممکن است بدون دلیلی قابل شناسایی رخ دهند. از آنجایی که آن‌ها کمتر نشانه‌ای از یک مشکل جدی هستند، دلیل بروزشان معمولاً مورد بررسی قرار نمی‌گیرد.با این وجود، پرش پلک چشم ممکن است به واسطه موارد زیر شکل گرفته یا تشدید شود:

اگر اسپاسم ها حالت مزمن یافته‌اند، ممکن است به بلفارواسپاسم خود به خودی خوش‌خیم مبتلا شده باشید که نامی برای چشمک زدن یا پلک زدن غیر قابل کنترل و مزمن است. این شرایط معمولاً هر دو چشم را تحت تأثیر قرار می‌دهد.


دلیل دقیق آن نامشخص است، اما موارد زیر ممکن است اسپاسم ها را تشدید کنند:

 بلفاریت یا التهاب پلک چشم، چشم صورتی یا التهاب ملتحمه، خشکی چشم،بلفارواسپاسم خود به خودی خوش‌خیم در زنان نسبت به مردان شایع‌تر است.


 ممکن است در نهایت موجب موارد زیر شود:

تاری دید، افزایش حساسیت به نور، اسپاسم های صورت


عوارض پرش پلک چشم

در موارد بسیار نادر، اسپاسم های پلک چشم نشانه‌ای از یک اختلال مغزی یا عصبی جدی‌تر هستند.زمانی که پرش‌های پلک چشم در نتیجه این شرایط جدی‌تر رخ می‌دهند، تقریباً همواره با علائم دیگر همراه هستند.


منبع:تبیان

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : پرش پلک چشم ، میوکیمیا ، اسپاسم غیرارادی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت