دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینعوارض مصرف ریتالین در بین دانشجویان

پست های بیشتر از دسته علمی و آموزشی

اردلان گفت: دانشجویان تصور می‌کنند با مصرف ریتالین تمرکز پیدا می‌کنند، در حالی که عوارض خطرناک این قرص در انتظار آنهاست.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 4 ) بنچاق !
نویسنده : Faren شماره پست : 28638 تاریخ انتشار : 1398/02/31
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : marlboro477 , ns6200 , hoomanz , Bostodl ,
  گلایل اردلان، رئیس اداره سلامت جوانان دفتر سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت در نشست خبری به مناسبت روز ملی جوان اظهار کرد: بر اساس ‏اسناد بالادستی و قانون اساسی درصد کشور، حفظ سلامت کلیه آحاد جامعه بر عهده وزارت بهداشت است.
وی با بیان اینکه 20 درصد جمعیت کشور را جوانان تشکیل می‌دهند، گفت: گروه سنی 18 تا 29 سال از نظر ‏وزارت بهداشت در گروه سنی جوانان قرار دارند و تا قبل از سال 92 نظام ادغام یافته‌ای برای ارائه خدمت به جوانان وجود نداشت. ‏

وی ادامه داد: 8 درصد جوانان شاخص توده بدنی کمتر از 18.5 دارند و لاغر هستند و 7.7 درصد جوانان شاخص بالای 30 دارند و چاق هستند و از دوران نوجوانی به بعد توجه درستی به تغذیه سالم صورت نمی‌گیرد.

رئیس اداره سلامت جوانان دفتر سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت با بیان اینکه حدود پنج میلیون نفر از جوانان دانشجو هستند، گفت: جامعه آماری بالا از دانشجویان در خوابگاه زندگی می‌کنند و اغلب آن‌ها به دلیل حجم بالای فعالیت و تحصیل به مصرف فست فود‌ها و جانک فود‌ها روی می‌آورند و متاسفانه شاهد آن هستیم که در اطراف دانشگاه‌ها فست فود‌ها و محل ارائه خوراکی‌های شیرین بهوفور یافت می‌شوند.


7 درصد نوجوانان کبد ‏چرب دارند

اردلان ادامه داد: در سال 92 بررسی روی نوجوانان تهران انجام شد و در نتیجه این مطالعه دریافتیم که 7 درصد نوجوانان کبد ‏چرب دارند و متاسفانه شیوع بیماری‌های غیرواگیر در جوانان در حال افزایش است و بیماری‌های قلبی و عروقی به رتبه چهارم یا پنجم علل مرگ و میر تبدیل شده است.

رئیس اداره سلامت جوانان دفتر سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به میزان تحرک بدنی جوانان گفت: 47 درصد جوانان کشور فعالیت فیزیکی کمتر از یک ساعت و نیم در روز دارند و 32 درصد فعالیت فیزیکی بیش از ‏یک ساعت و نیم یا بیشتر دارند.


چند درصد جوانان از افسردگی و پرخاشگری رنج می‌برند؟

وی به آسیب‌های روانی و اجتماعی در جوانان اشاره کرد و افزود: حدود یک و نیم درصد جوانان اختلال افسردگی و نیم درصد اختلال دو قطبی دارند، همچنین 0.7 ‏درصد جوانان دچار صرع هستند و 0.7 درصد از پرخاشگری رنج می‌برند و حدود 4 درصد جوانان یکی از انواع تنباکو‌ها و 5.7 درصد از یکی از ترکیبات ‏افیونی و 2 درصد از قرص‌های آرامبخش و 3 درصد نیز نوشیدنی‌های الکلی مصرف می‌کنند. ‏

رئیس اداره سلامت جوانان دفتر سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به مصرف ریتالین در جوانان برای افزایش تمرکز بیان کرد: مصرف ریتالین در دانشجویان باید مورد توجه قرار بگیر، زیرا دانشجویان فکر می‌کنند با مصرف ریتالین در ‏شب‌های امتحان، تمرکز بیشتری پیدا می‌کنند این در حالی است که پرخاشگری، اختلال تمرکز، تمرکز، تپش قلب و افزایش فشار خون و مرگ ‏ناگهانی از عوارض قرص ریتالین محسوب می‌شود.

اردلان با بیان اینکه ما برنامه استراتژیک پیشگیری از مرگ جوانان را اجرایی کرده ایم، گفت: عمده کار ما پیشگیری از مرگ ناشی از حوادث ترافیکی است چرا که مهترین علل مرگ جوانان ترافیکی محسوب می‌شود.

رئیس اداره سلامت جوانان دفتر سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت ادامه داد: ما کمیته راهبردی متعددی تشکیل داده ایم و به ازای هر علت یک کمیته راهبردی ایجاد کرده ایم و از ذی نفعان درون و برون سازمانی استفاده و به دلیل محدودیت منابع مداخلات را برنامه ریزی کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : عوارض مصرف ریتالین ، افسردگی در جوانان ، پرخاشگری در جوانان
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت