دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاین5 راز رابطه زناشویی پایدار

پست های بیشتر از دسته روزانه و اجتماعی

هیچ فرمول کامل و بی نقصی برای داشتن یک رابطه زناشویی خوب و شاد وجود ندارد اما علم به یافتن چنین فرمولی نزدیک شده است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : misskara شماره پست : 28522 تاریخ انتشار : 1398/02/25
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : Ntmi123 , reza2233 , emadbiggie , yaser , Mahtab1995 ,
1- شادترین زوجین هفته ای یکبار رابطه جنسی برقرار می کنند

بر اساس مطالعه ای که روی 30٫000 زوج آمریکایی در 4 دهه متوالی صورت گرفته، مشخص شده زوجینی که هفته ای یکبار رابطه جنسی برقرار می کنند شادترین رابطه زناشویی را تجربه می کنند. این مطالعات نشان داده که زوجین هر چه رابطه جنسی بیشتری داشته باشند شادتر خواهند بود اما تا زمانی که به طور متوسط به هفته ای یک بار رابطه جنسی برسد.

بدین ترتیب باید گفت که داشتن رابطه جنسی بیش از یک بار در هفته به طور متوسط به معنای داشتن شاد بودن بیشتر رابطه زناشویی نخواهد بود. ایمی مویس، رهبر این گروه تحقیقاتی در این باره چنین می گوید: «اگر چه داشتن روابط جنسی بیشتر با داشتن زندگی زناشویی شادتر در ارتباط بوده اما این ارتباط در تعداد بیش از یک بار در هفته دیگر تاثیرگذاری چندانی نداشت.


2- زوجینی که با یکدیگر خوش می گذرانند بیشتر در کنار یکدیگر می مانند

تحقیقی که نتایج آن در مجله Gerontology B: Psychological Sciences منتشر شده نشان می دهد که زوجینی که با یکدیگر به طور مرتب خوشگذرانی کرده و به مهمانی و گشت و گذار می روند و سلایق مشترکی در این زمینه دارند زندگی شادتری نسبت به دیگر زوجین دارند. این نتایج بر اساس تحقیقات صورت گرفته روی 4٫864 زوج بدست آمده بود. یک دلیل برای شاد بودن چنین رابطه هایی این است که زنان و مردانی که وقت بیشتری را به تفریح و خوشگذرانی در کنار یکدیگر می گذرانند، زمان کیفی بیشتری را با هم سپری می کنند و به عبارت ساده تر، کیفیتی وقتی که این دو با هم می گذرانند بسیار بیشتر از دیگران است.


3- زوجینی که کمتر مادی گرا باشند از زندگی خود راضی تر هستند

مطالعه ای میدانی که روی 1٫310 شخص متاهل صورت گرفته و نتایج آن در مجله خانواده و ازدواج منتشر شده نشان می دهد که ماده گرایی (دادن ارزش فراوان به پول و دارایی ها) با رضایت پایین از رابطه زناشویی همراه است. همچنین مطالعات دیگر نشان می دهد که پول یکی از دلایل اصلی زوجین برای مشاوره و یکی از علل اصلی منتهی به جدایی زوجین است. وقتی که زوجین بتوانند از تمرکز خود روی ثروت اندوزی و تملک داشتن بر چیزهای مادی بکاهند و بیشتر به یکدیگر توجه داشته باشند، رابطه آن ها شادتر و کیفی تر خواهد بود.


4- شدت بحث بین زوجین می تواند تعیین کننده موفقیت رابطه آن ها باشد

جان گاتمن که یک محقق شناخته شده در عرصه روانشناسی زوجین است، 130 زوج تازه ازدواج کرده را دعوت کرد تا پرسشنامه هایی را پر کرده و سپس به مدت 15 دقیقه در مورد عدم توافق نظرات خود در رابطه هایشان صحبت کنند. او دریافت که زوجینی که صحبت هایشان را با صحبت های منفی کمتری در چند دقیقه ابتدایی آغاز کرده و کمتر منفی گرایی می کردند، شانس بیشتری برای ماندن در کنار یکدیگر داشتند. برعکس، تمام 17 زوجی که بعدها از یکدیگر جدا شدند صحبت هایشان را با صحبت هایی که گاتمن آن را «شروع های تند» می نامید (نشان دادن احساسات منفی بیشتر و مسائل مثبت کمتر) شروع کرده بودند.

او همچنین 4 نوع از منفی گرایی را از این تحقیقات خود بیرون کشید که از آن ها با عنوان «4 اسب سوار» یاد می کند که می توانند یک رابطه را به نابودی بکشانند: انتقاد، اهانت و تحقیر، حالت دفاعی گرفتن و طفره رفتن یا ساخت دیوار سنگی (عقب نشستن در رابطه و بی صدا و تحرک بودن). اگر زوجین در بحث های تند و جدی خود با رویکردی مهربانانه و با درک طرف مقابل وارد شوند، این بدان معناست که رابطه آن ها دوام بالایی خواهد داشت.


5- زوجینی که از یکدیگر حمایت مشتاقانه و گرمی می کنند می توانند رابطه مثبتی را شکل دهند

نشان دادن حمایت مشتاقانه و ابراز علاقه به دستاوردهای یکدیگر یک روش بسیار حیاتی و موثر برای حفظ رابطه ای گرم با شریک زندگی است. در مطالعه ای که نتایج آن در مجله شخصیت و روانشناسی اجتماعی منتشر شده، شلی گیبل که استاد روانشناسی است، چهار واکنش و پاسخ احتمالی به خبرهای خوب در زوج ها را بر می شمارد: پاسخ سازنده فعال (حمایتی، مشتاقانه و علاقمند)، پاسخ سازنده غیرفعال (نسبتاً مثبت اما با علاقه کم یا بدون علاقه)، غیرسازنده غیرفعال (علاقه نداشتن و تغییر موضوع بحث) و غیرسازنده فعال (تحقیر یا کاستن از ارزش خبر). واکنش ها و پاسخ های سازنده فعال به خبرهای خوب باعث برآورده شدن نیازهای عاطفی زوجین و بهبود تجربیات عاطفی مثبت آن ها می شود.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : رابطه زناشویی ، رابطه زناشویی پایدار
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت