دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینرابطه خارش پوست سر و ریزش مو !

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

کرم حلقه‌ای یک عفونت قارچی است که موجب راش پوستی قرمز و خارش‌دار می‌شود. کرم حلقه‌ای و دیگر عفونت‌های قارچی می‌توانند فولیکول‌های مو را تضعیف کنند و ریزش مو را موجب شوند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 8 ) بنچاق !
نویسنده : tiiiim شماره پست : 28488 تاریخ انتشار : 1398/03/23
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : marlboro477 , ns6200 , viasa3 , hoomanz , Mohammadreza0723 , Bostodl ,
افراد می‌توانند اغلب خارش پوست سر و ریزش مو را به طور همزمان تجربه کنند.این نشان می‌دهد این شرایط ممکن است دلیلی شایع داشته باشد یا یکی از آن‌ها دلیل شکل‌گیری دیگری باشد.خارش پوست سر و ریزش مو مشکلی شایع است که افراد بسیاری در طول عمر خود گهگاهی آن را تجربه می‌کنند. رشد مو اغلب پس از درمان دلیل زمینه‌ای دوباره آغاز خواهد شد.


پیوند بین خارش پوست سر و ریزش مو

اگرچه ممکن است به طور مستقل رخ دهند، گاهی اوقات ممکن است پیوندی بین ریزش مو و خارش پوست سر وجود داشته باشد.عفونت‌های قارچی، واکنش‌های آلرژیک به محصولات مو، و فولیکول‌های ملتهب مو می‌توانند موجب خارش پوست سر شود.همچنین آسیب‌دیدگی فولیکول مو شوند که ریزش مو را در پی دارد.

در موارد دیگر، زخم شدن پوست سر می‌تواند موجب خارش شدید شود.زیرا بافت زخمی می‌تواند به فیبرهای عصبی در پوست آسیب وارد کند. اگر ریزش موی فردی موجب تشکیل بافت زخمی شود.زمانی که فردی به طور مکرر یا به سختی پوست سر خارش‌دار را می‌خاراند، می‌تواند به پوست و فولیکول‌ مو آسیب وارد کند.

این آسیب می‌تواند به ریزش موی موقت، خونریزی، و زخم شدن ناشی از خراشیدن منجر شود.زمانی که خاراندن متوقف می‌شود، مو معمولاً دوباره رشد خواهد کرد.در موارد دیگر، مانند ریزش موی ارثی یا طاسی با الگوی مردانه و زنانه، ریزش مو بدون خارش پوست سر رخ می‌دهد.در این موارد، خاراندن پوست سر ممکن است موجب آسیب شود، اما دلیل زمینه‌ای ریزش مو با خارش مرتبط نیست.خراشیدن پوست سر تأثیری در ریزش مو نخواهد داشت زیرا دلیل ژنتیکی در پس آن قرار دارد.


دلایل

کرم حلقه‌ای پوست سر:کرم حلقه‌ای یک عفونت قارچی است که موجب راش پوستی قرمز و خارش‌دار می‌شود. کرم حلقه‌ای و دیگر عفونت‌های قارچی می‌توانند فولیکول‌های مو را تضعیف کنند و ریزش مو را موجب شوند.افراد مبتلا به کرم حلقه‌ای ممکن است با ریزش مو تکه‌تکه روی پوست سر خود مواجه شوند.کرم‌های ضد قارچ تجویزی می‌توانند به درمان کرم حلقه‌ای پوست سر کمک کنند و پس از بهبودی مو دوباره رشد خواهد کرد.

واکنش‌های آلرژیک : واکنش‌های آلرژیک به محصولات مو می‌تواند پوست سر و فولیکول‌های مو را تحریک کند .این به خارش منجر می‌شود. در بیشتر موارد، واکنش‌ها خفیف هستند و تحریک یا التهاب پوست سر موقتی است. با این وجود، اگر تحریک پایدار است، این می‌تواند به فولیکول‌های مو آسیب رسانده و موجب ریزش مو شود.افراد می‌توانند این نوع از واکنش آلرژیک را نسبت به هر محصولی که برای موی خود استفاده می‌کنند.از جمله موارد زیر داشته باشند:

* شامپو
* نرم کننده
* رنگ مو
* ژل مو
* ماسک مو

یک دلیل شایع واکنش‌های آلرژیک پوست سر ماده‌ای شیمیایی به نام پارافنیلین‌دی‌آمین (Paraphenylenediamine) است .این ماده در بسیاری از رنگ‌های موی سیاه وجود دارد.کرم‌ها یا داروهای آلرژی می‌توانند اغلب خارش را درمان کنند. اگر محصولی موجب یک واکنش آلرژیک شده است، توقف استفاده از آن و انتخاب محصولی با برندی دیگر را مدنظر قرار دهید.


فولیکولیت

فولیکولیت به التهاب فولیکول مو گفته می‌شود.دلایل شایع فولیکولیت شامل عفونت‌های باکتریایی یا قارچی می‌شوند.عفونت می‌تواند افزون بر خارش موجب ریزش موی موقت شود.با استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها یا داروهای ضد قارچ می‌توان عفونت‌های باکتریایی یا قارچی را درمان کرد.


منبع:وبسایت تبیان

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : خارش پوست سر ، ریزش مو ، درمان خارش سر
 مرسی بابت مطلبتون من خودم سرم میخاره همیشه و همیشه باید حموم برم اگه دو روز نرم خارش زیاد میشه نمیدونم باید از چه شامپویی استفاده کنم اخه موهامم چربه اگه در این ضمینه چیزی میدونید راهنمایی کنید مرسی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت