دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینآزادی از فقر، اثر برگزیده نقاشی از نورمن راکول

پست های بیشتر از دسته فرهنگی و هنری

آزادی از فقر، تصویر شکرگزاری یا من برای کریسمس خانه خواهم بود، سومین نقاشی رنگ روغن از مجموعه آزادی‌های چهارگانه اثر هنرمند آمریکایی، نورمن راکول است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 3 ) بنچاق !
نویسنده : akbariz773 شماره پست : 28478 تاریخ انتشار : 1398/02/29
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : esmael , Bostodl , reza2233 ,
این نقاشی از سخنرانی وضعیت کشور آمریکا که در 6 ژانویه 1941 توسط فرانکلین روزولت در برابر کنگره ایراد شد و به سخنرانی آزادی‌های چهارگانه مشهور است، الهام گرفته‌است. این نقاشی در نوامبر 1942 تکمیل شد و در شماره 6 مارس 1943 مجله ستردی ایونینگ پُست منتشر شد. تمام افرادی که در نقاشی دیده می‌شوند، از اقوام و دوستان راکول در آرلینگتون ورمانت هستند.

راکول از تمام آن‌ها به صورت جداگانه عکس‌برداری کرد و از این عکس‌ها برای خلق اثرش بهره برد. این اثر گروهی از افراد را ترسیم کرده که برای صرف ناهار روز تعطیل دور میز ناهارخوری جمع شده‌اند. استفاده راکول از رسوم روز شکرگزاری در اثر، باعث شده تا اثر به‌طور مجزا به نمادی از تعطیلی روز شکرگزاری و جمع شدن تمام اعضای خانواده دور هم، تبدیل شود. نشریه پُست این نقاشی را با همراهی جستاری از کارلوس بلوسان منتشر کرد.

جستار بلوسان به نمایندگی از کسانی که به جای دشواری‌های سیاسی-اجتماعی خارجی، متحمل سختی‌های اقتصادی-اجتماعی داخلی می‌شدند سخن می‌گفت و همین مسئله او را برجسته کرد. این نقاشی منشأ طیف وسیعی از اقتباس ها از جمله پارودی و استفاده‌های دیگری مانند جلد کتاب نورمن راکول، تصویرساز در سال 1946 بوده است. اگرچه این تصویر در ایالات متحده آمریکا محبوب بود و چنین ماند، در اروپا که گرفتار جنگ جهانی دوم بود و روزگار سختی را می‌گذراند، باعث اعتراضاتی شد. به لحاظ هنری، این اثر نمونه تحسین‌شده‌ای از غلبه بر چالش استفاده از رنگ سفید روی رنگ سفید است و یکی از مشهورترین آثار راکول به حساب می‌آید.


پیشینه

"سومین آزادی، آزادی از فقر و نیاز است که به زبان اصطلاحات جهانی، به معنای فهمی اقتصادی است که برای هر ملتی، یک زندگی سالم و صلح‌آمیز را تضمین کند، در همه‌جای جهان." آزادی از فقر سومین نقاشی از مجموعه آزادی‌های چهارگانه اثر نورمن راکول است. این نقاشی از سخنرانی وضعیت کشور آمریکا که فرانکلین روزولت در 6 ژانویه 1941 در برابر کنگره هفتادوهفتم آمریکا ایراد کرد و بعداً به آزادی‌های چهارگانه معروف شد، الهام گرفته‌است.

روزولت، در طول فعالیت‌های سیاسی‌اش از جنبش حقوق بشر دفاع می‌کرد. او در این سخنرانی که همزمان با جنگ جهانی دوم و در هنگام اشغال بیشتر سرزمین‌های اروپای غربی به دست آلمان نازی ایراد می‌شد، خطاب به کنگره از شهروندان آمریکایی خواست تا از تلاش‌های جنگی به روش‌های مختلف حمایت کنند. او اظهار داشت که آینده‌ای بهتر را متصور است که مبتنی بر «آزادی‌های چهارگانه» است: آزادی بیان، آزادی پرستش، آزادی از فقر و آزادی از ترس.

در اوایل دهه 1940، آزادی‌های چهارگانه‌ای که روزولت مطرح کرد، برای بسیاری هنوز مبهم و انتزاعی به نظر می‌آمد، اما دولت‌مردان از آن‌ها برای تقویت میهن‌دوستی استفاده کردند. سخنرانی روزولت به این علت مشهور است که «ویژگی‌های عینی جنگ را مشخص کرده و نظرگاه امیدوارانه او را به جهان پس از جنگ آشکار می‌کند.» سخنرانی او به آگاه شدن کنگره و ملت از وضعیت وخیم جنگی که آن‌ها را به خود می‌خواند، کمک کرد و هدف‌های ایدئولوژیک از درگیری‌های مسلحانه لازم را بیان کرد و از کنگره و ملت می‌خواست که به این آزادی‌های چهارگانه باور داشته باشند.

موضوع آزادی‌های چهارگانه بعدتر به بیانیهٔ جنگ جهانی دوم کشورهای متفق، موسوم به منشور آتلانتیک، راه یافتو بخشی از منشور سازمان ملل متحد شد. راکول نیز بر همین اساس یک مجموعه نقاشی کشید که موضوع هر کدامشان یکی از این آزادی‌ها بود. این مجموعه نقاشی‌ها به همراه جستارهایی از نویسندگان برجسته، طی چهار هفته متوالی در ستردی ایونینگ پست منتشر شدند: آزادی بیان (20 فوریه)، آزادی پرستش (27 فوریه)، آزادی از فقر (6 مارس) و آزادی از ترس (13 مارس). نهایتاً پوستر نقاشی‌های این مجموعه به طور گسترده منتشر شد و به ابزاری در دست دولت ایالات متحده برای فروش اوراق قرضه جنگی مبدل شد.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : نقاشی آزادی از فقر ، آثار برگزیده نقاشی ، نورمن راکول
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت