دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینزخم دهانه رحم را جدی بگیرید!

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

برای درک بیماری های رحم، حتما باید به پزشک زنان مراجعه کنید.در این معاینات انجام شده پزشک می تواند تغییرات سلولی را مشاهده کند.پس برای جلوگیری از پیشرفت بیماری ها باید هر شش ماه یک بار به پزشک زنان مراجعه کرد.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 1 ) بنچاق !
نویسنده : farid61 شماره پست : 28452 تاریخ انتشار : 1398/02/16
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : yaser ,
گردن رحم بخشی از رحم است که به واژن متصل شده است.برای دانستن بیماری های رحم باید تغییرات سلولی این ناحیه را مشاهده کرد.سطح بیرونی رحم، سلولهای اپیتلیال شکمی را پوشش می دهد، در حالی که حفره داخلی سلول های اپیتلیال استوانه ای را پوشش می دهد.

بین این دو محدودیت وجود دارد.به مرز بین این دو گروه از سلول ها محل اتصال و یا منطقه تغییر می گویند.این منطقه بسیار مهم است زیرا تمام سرطان دهانه رحم از این منطقه آغاز می شود.

در طول زندگی ،منطقه تغییر با تاثیر هورمون ها جای خود را بر روی گردن رحم تغییر می دهد.در هنگام تولد، این ناحیه 70 درصد خارج از دهانه رحم و در دوران کودکی به داخل وارد می شود و ممکن است دوباره با استروژن در بلوغ رشد کند.اگر سلول های استوانه ای در سن باروری هنوز در گردن رحم بیرونی دیده می شود،به این چرخش کانال رحم گفته می شود و این مسئله در زنان باردار و کسانیکه که قرص های ضد بارداری مصرف می کنند ،بیش تر دیده می شود.دیدن قرمزی در این ناحیه به دلیل نازک شدن دیواره دهن رحم و دیده شدن عروق خونی است.

در بیش تر موارد زخم های دهانه رحم بر اثر عفونت به وجود می آیند.عفونت های واژن به 3 دسته عفونت های قارچی ،عفونت های باکتریایی و تریکوموناس تقسیم می شود.که این عفونت ها ممکن است سبب التهاب در دهانه رحم و همچنین ترشحات بدبود گردد.و حتی در طول معاینه و یا رابطه جنسی ممکن است فرد دچار خونریزی شود.

زخم در رحم عمدتا وضعیتی است که به نام فرسایش (یا اریتروپالازی یا پلاک قرمز) نامیده می شود.زخم دهانه رحم را می توان بدون هیچ گونه علائمی و در طول معاینه به صورت تصادفی مشاهده کرد ،اما گاهی اوقات می تواند علائمی مانند خونریزی در حین مقاربت داشته باشد.

درمان زخم دهانه رحم

در گاهی از موارد ممکن است پزشک به شما پیشنهاد کند که زخم دهانه رحم را درمان کنید و اجازه دهید که سلولها به خودی خود درمان شوند.به خصوص اگر دارای علائمی خاصی نباشد.اما اگر دارای علائمی مانند خونریزی و لکه بینی باشد ، بهتر است به طریق کرایوتراپی درمان شود.قبل از انجام هرگونه درمان باید حتما تست پاپ اسمیر انجام شود.در غیر این صورت، تغییرات پیشگیرنده سرطان ممکن است حذف شوند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : زخم دهانه رحم ، خطرات زخم دهانه رحم ، زخم رحم ، درمان زخم دهانه رحم ، علایم زخم دهانه رحم
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت