دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینچرا دختران نوجوان عاشق آرایش کردن هستند؟

پست های بیشتر از دسته خانه و خانواده

در گذشته آرایش کردن مرزهایی داشت؛ هم مرز سنی و هم مرز موقعیتی. آرایش های تند و غلیظ جایی در کوچه و بازار و محل کار و تحصیل نداشتند. اما امروزه سن آرایش کردن پایین آمده و مرزهای موقعیتی هم جابه جا شده اند
گزارش تخلف دوست داشتم ( 3 ) بنچاق !
نویسنده : misskara شماره پست : 28427 تاریخ انتشار : 1398/02/16
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty , aghilkooshki20 , Mahtab1995 ,
امروزه اگر والدی باشیم كه دختری در آستانه بلوغ در خانه داریم، مُدام نگرانیم و دلمان نمی خواهد او هم به یكی از دختران آرایش كرده خیابان تبدیل شود. یكی از دلایل این حجم از مشغولیت به ظاهر، تغییراتی است كه در سن نوجوانی در ظاهر فرد رخ می دهد. آنها ساعت ها جلوی آینه خود را تماشا می كنند.

اغلب از ظاهر خود ناراضی اند و به دنبال معیارهای زیبایی و راه های دستیابی به آنها هستند و در مورد وزن، ظاهر، رنگ پوست و اعضای صورتشان دچار حساسیت اند. به همین دلیل به سمت آرایش كردن كه یكی از راههای آسان برای رسیدن به معیارهای زیبایی است، قدم برمی دارند. اگر دلایل را بشناسیم، راهكارها زودتر خودشان را نشانمان می دهند و قبل از وقوع واقعه، می توانیم پیشگیری كنیم.


1.مرا ببینید

نوجوان دوست دارد دیده شود و قضاوت خوب دیگران را جلب كند. پس نخستین چیزی كه به ذهنش می رسد این است كه «اگر زیبا باشم، هویت فردی جدید كسب كرده و شخصیتی چشمگیر خواهم داشت». گمان می كند با ظاهری به زعم خودش آراسته می تواند روی دیگران تأثیر مثبت داشته باشد و تصویری جذاب از خود در ذهن دیگران بسازد و هویتی آرمانی كسب كند.

دیده شدن یكی از اولویت های مهم دوره نوجوانی است. اگر صاحب كودكی هستید كه هنوز تا نوجوانی اش زمان باقی است بهتر است از همین حالا سعی كنید اعتماد به نفس او را تقویت كنید و كاری نكنید كه نوجوانتان گمان كند تمام شخصیت اش به ظاهرش وابسته است.

 

2.آنچه هستم را دوست ندارم

برخی دختران نوجوان از آرایش كردن به عنوان پوششی برای پنهان كردن هویت واقعی خود استفاده می كنند. آنها از آنچه هستند احساس رضایت و شادمانی نمی كنند. نتیجه یك پژوهش نشان می دهد درصد زیادی از زنان ایرانی از ظاهر خود ناراضی اند و به دنبال راهی برای جبران آن هستند. قبل از آنكه بخواهید در مورد آرایش كردن و نكردن دختر نوجوانتان نگران شوید و اقدامی بكنید، بهتر است دستی به سروگوش افكار و معیارهای زیبایی كه خودتان در ذهن دارید، بكشید.

 
3.تلافی می كنم

آنقدر مستبد بوده اید و رفتاری سختگیرانه داشته اید كه فرزندتان با ترس و لرز نظرات و دغدغه هایش را با شما درمیان گذاشته یا قید بحث و گفت وگو و ابراز مخالفت با شما را زده و همیشه مثل برده ای سر به زیر به حرفتان گوش داده است؟ باید بگوییم كه این احساس برد و پیروزی تا زمان نوجوانی فرزندتان بیشتر دوام نخواهد داشت. او بالاخره راهی برای ابراز مخالفت و رساندن صدای اعتراضش به شما پیدا خواهد كرد. مثلا اگر از دختران آرایش كرده به روش های غیراصولی و نابجا انتقاد كرده اید به آرایش رو می آورند.

 
4.همدلی می كنم

راهش مشخص است؛ با نوجوانتان دوست باشید، خانه را به پادگان نظامی تبدیل نكنید و فرزندتان را همانند برده ای بله، چشم گو بار نیاورید. در عوض با او راحت صحبت كنید. دوست باشید و از سلایق و علایقش سر درآورید. احساس همدلی اش را برانگیزید و سعی كنید خودتان را جای او بگذارید.


5. قهرمان من تویی

قهرمان سازی و الگویابی از خصوصیات نوجوانی است. كافی است سری به صفحات طرفداران بازیگران و خواننده ها و ورزشكاران بزنید، با نگاه ساده و دقت سطحی هم می توانید ببینید كه حدود سنی اغلب آنها حدود 12 تا 19 سال است؛ یعنی دوره نوجوانی. نوجوان همه تلاشش را می كند تا خودش را به قهرمان و الگویش یا چیزی كه او می پسندد شبیه كند.


6.همرنگ جماعت می شوم

فشار اجتماع كه شامل دوستان، همكلاسی ها و خانواده است، تأثیر بسزایی در نوع برخورد نوجوان با ظاهرش دارد. نوجوانی كه از سوی دوستان و خانواده اش به خاطر ظاهر ساده و بی نقش و نگار، تحقیر و تمسخر شود، محتمل است كه خیلی زود به سمت عمل جراحی زیبایی و آرایش كردن گام بردارد.

 
7.اجتماع قابل اطمینان

بر رفت وآمدهای خودتان با افراد و دوستان خانوادگی حساس باشید و آنهایی را انتخاب كنید كه می دانید آرایش كردن و ظاهرپرستی برای شان در اولویت ارزش ها نیست.افرادی كه در خانواده و اجتماع مذهبی زندگی و رفت وآمد می كنند، ارزش هایشان هم متفاوت است و كمتر تحت فشار اجتماع به سمت آرایش كردن و آراستن غیرطبیعی متمایلند.

 
8. مثل مادرم هستم

واضح است مادری كه مشتاق آرایش كردن است مسئله آرایش كردن دخترش نه برایش امری غیرمعمول است و نه مسئله ای قابل اعتنا بلكه امری طبیعی به شمار می آید، پس قطعا دختری خواهد داشت كه از ابتدا بیش از باطن، مشغول ظاهر و آرایش آن است. یادتان باشد دختران نوجوان از مادرانشان الگوبرداری می كنند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : روانشناسی ، شخصیت شناسی ، آرایش ، بلوغ
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت