دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلایناتحادیه بین المللی اخترشناسی

پست های بیشتر از دسته علمی و آموزشی

اتحادیه بین‌المللی اخترشناسی یک انجمن بین‌المللی برای ستاره‌شناسان حرفه‌ای با درجه پی‌اچ‌دی و بالاتر از آن است که در زمینه‌های آموزش و پژوهش حرفه‌ای ستاره‌شناسی کار می‌کنند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 3 ) بنچاق !
نویسنده : akbariz773 شماره پست : 28366 تاریخ انتشار : 1398/02/16
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : hoomanz , vashty , Zaboli ,
اتحادیه بین‌المللی اخترشناسی عضو شورای بین‌المللی علوم است. آرمان بنیادین آن پیشرفت و حفاظت از دانش ستاره‌شناسی در همه جنبه‌های آن با همکاری بین‌المللی است. اتحادیه بین‌المللی اخترشناسی پیوند دوستانه‌ای با سازمان‌های ستاره‌شناسی دارد که ستاره‌شناسان آماتور عضو آنها هستند. ستاد اتحادیه بین‌المللی اخترشناسی در طبقه دوم نهاد اخترفیزیک پاریس در بخش 14ام پاریس است.

گروه‌های کاری، شامل گروه کاری نام‌گذاری سامانه سیاره‌ای و گروه کاری نام ستاره‌ها می‌شود که بر پایه کنواسیون نام‌گذاری اخترشناسی، نام ستاره‌ها و سیاره‌ها را استاندارد و دسته‌بندی می‌کند. اتحادیه بین‌المللی اخترشناسی همچنین سرپرست سامانه تلگرام‌های ستاره‌ای است که در دفتر مرکزی تلگرام‌های ستاره‌شناسی، ساخته و پخش می‌شوند. مرکز بررسی ریزسیاره‌ها نیز زیر نظر اتحادیه بین‌المللی اخترشناسی کار می‌کند و کار "پاکسازی" را برای همه اجرام غیر سیاره‌ای و غیر ماه‌گونه سامانه خورشیدی انجام می‌دهد.

اتحادیه بین‌المللی اخترشناسی در 28 ژوئیه 1919 (میلادی) در مجلس مؤسسان شورای بین‌المللی پژوهش (شورای بین‌المللی علوم امروزی) در بروکسل بلژیک پایه‌گذاری شد.دو زیرمجموعه شورای بین‌المللی علوم نیز در این مجمع پایه‌گذاری شدند که نام آنها کمیسیون بین‌المللی زمان (در دفتر بین‌المللی زمان در پاریس) و دفتر مرکزی تلگرام‌های ستاره‌ای (با دفتر نخستین در کپنهاگ دانمارک) بود.

هفت عضو نخستین اتحادیه بین‌المللی اخترشناسی بلژیک، کانادا، فرانسه، بریتانیا، یونان، ژاپن، و ایالات متحده آمریکا بودند. مدت کوتاهی پس از آن ایتالیا و مکزیک نیز به اتحادیه بین‌المللی اخترشناسی پیوستند. نخستین کمیته اجرایی از بنجامین بایو (رئیس، فرانسه)، آلفرد فاولر (دبیرکل، بریتانیا)، و چهار معاون رئیس به نام‌های ویلیام کمپبل (آمریکا)، فرانک دایسن (بریتانیا)، ژورژ لکنت (بلژیک)، و آنیبال ریکو (ایتالیا) پدید آمد.

32 کمیسیون (که‌در آغاز به "کمیته‌های دائمی" شناخته می‌شدند) در نشست بروکسل منصوب شدند و بر موضوع‌های مرتبط با ریزسیاره‌ها تمرکز کردند. گزارش 32 کمیته، موضوع بحث نخستین مجمع عمومی در رم ایتالیا در 2 تا 10 مه 1922 (میلادی) بود. در پایان نخستین مجمع عمومی 10 کشور استرالیا، برزیل، چکسلواکی، دانمارک، هلند، نروژ، لهستان، رومانی، آفریقای جنوبی، و اسپانیا نیز به اتحادیه بین‌المللی اخترشناسی پیوستند و شمار اعضا به 19 رسید. اگرچه اتحادیه بین‌المللی اخترشناسی به طور رسمی 8 ماه پس از پایان جنگ جهانی اول پایه‌گذاری شد اما پیش از آن نیز همکاری بین‌المللی نیرومندی نیز در زمینه‌ستاره‌شناسی وجود داشته است.

50 سال نخستِ تاریخ اتحادیه بین‌المللی اخترشناسی به خوبی مستند شده است.تاریخ پس از آن نیز به شکل یادداشت‌نویسی رئیسان و دبیرکل‌های پیشین اتحادیه بین‌المللی اخترشناسی ثبت شده‌است. دوازده نفر از چهارده دبیرکل پیشین اتحادیه بین‌المللی اخترشناسی بین 1964 (میلادی) تا 2006 (میلادی) در یادآوری تاریخ انجمن در بولتن اطلاعات شماره 100 همکاری کردند.شش رئیس پیشین بین سال‌های 1976 (میلادی) تا 2003 (میلادی) نیز در یادآوری تاریخ انجمن در بولتن اطلاعات شماره 104 همکاری کردند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : اختر شناسی ، اتحادیه بین المللی اخترشناسی ، کیهان شناسی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت