دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینعوارض قطع ناگهانی و خودسرانه داروها

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

قطع ناگهانی و خودسرانه بعضی داروها خطرات و عوارض جبران ناپذیری را به دنبال دارد و این کار حتما باید با تجویز پزشک صورت بگیرد.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 3 ) بنچاق !
نویسنده : alivandali شماره پست : 28356 تاریخ انتشار : 1398/02/14
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : mnmnmn , yaser , saleh ,
عوارض قطع ناگهانی دارو به خصوص داروهای آرام بخش و خواب آور

قطع ناگهانی دارو به دنبال مصرف دراز مدت آن عوارض شدیدی را در فرد ایجاد می کند و در برخی از موارد حتی به مرگ فرد می انجامد . بنابراین بهتر است قطع ناگهانی دارو کم کم میزان مصرف آن را بر اساس تجویز پزشک کاهش داده و بتدریج مصرف آن را قطع کنید. در این بخش ازبا عوارض قطع ناگهانی و خود سرانه دارو های مختلف آشنا شوید.


عوارض قطع کردن ناگهانی قرص های خواب

افراد زیادی وجود دارند که دچار مشکلات بی خوابی اند و سال ها از قرص خواب استفاده می کنند . این افراد اعتیاد زیادی به این قرص ها پیدا کرده اند و نمی توانند یکباره آن را ترک کنند زیرا اگر این دارو را به سرعت و ناگهانی قطع کنند دچار عوارض شدید می شوند.  

قطع ناگهانی دارو و مصرف بی رویه آن عوارض شدید مانند تعریق، بروز ترس و ناآرامی و خشونت و تعادل نداشتن دیدن کابوس های وحشتناک و بی خوابی و حتی گاهی جبران ناپذیر را به دنبال دارد. بهتر است بجای قطع کردن ناگهانی مصرف قرص خواب بهتر است کم کم میزان مصرف آن را تحت نظر پزشک کاهش داده و بتدریج مصرف آن را قطع کنید.


عوارض قطع کردن ناگهانی قرص های ضد افسردگی

گاهی مواقع بیماران تصمیم می گیرند که به طور ناگهانی مصرف داروی خود را قطع کنند. این حالت به طور بالقوه می تواند بسیار خطرناک باشد زیرا ممکن است منجر به بروز مشکلات اساسی شود. به عنوان مثال این مورد در رابطه با داروهای اعصاب و روان مصرف اکثر داروهای ضد اضطراب و افسردگی در دراز مدت باعث وابستگی به دارو می شود و ترک ناگهانی این دارو ها به صورت خود سرانه عوارض شدیدی را به دنبال دارد.

یکی از داروهایی ضد افسردگی داروی SSRIاست نیز که از جذب مجدد زروتونین در سینوس و اعصاب جلوگیری می کند ، این دارو باید تحت نظر روانپزشک تجویز شود و با عوارض کم خوابی، پرخوابی، افزایش اشتهای فرد پس از کم اشتهایی ابتدایی همراه است . قطع ناگهانی داروهای افسردگی، گرگرفتگی و خشکی دهان را برای بیمار به همراه دارد و فرد نمی تواند به محض احساس بهبودی مصرف این داروها را قطع کند.


عوارض قطع ناگهانی قرص آسپرین

داروهای ضدانعقاد خون ساده مانند آسپیرین برای افرادی که به دلایلی در معرض سکته های قلبی و مغزی هستند ،افراد سیگاری، سالمندان تجویز می شوند و موجب جلوگیری از بروز سکته قلبی می شوند. این دارو در ظاهر عارضه چندانی ندارد و به همین دلیل مصرف آن بین مردم عادی حتی در جوانان رواج زیادی دارد.

بعضی از مصرف کنندگان از خوردن آن سود می برند ولی این دارو آنقدرها هم که همگان فکر می کنند، بی خطر نیست و اگر بی مورد یا طولانی مدت مصرف شود، ممکن است عارضه ای جدی برجای گذارد.مصرف کم یا زیاد دارو در طول دوره درمان ممکن است مشکلات جدی مانند خونریزی های کشنده ایجاد کند. قطع ناگهانی داروهای ضدانعقاد اصلا توصیه نمی شود؛ مثلا قطع ناگهانی و خودسرانه آسپیرین ممکن است باعث خونریزی گوارشی شود و مصرف و قطع مصرف هر داروی ضدانعقاد حتی آسپیرین باید با نظر پزشک باشد.
عوارض قطع ناگهانی قرص وارفارین

وارفارین، داروی ضد انعقاد خون خوراکی است که برای پیشگیری از لخته شدن خون در رگ ها تجویز می شود. داروی خوراکی وارفارین معمولا برای افرادی تجویز می شود که تعویض دریچه قلب داشته اند، مشکل بی نظمی ضربان قلب دارند، یا سکته مغزی کرده اند.  

بیمارانی که این داروها برایشان تجویز شده، به پایش مداوم نیاز دارند. یعنی بیمار به صورت دوره ای باید تحت آزمایش قرار گیرد چون دوز این داروها باید کاملا تنظیم شود. مصرف کم یا زیاد دارو در طول دوره درمان ممکن است مشکلات جدی مانند خونریزی های کشنده ایجاد کند. قطع ناگهانی و خودسرانه وارفارین می تواند به خونریزی مغزی، سکته قلبی، ایجاد لخته های داخل عروق و حتی مرگ بیمار بینجامد.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : عوارض قطع دارو ، قطع خودسرانه دارو ، قطع دارو
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت