دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینچه عواملی شما را عصبی می‌کنند؟

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

آیا هنگامی که کسی در ترافیک راه شما را قطع می‌کند، خشمگین می‌شوید و از سر شما دود بلند می‌شود؟ آیا فشارخون شما هنگامی که کودک شما حاضر به همکاری نیست، مانند راکتی به فضا می‌رود؟ خشم یک احساس طبیعی و حتی سالم است؛ اما ...
گزارش تخلف دوست داشتم ( 7 ) بنچاق !
نویسنده : tiiiim شماره پست : 28333 تاریخ انتشار : 1398/02/26
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty , mahvash , emadbiggie , ramezan , Ntmi123 , hoomanz , ahmadreza6101 ,
خشم کنترل‌نشده می‌تواند بر سلامت و روابط شما تأثیر بگذارد.یک روان‌شناس می‌گوید: «شما می‌توانید خشم خود را کنترل کنید و این شما هستید که مسئولیت انجام این کار را دارید.»


بررسی عوامل پنهانی که می‌توانند شما را عصبی کنند

سکته مغزی :مدیریت خلق‌وخوی شما پس از سکته مغزی ممکن است سخت شود.به‌خصوص اگر آسیب به بخشی از مغز وارد شده باشد که وظیفه تعدیل احساسات شما را دارد. این نوع احساس همراه با ناامیدی، اضطراب، غم و ناراحتی است.بیماری آلزایمر : تغییرات ذهنی و شخصیت می‌تواند یک نشانه اولیه از این بیماری باشد.


اغلب این تغییرات به شکل کج‌خلقی یا زودرنجی ظاهر می‌شوند.به‌ویژه هنگامی که شما خارج از منطقه آرامش خود هستید، باید به این نکات توجه کنید.اگر خشم شما  شدید باشد یا مجبور باشید آن را کنترل کنید یا عصبانیت باعث شود به دیگران صدمات جسمی بزنید .
اوتیسم : هنگامی که مبتلا به اوتیسم هستید، مدیریت تغییرات غیرمتعارف سخت‌تر انجام می‌شود.


اختلال ساده در برنامه ممکن است به اندازه کافی دشوار باشد. پرخاشگری، واکنش بیش از حد به صدای بلند و حتی صدمه زدن به خود، همه می‌توانند نشانه‌های اوتیسم باشند.


افسردگی : آیا احساسات شما درباره همه کس و همه چیز تحریک شده است؟مضطرب و بی‌قرار هستید و دلیل آن را نمی‌دانید؟چون افسردگی اغلب همراه با خشم است که می‌تواند شما را بی‌دلیل ناامید کند یا برای انفجار عصبی مستعد کند.بیماری‌های قندی (دیابتی‌ها):شیب تغییرات بزرگ در قند خون می‌تواند تغییر زیادی در رفتار شما ایجاد کند.


ممکن است عصبانی، گریان یا گیج شوید. اگر مدتی دچار دیابت هستید، ممکن است علائم خفیف قند خون پایین نداشته باشید.
صرع:این بیماری نادر است، اما نوع خاصی از تشنج‌های صرعی که تشنج طبیعی جزئی است .این بیماری می‌تواند احساسات شما را آشفته کند و باعث خشم و غضب شود.

از کار افتادگی کبد:هنگامی که کبد قادر به فیلتر کردن سموم از بدن ، نیست، سموم ممکن است تجمع کند و بر مغز تأثیر بگذارد. این مسئله می‌تواند عوارض جانبی جدی ایجاد کند که ممکن است شامل تغییرات خلقی و شخصیتی و تحریک‌پذیری شود.اختلال ناخوشی پیش از عادت ماهانه (PMDD) : تحریک‌پذیری و خشم قبل از عادت ماهانه (PMS) طبیعی است .


اگر خود را در حالت ناخوشایند خارج از کنترل احساس می‌کنید و نوسانات شدید خلقی 1 تا 2 هفته قبل از دوره خود پیدا می‌کنید.
می‌توانید در معرض شرایط شدیدتری مانند اختلال افسردگی قبل از عادت ماهانه (PMDD) باشید.یائسگی :خشم احتمالاً در طول ماه‌ها و سال‌های پیش از یائسگی اتفاق می‌افتد تا زمانی که به‌طور کامل به دوره منوپوز خود برسید.


تغییرات در هورمون‌های شما به عنوان فردی که بدنش به سمت قطع دوره ماهانه می‌رود.این مسئله باعث بسیاری از علائم، از جمله تغییرات خلقی می‌شود.


پرکاری تیروئید:پرکاری تیروئید می‌تواند باعث عصبانیت، بی‌قرار بودن، اضطراب و تحریک‌پذیری شود؛اما احتمالاً علائم دیگری مانند تغییرات وزن یا مسائل روده هم دارید.


چگونه متوجه شویم یک مشکل عصبی داریم؟


خشم احساس عادی است اما اگر متوجه شده‌اید که اغلب از کوره در می‌روید وقت آن است که به طور جدی به این موضوع توجه کنید.


راه‌های کاهش خشم

حتی اگر دلیلی پزشکی برای خشم خود داشته باشید، هنوز هم می‌توانید آن را کنترل کنید. ورزش، تنفس عمیق، تجسم و آرامش عضلات می‌تواند به بدنتان کمک کند. می‌توانید برای جلوگیری از عوامل خشم خود روش‌هایی برای تنظیم تفکرتان در جهت ایجاد واکنش‌های مختلف یاد بگیرید. پزشکتان می‌تواند برای شروع به شما کمک کند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : عصبی شدن ، عوامل عصبی شدن ، چرا عصبی می شویم
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت