دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینهورمونی که شما را از آلزایمر نجات می‌دهد !

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

محققان در دانشگاه کلمبیا، به‌منظور تحقیق در زمینه بیماری آلزایمر و پیری مغز، بر یک هورمون مرتبط با ورزش به نام آیریزین متمرکز شدند. طبق تحقیقات، آن‌ها در مغز بیماران مبتلا به بیماری آلزایمر متوجه آیریزین شده بودند که ....
گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : tiiiim شماره پست : 28332 تاریخ انتشار : 1398/03/23
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : marlboro477 , ns6200 , vashty , Ntmi123 , Nikan2020 ,
آلزایمر یکی از بیماری‌های شناختی است که متأسفانه در سراسر جهان روز به روز در حال گسترش است .در کشور ما نیز در گروه کشورهایی قرار دارد که آمار مبتلایان به آلزایمر در آن بالاست. یعنی تقریباً از هر 10 فرد یک نفر به این نوع از زوال عقل دچار است و تا به حال چیزی حدود 700 هزار نفر ایرانی را درگیر خود کرده است.با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، مرگ‌ومیر ناشی از بیماری آلزایمر در 20 سال گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

این نوع از زوال عقل بیش از چند میلیون نفر در جهان را مورد حمله قرار می‌دهد و محققان به دنبال راه‌هایی برای کاهش این بیماری هستند. طبق تحقیقات، دانشمندان متوجه شدند پاسخی وجود دارد که ممکن است بدن شما را به تولید یک هورمون تشویق کند.

محققان در دانشگاه کلمبیا، به‌منظور تحقیق در زمینه بیماری آلزایمر و پیری مغز، بر یک هورمون مرتبط با ورزش به نام آیریزین متمرکز شدند.طبق تحقیقات، آن‌ها در مغز بیماران مبتلا به بیماری آلزایمر متوجه آیریزین شده بودند که سطح آن در مقایسه با یک مغز سالم پایین بود. مطمئن‌ترین روش برای اطمینان از اینکه مغز شما آیریزین دریافت می‌کند این است که به طور منظم ورزش کنید.

در روز حداقل 30 دقیقه فعالیت بدنی داشته باشید.با استفاده از موش‌های آزمایشگاهی، محققان سطوح آیریزین را طی یک دوره پنج هفته‌ای دنبال و بررسی کردند.هنگامی که محققان موش‌ها را وادار به شنای روزانه کردند،سطح آیریزین مغز آن‌ها افزایش یافت. علاوه بر این، به نظر می‌رسید که این هورمون از نورون‌های موش محافظت می‌کند.حتی زمانی که محققان به موش‌ها پروتئین‌هایی که پیشرفت بیماری آلزایمر را زیاد می‌کند، تزریق کردند.آیریزین، این بیماری را متوقف کرد.در مرحله بعد، محققان داروهایی را به موش‌ها دادند که با مداخله آیریزین همراه بود.

آزمایش‌ها خیلی زود روی موها تأثیر گذاشتند و در حال توسعه نوعی آسیب عصبی روی آن‌ها بودند که منجر به بیماری آلزایمر می‌شود.طبق تحقیقات پزشکان: این امکان وجود دارد که آیریزین بتواند به توضیح این موضوع که چرا فعالیت فیزیکی حافظه را بهبود می‌بخشد.به نظر می‌رسد که این آیریزین نقش حفاظتی در اختلالات مغزی مانند بیماری آلزایمر دارد.


آیریزین چگونه می‌تواند از ذهن محافظت می‌کند؟

درباره مکانیسم محافظت از ذهن باید گفت هیچ کس نسبت به این موضوع مطمئن نیست.این مطالعات نشان می‌دهند که این هورمون، رشد نورونی را در هیپوکامپ مغز (منطقه‌ای از مغز که برای یادگیری حیاتی است)، افزایش می‌دهد.پزشکان می‌گویند که مطمئن‌ترین روش برای اطمینان از اینکه مغز شما آیریزین دریافت می‌کند.یافته ها نشان می دهد بهترین روش این است که به طور منظم ورزش کنید و در روز حداقل 30 دقیقه فعالیت بدنی داشته باشید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : بیماری آلزایمر ، درمان الزایمر ، هورمون موثر بر آلزایمر
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت