دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاین8 روش که هر ثانیه را زندگی کنید

پست های بیشتر از دسته روزانه و اجتماعی

بسیاری از ما با قدرت به دنبال تحقق اهداف شخصی‌مان هستیم، ولی مطمئنا بسیاری هم هستند که طبق معمول از این قطار جا مانده‌اند. در این نوشتار 8 روش که هر ثانیه را زندگی کنید آمده است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 4 ) بنچاق !
نویسنده : misskara شماره پست : 28331 تاریخ انتشار : 1398/02/15
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : reza2233 , ns6200 , hoomanz , smhosseini ,
1. همیشه در لحظه آماده باشید

همه‌ی ما می‌دانیم باید در زمان حال زندگی کنیم، ولی علی‌رغم این آگاهی، برخی اوقات در مقابل آن مقاومت می‌کنیم. این مسئله به این دلیل است که اگرچه زندگی به شکل طبیعی در زمان حال جریان دارد، به شیوه‌ای بزرگ شده‌ایم که مغزمان فقط به مسائل گذشته متصل است و امید به آینده دارد. بسیار خوب، هیچ یک از این دو درحال‌حاضر به دردمان نمی‌خورند! گذشته گذشته است، و تغییر نمی‌کند. ولی آینده بر اساس کاری که درحال‌حاضر انجام می‌دهیم شکل می‌گیرد، بنابراین خودتان را برای‌اش آماده کنید


2. مفهومِ زندگیْ درونِ ما است

بیش‌تر وقت‌ها در مسائلی نظیر انجام کارها، روابط شخصی و رابطه‌ی جنسی به دنبال مفهوم زندگی می‌گردیم، و حتی برخی اوقات با عادت‌های ناسالم دنبال آرامش هستیم. با وجود این‌که این موارد به عنوان راه‌حل‌های موقتی برای یک مشکل اصلی و بزرگ تلقی می‌شوند، ولی هرگز نمی‌توانند آن را به شکل کامل حل کنند.

مشکل این‌جا است که زندگی‌مان معنی و مفهوم ندارد؛ برای معنیِ زندگی‌مانْ جای خالی گذاشتیم. این جای خالی می‌تواند با حُبِ‌نَفس پر شود. با دوست داشتنِ خودتان، به جریانی از لایه‌های اولیه و زیرین زندگی متصل می‌شوید که همه‌ی انسان‌ها را به هم پیوند می‌زند.


3. بدانید زندگی خیلی کوتاه است

در این زندگی زمان نامحدودی در اختیار نداریم، با این وجود، دائما آن را تلف می‌کنیم. باید تک‌تک لحظات زندگی‌مان را به آغوش بکشیم، و بهترین استفاده را از آنها بکنیم.


4. هماهنگ با جریان هستی زندگی کنید

همه چیز در این جهان به همدیگر متصل هستند: آدم‌ها، حیوان‌ها، طبیعت، اندیشه‌ها و رفتارها. بنابراین، آن‌چه می‌اندیشیم، می‌گوییم و انجام می‌دهیم تاثیر شگرفی نه تنها بر خودمان و اطرافیان‌مان، بلکه بر کل جهان هستی دارد. زندگی هماهنگ با جریان هستی یعنی این‌که خلاف نظم طبیعی جهانی رفتار نکنید. به این منظور، باید هم در ذهن‌مان و در هم سراسر جهان‌مان صلح برقرار کنیم.


5. همه‌ی ما همین الان با هم هستیم

از لحاظ فرهنگی، غربی‌ها تمرکز خاصی بر خویشتن دارند و برای فردیت اهمیت خاصی قائل هستند. در این‌جا نمی‌خواهیم بگوییم خویشتن اهمیتی ندارد، ولی حقیقت این است که نیازمان به فردیت ریشه در ایگو (نفس) و ترس دارد. باید همگان به این نکته برسیم که “همه مهم، زیبا و برابر هستند”. باید میان هویت‌مان و اتصال‌مان به جهانِ واحد تعادل برقرار کنیم.


6. هر لحظه‌تان را زندگی کنید

بنابر مقدرات زندگی‌مان، همه‌ی ما درحال‌حاضر برای دست‌یابی به نتیجه‌ای در آینده زندگی می‌کنیم. وقتی از این مسئله آگاه باشیم، می‌توانیم از گذشته و آینده رها شویم و خود را وقف زمان حال کنیم. با این‌که برنامه‌ریزی برای آینده بسیار ضروری است، ولی نکته‌ای که باید همیشه از آن اجتناب کنید این است که برای ترس از آینده، اکنون‌تان را قربانی کنید. بیشتر ما باید بیش‌تر خودمان را در اختیار زمان حال بگذاریم.


7. بر بخش‌های مهم زندگی‌تان تمرکز کنید

زمان و توجهْ پایان‌پذیر هستند؛ این جمله یعنی این که نمی‌توانیم زمان گران‌بهای‌مان را صرف همه چیزهای پیش روی‌مان کنیم. به این دلیل، بسیار مهم است که در زندگی تصمیم بگیریم چه چیزهایی برای‌مان مهم هستند، و تمرکزمان را در زندگی فقط معطوف به علائق و دل‌بستگی‌های‌مان کنیم؛ خود را از بارهای اضافه بر دوش‌مان رها کنیم، زمان‌مان را فقط صرف آدم‌هایی کنیم که روح‌مان را به پرواز در می‌آورند، و مسئولیت‌های‌مان را محدود کنیم.


8. روح هستی در همه جا جریان دارد

وقتی در زندگی‌مان با فقدان معنا مواجه می‌شویم، مدام در پی‌اش می‌گردیم، و سرانجام مفهوم زندگی را در هیچ جایی جز در طلب معنویت نمی‌توانیم بیابیم. با این وجود، از آن‌جایی‌که تنها راه بازیابی قدرت معنوی‌مان رفتار و کردارمان است، دچار مشکل خواهیم شد.

علاوه بر این، زندگی در جریان است و نمی‌توانیم مانند راهبان و تارکان دنیا در رفتارمان پرهیزکار باشیم.در عوض، باید بدانیم دنیا بی‌نهایت زیبا است و معنویت و معنای زندگی را در همه جا می‌توان یافت. اگر آگاهانه زندگی کنیم، می‌توانیم خودمان را بیش‌تر غرق تجربه‌های روزانه کنیم، زیبایی را در همه‌ آنها ببینیم، و در نتیجه شادتر و سالم‌تر باشیم!

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : سبک زندگی ، روانشناسی ، شخصیت شناسی ، جامعه شناسی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت