دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینعلل خارش گوش

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

گاهی اوقات، خارش گوش می‌تواند به واسطه یک عفونت شکل گرفته یا نشانه‌ای از پیشرفت آن باشد.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 4 ) بنچاق !
نویسنده : tiiiim شماره پست : 28330 تاریخ انتشار : 1398/03/23
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : agastafa , reza2233 , mahvash , yaser ,
ما برای دریافت اصوات از دنیای اطراف به گوش‌های خود وابسته هستیم.اما این اندام‌ها نیز همانند دیگر بخش‌های بدن گاهی اوقات ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند.خارش گوش مشکلی رایج است که می‌تواند آزاردهنده باشد، اما معمولاً مضر نیست.

درمان خارش گوش به دلیل زمینه‌ای آن بستگی دارد و ممکن است شامل استفاده از قطره‌ها، آنتی‌بیوتیک‌ها یا تزریق شود. در ادامه به بررسی دلایل خارش گوش  اشاره ای مجمل خواهیم کرد:


عفونت گوش

گاهی اوقات، خارش گوش می‌تواند به واسطه یک عفونت شکل گرفته یا نشانه‌ای از پیشرفت آن باشد.باکتری‌ها و ویروس‌ها می‌توانند موجب عفونت‌های گوش مرتبط با سرماخوردگی و آنفلوانزا شوند.عفونت‌ها می‌توانند به واسطه به دام افتادن آب در گوش یا انباشت جرم گوش نیز شکل بگیرند.عفونت‌های مزمن گوش عودکننده هستند و برای بهبودی ممکن است به درمان پزشکی نیاز باشد.


خشکی گوش

گوش‌ها معمولاً چربی و جرم تولید می‌کنند تا تمیزی و سلامت خود را حفظ کنند. اگر فردی گوش خود را بیش از حد تمیز کند، ممکن است حذف جرم گوش و خشکی آن منجر شده و خارش گوش را موجب شود.

همچنین، برخی افراد ممکن است به اندازه کافی جرم گوش تولید نکنند که این شرایط نیز می‌تواند به خشکی گوش منجر شود.اگر فردی به خشکی گوش مبتلاست ممکن است با پوسته‌های خشک پوست در اطراف گوش خود مواجه شود.


آلرژی‌های غذایی

یک واکنش آلرژیک به یک غذای خاص می‌تواند موجب احساس خارش در گوش شود.از آلرژی‌های غذایی شایع می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

* مغز دانه‌ها
* شیر
* ماهی
* گندم
* سویا

یک قطره روغن می‌تواند به تسکین خارش ناشی از وسایل کمک شنوایی نیز کمک کند.روغن نباید با وسایل کمک شنوایی در تماس باشد، از این رو بهتر است پیش از خواب این کار را انجام دهید. افراد ممکن است خارش در دیگر قسمت‌های صورت را نیز تجربه کنند. برخی افراد نیز با بروز کهیر مواجه می‌شوند.

البته باید گفت که سندرم آلرژی دهانی نوعی واکنش آلرژیک است که معمولاً موجب خارش در اطراف دهان می‌شود.اما برخی افراد خارش در گوش‌ها را نیز گزارش کرده‌اند.


از غذاهای رایج که موجب سندرم آلرژی دهانی می‌شوند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

* میوه‌هایی از قبیل سیب، ملون، گیلاس، کیوی، و موز
* دانه‌های آفتابگردان
* بادام
* فندق

دشواری در تنفس پس از مصرف یا تماس با این آلرژن ها ممکن است با آنافیلاکسی (شوک آلرژیک) مواجه شده باشد.این یک وضعیت اضطراری و نیازمند دریافت کمک پزشکی فوری است.


انسداد جرم گوش

انباشت جرم گوش می‌تواند موجب خارش در گوش‌ها شده و شنوایی فرد را تحت تأثیر قرار دهد.گوش‌ها برای کمک به پاکسازی خود و محافظت از گوش داخلی در برابر عفونت جرم تولید می‌کنند. جرم گوش به طور طبیعی به سمت بیرون گوش حرکت می‌کند .سلول‌های مرده پوست و مواد زائد دیگر را نیز با خود حمل می‌کند.

استفاده از گوش پاک‌کن، یا می‌تواند کانال گوش را تحریک کرده، جرم گوش را به سمت عقب هل داده و موجب انسداد شود.انسداد جرم گوش می‌تواند باکتری‌ها را در گوش به دام انداخته و زمینه ساز یک عفونت شود.


وسایل کمک شنوایی


گاهی اوقات، وسایل کمک شنوایی می‌توانند به واسطه پوشش پلاستیکی خود موجب خارش گوش شوند. برخی افراد ممکن است دارای پوستی حساس باشند یا یک واکنش آلرژیک خفیف به ماده داشته باشند.افرادی که از وسایل کمک شنوایی استفاده می‌کنند در صورت به دام افتادن آب پشت آن ممکن است خارش گوش را تجربه کنند.

باید گفت که اگر با خارش گوش به واسطه یک وسیله کمک شنوایی مواجه هستید،.با یک متخصص درباره استفاده از گزینه‌ای دیگر صحبت کنید.


بیماری گوش شناگر

در صورت به دام افتادن آب در گوش، این شرایط می‌تواند موجب شرایطی به نام بیماری گوش شناگر شود.شایع بودن این شرایط بین شناگران دلیل چنین نامگذاری است.باکتری‌ها می‌توانند در آب به دام افتاده تکثیر شده و موجب عفونت شوند.بیماری گوش شناگر می‌تواند موجب خارش شدید گوش شود.


از دیگر علائم این شرایط می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

* گوش درد
* درد در گردن، صورت یا سر
* التهاب در اطراف گوش
* احساس مسدود شدن گوش
* ترشح از گوش
* دشواری در شنوایی

رینیت آلرژیک که به نام تب یونجه نیز شناخته می‌شود.به واسطه یک واکنش آلرژیک به ذرات موجود در هوا مانند گرده، گرد و غبار یا خز حیوانات رخ می‌دهد.


رینیت آلرژیک موجب خارش گوش، چشم‌ها، و گلو شده و از دیگر علائم آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

* آبریزش چشم
* آبریزش بینی
* سردرد
* عطسه
* احتقان

افراد ممکن است خارش گوش را به واسطه احتقان ناشی از سرماخوردگی تجربه کنند. این شرایط معمولاً پس از بهبود سرماخوردگی از بین خواهد رفت.


بیماری‌های پوستی

افراد مبتلا به یک بیماری پوستی ممکن است خارش گوش را تجربه کنند.برخی افراد ممکن است متوجه وصله‌های پوسته پوسته و ملتهب رو یا اطراف گوش خود شوند.

* پسوریازیس
* درماتیت
* اگزما

درمان:افراد ممکن است قادر به درمان برخی موارد خارش گوش در خانه باشند.اگر خشکی پوست موجب خارش گوش شده است، می‌توانید چند قطره روغن زیتون یا روغن نوزاد در گوش خود بریزید.یک قطره روغن می‌تواند به تسکین خارش ناشی از وسایل کمک شنوایی نیز کمک کند.

روغن نباید با وسایل کمک شنوایی در تماس باشد، از این رو بهتر است پیش از خواب این کار را انجام دهید.وسایل کمک شنوایی به خوبی باید روی گوش سوار شوند، در غیر این صورت ممکن است موجب تحریک آن شوند.همچنین، پزشک می‌تواند تشخیص دهد آیا فرد دارای واکنش آلرژیک به وسیله کمک شنوایی خود است یا خیر.

افراد می‌توانند بخش بیرونی گوش را با استفاده از یک پارچه تمیز کنند، اما نباید چیزی وارد کانال گوش شود.اگر جرم گوش موجب انسداد در آن شده است.چند قطره روغن نوزاد یا قطره‌های گوش بدون نسخه می‌توانند به شل شدن جرم کمک کنند.اگر این روش کارآمد نبود، پزشک ممکن است یک محلول سالین درون گوش تزریق کرده تا جرم اضافه از آن خارج شود.

گوش‌ها معمولاً چربی و جرم تولید می‌کنند تا تمیزی و سلامت خود را حفظ کنند.اگر فردی گوش خود را بیش از حد تمیز کند، این شرایط می‌تواند به حذف جرم گوش و خشکی آن منجر شده و خارش گوش شوداگر یک بیماری پوستی مانند سوریازیس موجب خارش گوش شده است.

افراد ممکن است به استفاده از یک داروی موضعی برای درمان این شرایط نیاز داشته باشند.افراد مبتلا به بیماری گوش شناگر با چند قطره از یک محلول اسیدی خفیف ممکن است قادر به تسکین خارش باشند. این می‌تواند به خشک شدن آب اضافه در گوش کمک کند.

اگر این روش‌های درمانی مؤثر نبودند، یا اگر فرد به نوع دیگری از عفونت گوش مبتلا بود، در این حالت قطره‌های گوش یا آنتی‌ بیوتیک‌ های تجویزی می‌توانند مؤثر باشند. افراد مبتلا به خارش گوش در نتیجه رینیت آلرژیک ممکن است به مصرف آنتی‌ هیستامین‌ ها برای مدیریت این شرایط نیاز داشته باشند. اگر درمان‌های خانگی به تسکین خارش گوش کمک نکرد یا با علائم شدیدتری مانند درد مواجه هستید باید به پزشک مراجعه کنید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : خارش گوش ، علت خارش گوش ، دلیل خارش گوش
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت