دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاین7 حقیقت عجیب ارتش امریکا که نمی‌دانید

پست های بیشتر از دسته روزانه و اجتماعی

ارتش امریکا مخوف‌ ترین و کشنده‌ ترین ارتش جهان با پیشرفته‌ترین جنگ افزارها است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 2 ) بنچاق !
نویسنده : misskara شماره پست : 28328 تاریخ انتشار : 1398/02/16
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : ahmadreza6101 , saleh ,
1. سن این ارتش از کشوری که به آن خدمت می‌کند بیش‌تر است.

امریکایی‌ها هرساله تولد ملت‌شان را، که 4 جولای 1776 بوده است جشن می‌گیرند، ولی ارتش آمریکا واقعا برادر بزرگ‌تر کشور آمریکا است. چون “ارتش قاره‌ای” که نیای “ارتش ایالات متحد” کنونی است در 1775 به رهبری جرج واشنگتن- که بعدها رییس‌جمهور شد- تاسیس شد تا در کلنی‌ها علیه بریتانیا  بجنگد.پیش از این که ارتش تاسیس شود، کلنی‌ها در قالب تشکیلات شبه نظامی‌ بدون هیچ ساختار یا زنجیره‌ی متحدالشکلی از فرماندهان سازمان‌دهی می‌شدند.

ولی در بهار 1775 بیشتر آنان که می‌خواستند به نیروهای بریتانیایی نزدیک بوستون حمله کنند پی بردند نیاز به ساختار منظم‌تری برای نبرد علیه سربازان حرفه‌ای آن سوی جبهه دارند. در 4 جولای 1775 ارتش آمریکا رسما با تصویب قطع‌نامه‌ای در کنگره‌ی قاره‌ای متولد شد.روز بعد جرج واشنگتن به عنوان فرمانده ارتش جدید منصوب شد، و در 3 جون 1775، بر طبق گزارش‌های تاریخ ارتش، سپاه خود را به سوی بوستون فرماندهی کرد.


2. اگر ارتش امریکا یک شهر بود دهمین شهر بزرگ ایالات متحد بود.

بیش از 1 میلیون سرباز در ارتش امریکا خدمت می‌کنند. نیمی از این عدد در استخدام ارتش و تمام‌وقت هستند، و بقیه نیروی ذخیره‌ی گارد ملی یا نیروی ذخیره‌ی ارتش هستند. برای این‌که تصور کنید و در نظر آورید، شهری با این سربازان بی‌تردید نفوس بیش‌تری از سان‌خوزه؛ آستین، تگزاس؛ جکسون ویل، فلوریدا؛ و سان‌فرانسیسکو خواهد داشت.


3. ارتش آمریکا دومین کارفرمای بزرگ امریکا است.

وال‌‌مارت با لیست حقوق و دستمزد 2.2 میلیون نفری بزرگ‌ترین کارفرمای آمریکا است. ولی ارتش آمریکا مکان دوم را با بیش از یک میلیون نیروی تحت استخدام و ذخیره دارد. با این که در 2015 بودجه‌ی ارتش برای کاهش شمار سربازان به 1.042.000 کاهش یافت، ولی هنوز از سومین کارفرمای بزرگ آمریکا، “یام برندز”، با 533.000 کارمند، سرتر است.


4. متخصصان در میان سربازان، ممتازترین رتبه را دارند- تا بدینجا.

حتما دلیلی وجود دارد که بیشتر سربازان از وجود “مافیای ای فور” جوک می‌گویند. دلیل‌اش این است که اگر شما هرکاری را بخواهید در ارتش انجام دهید احتمالا لازم است یک(یا سه) متخصص اجازه بدهد(بدهند). در 2015 در بین رتبه‌های استخدامی و ذخیره‌ 264800 متخصص وجود دارد که یک چهارم ارتش ایالات متحد را تشکیل می‌دهند.

در گذشته، ارتش آمریکا مجبور بود درجات متخصصان را از “متخصص 4” تا “متخصص 9” رتبه بندی کند، ولی در 1985 این سیستم لغو شد. و فقط به متخصص 4 رتبه‌ی دستیار یا تازه‌کار را داد ند و رتبه‌های بالاتر هم‌ عنوان “متخصص” را گرفتند. رتبه‌ی متخصص بدون شباهت به سرجوخه‌ها که آن ها هم “ای فور” هستند به عنوان یک افسر تلقی می‌شود.


5. ارتش هر ساله در حدود 1 میلیارد گالن سوخت را می‌سوزاند.

درست مثل هر سازمان بزرگ دیگر که برای عملیات پاینده‌ی خود نیاز به انرژی دارد، ارتش آمریکا به سوخت نیاز دارد. سوخت بسیار زیاد. در فکت شیت 2011 برآورده شد که روزانه ارتش آمریکا بیش از 22 گالن به ازای هر سرباز سوخت مصرف می‌کند – که بسیار بیشتر از 1 گالن مورد نیاز به ازای هر سرباز در جنگ جهانی دوم است.

در گزارش ارتش(2008) آمده است که ارتش تقریبا 880 میلیون گالن سوخت برای عملیات جابه‌جایی خریده است. درحال‌حاضر ارتش – در کنار وزارت دفاع- شدیدا درصدد کاهش مصرف انرژی هستند- چون به این نتیجه رسیده اند که اتکا به سوخت‌های فسیلی متضمن ریسک امنیت ملی غیر قابل تحمل و نیز مسئله‌ی لجستیکی برای سپاه در میدان جنگ است.


6. اکثر روسای جمهور آمریکا در ارتش خدمت کرده‌اند.

از 44 مردی که به عنوان رییس‌جمهور آمریکا خدمت کرده‌اند 31 نفر در ارتش نیز خدمت کرده‌اند. 24 نفر از آنان در ارتش یا سپاه‌های ایالتی(گارد ملی عصر مدرن) خدمت کرده‌اند. با این که خدمت در ارتش الزامی برای ریاست جمهوری نیست، ولی جرج واشنگتن روندی را شروع کرد که باعث شد روسای جمهور در آینده بعضا نام‌شان به عنوان قهرمانان جنگ معروف شود: تئودور روزولت “مدل افتخار” را برای فرماندهی معروفش در سان خوزه هیل دریافت کرد، و جورج اچ. دابلیو. بوش مدال “پرواز شجاعانه و متمایز” در جنگ جهانی دوم را دریافت کرد. بوش پس از این که هواپیمای‌اش مورد اصابت راکت قرار گرفت شجاعانه با چتر نجات بیرون پرید.


7. ارتش آن قدر زمین را در تملک دارد که اگر یک ایالت بود از ترکیب دو ایالت هاوایی و ماساچوست بزرگ‌تر بود.

تعجبی ندارد که ارتش هزاران زیرساخت دارد. سربازان در 158 اردوگاه نظامی در سراسر جهان خدمت می‌کنند و ارتش بیش از 15 میلیون جریب زمینی در سراسر امریکا دارد، که جمعا در حدود 24.000 مایل مربع است. بنابراین می‌توان گفت “ایالت ارتش” بزرگ‌تر از کوچک‌ترین ایالات مثل مریلند، هاوایی، ماساچوست، و وارمونت است.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : ارتش آمریکا ، جرج واشنگتن ، ایالات متحده
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت