دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینآشنایی با مفهوم گرانش کوانتومی

پست های بیشتر از دسته علمی و آموزشی

گرانش کوانتومی، مبحثی در فیزیک نظری است که قصد آن متحد کردن نظریه نسبیت عام با مکانیک کوانتومی است. از مشهورترین تئوریهای گرانش کوانتومی نظریه ریسمان را می‌توان نام برد.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 3 ) بنچاق !
نویسنده : akbariz773 شماره پست : 28310 تاریخ انتشار : 1398/02/12
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : Faren , sajad6218 , reza2233 ,
گرانش کوانتومی

نظریهٔ گرانش کوانتومی، همان نتایج تجربی مکانیک کوانتمی معمولی در شرایط گرانش ضعیف (پتانسیل گرانشی بسیار کمتر از c2) و همان نتایج نسبیت عام اینشتین در پدیده‌های بسیار بزرگتر از مولکول‌های منفرد (کنش بسیار بزرگتر از ثابت کاهش یافته پلانک) را دارد، اما علاوه بر این می‌تواند نتیجهٔ موقعیت‌هایی که هم اثرات کوانتمی و هم اثرات میدان گرانشی قوی مهم هستند (در مقیاس پلانک، مگر اینکه حدس ابعاد اضافی بزرگ درست باشد) را پیش‌بینی کند.

اگر نظریهٔ گرانش کوانتمی نیز با دیگر اندرکنش‌های شناخته شده به یک اتحاد بزرگ برسد، آن به عنوان یک نظریه از همه چیز ارجاع می‌شود(TOE). انگیزه برای کوانتمی کردن گرانش از موفقیت قابل توجه نظریه کوانتمی در دیگر نیروهای بنیادی، و از دیگر شواهد تجربی که پیشنهاد می‌کند که گرانش می‌تواند اثرات کوانتمی نشان دهد، می‌آید.

اگرچه بعضی از نظریه‌های گرانش کوانتمی مانند نظریه ریسمان و دیگر نظریه‌های یگانگی میدان (یا نظریه همه چیز) برای یکی کردن گرانش با دیگر نیروهای بنیادی تلاش می‌کنند، دیگر نظریه‌ها مانند حلقه گرانش کوانتمی (لوپ) چنین تلاشی نمی‌کنند؛ آن‌ها به سادگی میدان گرانش را کوانتمی می‌کنند در حالی که آن را از دیگر نیروها ی بنیادی مجزا نگه می‌دارند.


فضا-زمان کوانتمی استخر و گرانش

فضا-زمان کوانتمی پیشنهاد کرده‌است که مکانیک کوانتومی و نسبیت عام می‌توانند به عنوان یک تئوری کاملاً سازگار با یکدیگر باشند، زیرا اساساً فضا-زمان گسسته است و نه مستمر و پیوسته و فضا زمان از اصول مکانیک کوانتومی ناشی می‌شود و قابل استخراج است. فضا و زمان درواقع مقدار قابل انتظار اپراتورهای کوانتمی موقعیت مکانی و زمانی هستند در نمایش انرژی و تکانه است.

در مکانیک کوانتومی، اپراتور چهارگانه مربوط به چهار موقعیت قابل مشاهده است و مقدار مخصوص چهار اپراتور یک چهار-بردار نسبیتی جهت است. گرانش فقط خمیدگی مقدار قابل انتظار اپراتورهای کوانتمی موقعیت مکانی و زمانی هستند در نمایش انرژی و تکانه است.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : گرانش کوانتوم ، فیزیک مدرن ، مفهوم گرانش کوانتومی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت