دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینهفت مزایای ماساژ درمانی

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

هفت مورد از فواید ماساژ درمانی در این مقاله بیان گردیده است. ایجاد آرامش، کاهش استرس، پایین آوردن فشار خون، نقصان تنش عضلات، تقویت سیستم ایمنی بدن، بهبود گردش خون و وضعیت جسمانی از مهمترین مزایای ماساژ می باشد.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 2 ) بنچاق !
نویسنده : alborz46 شماره پست : 28274 تاریخ انتشار : 1398/02/12
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty , ns6200 ,
هفت مزایای ماساژ درمانی

ماساژ درمانی یک رویکرد درمان است که در تقاضا و محبوبیت رو به رشد است. زمانی آن یک رویکرد جایگزین یا فرعی در نظر گرفته میشد؛ اما در حال حاضر بیشتر تبدیل به یک جریان اصلی شده است است.

مهمتر از همه، در حال حاضر ماساژ درمانی به عنوان یک روش درمان اصلی در نظر گرفته می شود. بسیاری از شرکت های بیمه در کشورهای امریکا و اروپا، جلسات درمان را پوشش می دهند.

این فرم درمان شامل تکنیک های دستکاری برای افزایش گردش خون، کاهش تنش، کاهش استرس، تسکین اضطراب، بهبود خواب و افزایش آرامش در سراسر بدن و همچنین بسیاری از مزایای دیگر است. مناطق بافت نرم بدن عبارتند از: ماهیچه ها، تاندون ها، بافت همبند و غیره.

اگر کسی تنش و نیاز به آزادی داشته باشد یا آسیب دیده باشد و آسیب بافت عضله و یا عصبی گسترده ای که به بدن آنها آسیب می رساند؛ ممکن است ماساژ درمانی ارزش کاربردی بالایی داشته باشد.در اینجا به برخی از مزایای ماساژ درمانی اشاره خواهد شد:


1. آرامش بخش است

زمانی که بدن تنش و تحت فشار است، سطوح ناسالم در اثر هورمون استرس، کورتیزول تولید می کند، که می تواند به افزایش وزن، بی خوابی، مشکلات گوارشی و سردرد کمک کند. ماساژ درمانی برای کاهش میزان کورتیزول در بدن مؤثر است. این باعث می گردد که بدن وارد حالت بازیابی شود.علاوه بر این، این نوع درمان همچنین موجب احساس آرامش، خلق و خوی پایدار و کاهش سطح استرس خواهد شد.


2. استرس را کاهش می دهد  

ماساژ درمانی به تسکین استرس کمک می کند. جلسات ماساژ منظم در طول مدت زمان طولانی می تواند سطح انرژی، کاهش درد و تحریک افراد را در سطوح فیزیکی و عاطفی افزایش دهد.


3. فشار خون پایین را کاهش می دهد

جلسات ماساژ منظم برای کاهش فشار خون تجویز می گردد. در واقع، برخی از مطالعات طولانی مدت نشان داده اند که یک برنامه ماساژ سازگار می تواند فشار خون سیستولیک (شماره بالا) و دیاستولیک (شماره پایین) را کاهش دهد.

علاوه بر این، می تواند سطح کورتیزول را درون بدن کاهش دهد. جلسات ماساژ پایدار همچنین می تواند باعث کاهش منابع اضطراب، خصومت، تنش و افسردگی شود.به نوبه خود، سطوح پایین فشار خون سبب کاهش خطر حمله قلبی، سکته مغزی، نارسایی کلیه و همچنین بسیاری از مسائل مربوط به سلامت میشود.


4. باعث آرامش عضلات می گردد

هدف ماساژ درمانی رفع منبع درد بدن از طریق از بین بردن تنش عضلات، افزایش انعطاف پذیری و آرامش دادن به عضلات آسیب دیده و همچنین بدن به عنوان یک کل است.

ماساژ همچنین باعث افزایش گردش خون به عضلات آسیب دیده می شود که مواد مغذی و اکسیژن را به بافت های صدمه دیده بیشتر می رساند.به نوبه خود، این رخدادها، سفتی و ادم (تورم) را در عضلات و مفاصل کاهش می دهد و همچنین باعث افزایش انعطاف پذیری در اثر کاهش درد می شود.

علاوه بر این، این نوع درمان همچنین اندورفین ها (هورمون های تولید شده ناشی از درد) را آزاد می کند که سطح دوپامین و سروتونین را در بدن افزایش می دهد. این هورمون ها از نظر جسمی و عاطفی به بدن کمک می کند.آنها بهبود، شفا و مدیریت درد، احساسات ناخوشایند را سبب گشته و همچنین کمک به آرام کردن اعصاب می نمایند.


5. کمک به بهبود گردش خون

مزایای طولانی مدت ماساژ درمانی نباید دست کم گرفته شود. گردش خون بهبود یافته در نتیجه دریافت ماساژ درمانی منظم به صورت سازگار اتفاق می افتد.

به دلیل آسیب، سفتی و انقباض عضلات، نیاز به تأمین گردش خون مناسب برای بهبود زخم می باشد.علاوه بر این، ماساژ باعث بهبود گردش خون از طریق استفاده از فشار دست می شود و خون را در مناطق آسیب دیده بدن بیش از حد تحریک می کند. این رویداد به نوبه خود، در اثر فشار موجب جریان خون جدید به بافتها می شود.

علاوه بر این، فشردن، چرخاندن و کشیدن عمل ماساژ همچنین اسید لاکتیک را از بافت عضلانی حذف می کند.در نتیجه، این عمل بهبود گردش خون لنفاوی را سبب می گردد که مواد زائد متابولیک را از اعصاب و عضلات داخلی دور می کند. در نتیجه باعث کاهش فشار خون و بهبود عملکرد کلی بدن می شود.


6. به بهبود وضع بدن کمک می کند

بسیاری از آمریکایی ها از درد کمر، درد گردن و درد عضلانی از جهات مختلف رنج می برند. با این حال، علت اصلی این دردها ناشی از ضعف است.در واقع درد مزمن پشت، که یکی از دلایل از کار افتادگی و دومین علت عمده ناتوانی می باشد؛ اغلب ناشی از وضعیت نادرست یا ضعیف در هنگام ایستادن و یا نشستن است.

علاوه بر این داشتن اضافه وزن، وضعیت بد و حرکات تکراری یا بیش از حد، همچنین می تواند به فشار روی پشت و دیگر زمینه های مشکل احتمالی کمک کند.در نتیجه، اضافه شدن فشار بیشتر باعث ایجاد اسپاسم، درد و فشار عضلات در ناحیه کمر، شکم، پشت، گردن و پاها می گردد.

ماساژ درمانی می تواند کمک کند بدن را به هماهنگی مناسب برگرداند. در واقع، بهبود وضعيت بدن يکي از جنبه هاي سودمند و آرام بخش ماساژ درمانی است. ماساژ اجازه می دهد بدن به آرامش، کاهش وزن و کمتر شدن درد از طریق حالت بد می گردد.به نوبه خود این امر اجازه می دهد تا بدن خود را در موقعیت مناسب و بدون درد قرار دهد.

به عنوان بخشی از برنامه ماساژ درمانی سازگار، عضلات بدن شل شده و آرام خواهد شد. علاوه بر این، مفاصل آزادی بیشتری دارند، انعطاف پذیری و دامنه حرکت بیشتر را سبب گشته و نقاط فشار را کاهش می دهد.

به عنوان یک نتیجه، بدن قادر است خود را در وضعیت ارگانیک و سالم قرار دهد. به طور خلاصه، ماساژ درمانی به اصلاح مواضع و حرکات کمک می کند تا در طول زمان به صورت یک واکنش به درد به کار رود.


7. به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند

جلسات ماساژ منظم، مزایای بسیاری را برای بدن انسان به ارمغان می آورد. این یک واقعیت شناخته شده است که افراد دارای سطوح بالای استرس، به بیماری و آسیب بیشتر دچار می شوند.هنگامی که تنش همراه با اختلالات خواب و تغذیه ضعیف است، تأثیر آن بر سیستم ایمنی بدن افزون تر می گردد. توانایی بدن به طور طبیعی، جسم را در برابر عفونت، پاتوژن ها و باکتری ها محافظت می کند.

مطالعات نشان داده اند که جلسات ماساژ منظم نه تنها به کاهش استرس کمک می کند، بلکه می تواند ظرفیت سیتوتوکسیک سیستم ایمنی بدن (سطح فعالیت سلول های دفاع طبیعی بدن) را افزایش دهد و توانایی بدن برای تغذیه را افزایش دهد.

علاوه بر این، ماساژ درمانی می تواند یک برنامه عالی برای هر برنامه ورزشی باشد. مانند ورزش منظم، می تواند بدن را به خوبی تنظیم کند. ماساژ درمانی منظم می تواند به حفظ سیستم ایمنی بدن و انعطاف پذیری آن کمک کند.

ماساژ درمانی در حال حاضر بیشتر به عنوان یک جریان اصلی و در حال رشد دارای محبوبیت روزافزون است. مهمتر از همه، در حال حاضر ماساژ درمانی به عنوان یک روش درمان اصلی در نظر گرفته می شود.در کشورهای اروپایی، بسیاری از شرکت های بیمه، جلسات ماساژ درمانی را پوشش می دهند.

این فرم درمان شامل تکنیک های دستکاری برای افزایش گردش خون، کاهش تنش، کاهش استرس، تسکین اضطراب، بهبود خواب و افزایش آرامش در سراسر بدن و همچنین بسیاری از مزایای دیگر است.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : مزایای ماساژ ، ماساژ درمانی ، Massage Therapy ، مزایای ماساژ درمانی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت