دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلایندی جی چیست؟

پست های بیشتر از دسته فرهنگی و هنری

در این مقاله به تعریف انواع DJ و مهارت های مربوطه در این نوع اجرای موسیقی پرداخته شده است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 3 ) بنچاق !
نویسنده : alborz46 شماره پست : 28251 تاریخ انتشار : 1398/02/21
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : ns6200 , Faren , yaser ,
دی جی چیست؟

قبل از اینکه ما بتوانیم از مهارت DJ بهره ببریم؛ مهم است که درک درستی از آنچه که DJ واقعاً دارد و آنچه انجام می دهد، بدست آید. این همه لازم است اگر شما تمام اسطوره ها و تصورات مربوط به هنر و صنعت فرد در پشت صحنه را در نظر بگیرید. در این مقاله سعی خواهد شد توضیحی روشن از اینکه DJ دارای چه خصوصیاتی است، داده شود. در حالی که برخی ویژگیهای این حرفه را نادیده می گیرند.


دی جی: تعریف و افسانه ها

بیایید با تعریف کلمه همانطور که در DJing Tips Glossary داده شده است شروع کنیم: دی جی: شخصی که موسیقی های مختلف را برای دیگران پخش می کند. DJ بیشتر و کمتر از این تعریف نیست. دوباره این جمله را بخوانید. همانطوری که می بینید، نمی گوید که دی جی ها الزاماً موسیقی را ایجاد می کنند. آنها می توانند آهنگها را بخراشند یا اینکه یک DJ واقعی باید وینیل را بازی کند.

در واقع بیشتر افسانه های حرفه ای دی جی مربوط به کلمه  در این تعریف است. اغلب مردم فکر می کنند که DJ، موسیقی را فقط مانند یک پیانیست یا یک ویولون اجرا می کند. در حالی که در واقعیت او <به طور معمول> آهنگ هایی که توسط (معمولاْ) افراد دیگر ساخته شده است را با تغییراتی ارائه میدهد. البته میتوان موزیک ها را جور دیگر اجرا نمود.

شما می توانید به سادگی، یک آهنگ دیگر را بلافاصله و لاینقطع بعد از پایان ترانه ی قبلی پخش کنید. شما می توانید با اضافه کردن جلوه های صوتی و انتقال بدون فاصله ی یک ترانه به موزیک بعدی، هیچ شکافی در بین آهنگها نگذارید. مخلوط کردن دو یا چند آهنگ یا در نهایت، مانند خراش دادن روی آنها از وظایف DJ می باشد.

نتیجه نهایی ممکن است خیلی متفاوت از آنچه شما در ترانه های اصلی می شنوید باشد. مناسب است که به turntable اشاره کنیم که مانند یک گرامافون، ولی با کارایی متفاوت، از دستگاه های معروف DJ است. با این حال، اساس آنچه که دی جی انجام می دهد بدون تغییر باقی می ماند: آنها با آهنگها بازی می کنند.


انواع دی جی ها

سه نوع اصلی از دی جی ها وجود دارند: دی جی های رادیویی، دی جی های موبایل و دی جی های باشگاه. همانطور که انتظار می رود، جزئیات خاصی برای هر نوع وجود دارد.


رادیو دی جی

دی جی رادیو باید خیلی صحبت کند. آنها تماس های شنوندگان را گرفته، گزارشات ترافیکی را ارائه می دهند، شایعات مشهور را به اشتراک می گذارند. البته این همه، علاوه بر پخش موسیقی است. رادیو دی جی ها صدای اصلی آهنگها را ارائه نمی دهند. در عین حال نسخه های یا آهنگ هایی که معمولاً بیش از 4 دقیقه است را پخش نمی کنند.


موبایل DJ

دی جی های موبایل افرادی هستند که شما می بینید در مراسم عروسی، مدرسه و دبیرستان می بینید. آنها اغلب تجهیزات صوتی خود را دارند. از میکروفون و بلندگو گرفته تا دستگاه های پیشرفته ی دی جی که آنها را با خود می آورند. لازمه برنامه هایی که این دی جی ها باید اجرا کنند؛ داشتن یک مجموعه وسیع موسیقی از ژانرهای متنوع است. دی جی های موبایل صدا را دستکاری می کنند.

اما فقط تا حدی بنا به سبک های مختلف موسیقی که در طول یک برنامه باید اجرا کنند. سرانجام میرسیم به DJ های باشگاه که در باشگاه های شبانه برنامه اجرا می نمایند. باشگاه DJing بحث برانگیزترین بخش زرق و برق دار DJing است. معمولاً آهنگ هایی که در این باشگاه ها توسط دی جی ها اجرا می گردد؛ متعلق به یک سبک خاص موسیقی رقص (مانند: هاوس، ترنس، دیسکو و غیره) هستند.

به همین دلیل برای یک DJ باشگاه غیر معمول نیست که در یک ژانر خاص تخصص داشته باشد و کار خود را بر این اساس انجام دهد. به این ترتیب، چنین تخصصی به دی جی اجازه می دهد تا آزادی بیشتری در دستکاری آهنگ ها داشته باشد. در باشگاه ها، برخی از جنبه های چنین دستکاری (مانند مخلوط کردن) در آهنگها، بدون کلام است. نکات اصلی DJing به دی جی های باشگاه اختصاص داده شده است.

به همین دلیل میتوان اطلاعات جزئی تری درباره هنرهای معروف باشگاه DJ ارائه شود. همانند سایر انواع دی جی ها، DJ باشگاه اساساً یک آهنگ دیگر را آماده پخش می کند. در همان زمان کار او به یک رسانه محدود نمی شود. ممکن است آهنگ ها را از پرونده های وینیل، سی دی ها و حتی درایوهای لپ تاپ پخش کند.

ابتدا یک آهنگ جدید را با پایان دادن به قبلی مخلوط می کند تا از شکاف ها جلوگیری کند و انتقال بین آهنگ ها به همان اندازه امکان پذیر باشد. ممکن است جلوه های صوتی را اضافه کند. آهنگ هایی که دی جی های باشگاه اجرا می کنند، کمی متفاوت از چیزی است که شما می توانید در یک فروشگاه سی دی ترانه های معمولی دریافت کنید.

DJ های باشگاه به طور معمول نسخه های طولانی آهنگ های رقص را اجرا می کنند، که مخصوصاً برای آنها ساخته شده است. بنابر این اگر نسخه رادیویی (آلبوم) یک آهنگ فقط 3-4 دقیقه طول بکشد، نسخه ی extended DJ آن میتواند تا زمان 6-8 دقیقه باشد. البته تقسیم دی جی ها به سه نوع ذکر شده در بالا به طور رسمی تعیین نشده است. دی جی باشگاه ممکن است خود در رادیو هم اجرا دارد.

دی جی رادیو هم ممکن است در طی اجرا، ترتیب آهنگ های رقص را درست مثل دی جی باشگاه انجام دهد. دی جی موبایل هم که در جشن تولد دوستتان دیده اید نیز ممکن است دی جی ساکن یکی از باشگاه های موزیک محلی باشد. در هر صورت امید است که بعد از خواندن این مقاله، درک شما از هنرمندان DJ بسیار بهتر شود.

در حقیقت دی جی ها مهندس های صدا هستند که توسط مجموعه ای از نرم افزارها و سخت افزارهای مربوطه، روی آهنگها تغییرات ایجاد می کنتد. ترتیب اجرای آنها را تعیین نموده، روی آنها خراش میدهند، افکت های صوتی اضافه کرده و بدون وقفه اجرای آهنگ ها را به هم پیوند میدهند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : تعریف DJ ، انواع دی جی ، موسیقی DJ
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت