دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلایندلایل حمله قلبی در جوانی

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

شاید فکر کنید حمله قلبی در سن جوانی منجر به مرگ نمی‌شود چون یک بدن جوان به هر حال مقاوم‌تر است، این‌طور نیست؟ اما متأسفانه آمار نجات از حمله قلبی در جوانان بهتر از این آمار در میان افراد 50 ساله‌ای که دچار حمله قلبی می‌شوند نیست.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 4 ) بنچاق !
نویسنده : tiiiim شماره پست : 28247 تاریخ انتشار : 1398/03/23
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : marlboro477 , mahvash , unlimitelove , Ntmi123 ,
شاید تصور کنید بیماری قلبی مشکلی است که سراغ سنین بالا می‌رود یا در جوانی نباید هیچ مشکل قلبی پیدا کنید.به هر حال، عروق تأمین کننده‌ی خون برای قلب باید سال‌های سال کار کنند تا آسیب ببینند و سبب حمله قلبی شوند.اما گزارش‌ها نشان می‌دهند حمله قلبی در میان جوان‌هایی که دهه‌ی 20 یا 30 عمر خود را می‌گذرانند رو به افزایش است.

طبیعتاً این مسئله سؤال برانگیز است. چرا یک جوان باید دچار حمله قلبی شود؟شاید فکر کنید حمله قلبی در سن جوانی منجر به مرگ نمی‌شود چون یک بدن جوان به هر حال مقاوم‌ تر است، این‌طور نیست؟ اما متأسفانه آمار نجات از حمله قلبی در جوانان بهتر از این آمار در میان افراد 50 ساله‌ای که دچار حمله قلبی می‌شوند نیست.

علت این می‌تواند  باشد که افراد جوان‌تر معمولاً نسبت به علائم خود مشکوک نمی‌شوند که فوراً به پزشک مراجعه کنند. آن‌ها علائم را نادیده می‌گیرند و تصور می‌کنند هنوز برای حمله قلبی خیلی جوان هستند.بنابراین حمله قلبی در سن پایین هیچ تضمینی ندارد که منجر به مرگ نشود.

سال‌ها پیش غیرعادی بود که جوان‌ها دچار حمله قلبی شوند.لیکن وقتی محققان اطلاعات مربوط به 2000 مورد حمله قلبی زیر 40 سال را بررسی کردند .از هر پنج مورد حمله قلبی، یکی زیر 40 سال بوده است.بنابراین حمله قلبی در سن پایین هیچ تضمینی ندارد که منجر به مرگ نشود.  افراد جوانی که دچار حمله قلبی می‌شوند، ممکن است نسبت به بیماران سنین بالاتر، به خوبی تحت مداوا قرار نگیرند.


چرا حمله قلبی در سنین پایین روی می‌دهد؟

آیا آمار رو به رشد مقاومت به انسولین، چاقی، فشارخون بالا و دیابت نوع دوم، دلیل افزایش افراد حمله قلبی می‌شوند؟ مطمئناً این عوامل، ریسک فاکتورهای مهمی در بیماری‌های قلبی‌اند و حتی در جوان‌ها و کودکان نیز دیده می‌شوند. اما بر اساس مطالعات، نرخ این بیماری‌ها در افراد جوان و سنین بالاتری که دچار حمله قلبی می‌شوند مشابه است.

یکی از فاکتورهایی که می‌تواند نقش داشته باشد، اعتیاد به مواد مخدر است.درصد بالایی از جوان‌هایی که دچار حمله قلبی می‌شوند، از مواد مخدر استفاده می‌کنند مانند کوکائین.این مطالعه که حمله قلبی در هر سنی می‌تواند روی بدهد. بیماری قلبی و حمله قلبی، مرگ در کشورهای غربی است.

یک باور اشتباه دیگر در مورد حمله قلبی این است که تصور می‌شود این بیماری در میان مردان شایع‌تر است. زنان فقط تا قبل از یائسگی ریسک کمتری نسبت به مردان دارند؛ اما با ورود به نیمه‌ی دوم زندگی‌شان، این میزان به هم می‌ریزد .متأسفانه زنان نیز مانند افراد جوان‌تر، کمتر به دنبال درمان و اقدام فوری‌اند چون انتظار حمله قلبی یا سکته مغزی را ندارند.

ضمناً زنان بیشتر ممکن است علائم خاصی از حمله قلبی را داشته باشند.ابته تا علائم کلاسیکی چون درد در قفسه سینه و تنگی نفس.
علائم حمله قلبی در زنان معمولاً شامل احساس خستگی، سبکی در سر، بدهضمی، تعریق، تهوع و سایر علائم مبهم می‌شود. خیلی از خانم‌ها علائم حمله قلبی را با مشکلات گوارشی اشتباه می‌گیرند.

چیزی که خیلی از افراد نمی‌دانند این است که حمله قلبی در زنان جوان می‌تواند با مکانیسم‌های متفاوتی روی بدهد.بیشتر حملات قلبی زمانی روی می‌دهند که پلاکی در دیواره‌ی یکی از سرخرگ‌های حامل خون به سمت قلب پاره می‌شود. اما چیزی به نام SCAD  نیز وجود دارد که عامل حمله قلبی است.در این پدیده، به جای اینکه پلاک پاره شود، دیواره‌ی سرخرگ پاره شده و مانع جریان خون به سمت قلب می‌شود. 

خوشبختانه آمار حمله قلبی و سکته مغزی در میان افراد سالمند رو به کاهش است.نرخ مرگ در اثر سکته مغزی نسبت به دهه‌ی 1960، 75 درصد کاهش یافته است.هنوز علت دقیق اینکه حمله قلبی در میان جوان‌ترها شایع شده مشخص نیست .معلوم نیست آیا اعتیاد به مواد، عامل اصلی است یا چیز دیگری.


ریسک فاکتورهای حمله قلبی در تمام گروه‌های سنی شامل موارد زیر می‌باشد:

* سابقه‌ی خانوادگی (سبک زندگی، قوی‌تر از این ریسک است!)
* فشارخون بالای کنترل نشده
* لیپید غیرعادی خون
* افزایش قند خون یا دیابت نوع دوم
* چاقی
* سیگار کشیدن
* عدم تحرک بدنی

بیشتر ریسک فاکتورهای حمله قلبی و بیماری‌های قلبی با سبک زندگی قابل تغییرند. بنابراین ما تا حدودی می‌توانیم ریسک ابتلا به مشکلات قلبی را کنترل کنیم.تغییرات و اصلاحات در سبک زندگی باید هر چه زودتر روی بدهند .به این علت جلوگیری از چاقی طی دوران کودکی و نوجوانی می‌تواند  بیماری قلبی را پایین بیاورد.

طبق مطالعات چاقی در کودکی، ارتباط قوی با فشار خون بالا و افزایش تریگلیسرید در سال‌های بعدی زندگی دارد.هر دوی این‌ها ریسک فاکتورهایی برای بیماری قلبی‌اند.حتماً می‌دانید که تغذیه سالم، ورزش کردن و تحرک داشتن نیز در تمام طول زندگی اهمیت دارد.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : حمله قلبی ، دلیل حمله قلبی ، علل حمله قلبی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت