دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینآشنایی با رصدخانه کالج هاروارد

پست های بیشتر از دسته علمی و آموزشی

رصدخانه کالج هاروارد (به انگلیسی: (Harvard College Observatory (HCO) بنیادی است که سرپرستی مجتمع ساختمان‌ها و کارابزارهائی را که در این بناها؛ برای بررسی‌های اخترشناسی، در دانشکدهُ اخترشناسی دانشگاه هاروارد بکار گرفته می‌شود عهده‌دار است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 2 ) بنچاق !
نویسنده : akbariz773 شماره پست : 28228 تاریخ انتشار : 1398/02/08
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : ns6200 , yaser ,
بنیاد رصدخانه کالج هاروارد در شهر کمبریج در ایالت ماساچوست در شمال شرقی ایالات متحدهُ آمریکا است. در سال 1839 میلادی رصدخانه کالج هاروارد به نام بخشی از مرکز اخترفیزیک هاروارد-اسمیتسونین (به انگلیسی: (Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics) بنا شد.

رصدخانه کالج هاروارد حدود 500٬000 کلیشهُ اصلی نگاره‌های اخترشاسی را که در سال‌های 1880 تا 1989 میلادی (منهای سال‌های 1953 تا 1968 میلادی) که از صورت‌های فلکی و دیگر پهنه‌ها و جرم‌های آسمانی گرفته شده نگهداری می‌کند.این پوشش صد ساله از دگرگونی‌های اختری گنجینهُ بسیار ارزشمندی در اخترشناسی است.

رصدخانه کالج هاروارد از دیدگاه تاریخی برای اخترشناسان به خاطر پرورش کسانی چون آنی جامپ کانن (به انگلیسی:Annie Jump Cannon) هنریتا سوان لیویت (به انگلیسی: Henrietta Swan Leavitt) سیسیلیا پین گیپچکن (به انگلیسی:Cecilia Payne-Gaposchkin) در پیشبرد روش نوین رده‌بندی ستارگان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

در سال 1908 رصدخانه کالج هاروارد مجموعهُ معروف و معتبر کاتالوگ ستارگان درخشان را بازبینی و سپس بنام بازبینی شدهُ کاتالوگ نورسنجی هاروارد (به انگلیسی: (Harvard Revised Photometry Catalogue) منتشر کرد ولی این کاتالوگ همیشه به همان نام کاتالوگ ستارگان درخشان شناخته می‌شود و امروز به همان نام در رصدخانهُ دانشگاه ییل (به انگلیسی: (Yale University Observatory) نگهداری می‌شود.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : رصدخانه کالج هاروارد ، ستاره شناسی ، کیهان شناسی ، کالج هاروارد
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت