دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینعوامل مؤثر بر رشد و تکامل انسان

پست های بیشتر از دسته علمی و آموزشی

عوامل وراثتی و محیطی از قبیل ژن ها و هوروون ها و تغییرات نسل به نسل در رشد و تکامل انسان نقش دارند و در نتیجه تاثیر متقابل این عوامل است که انسان رشد و تکامل می یابدمنظوراز محیط کلیه عوامل محیطی و اجتماعی است که انسان را در برگرفته وبراو اثرمی گذارد.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : ghochansamane شماره پست : 28209 تاریخ انتشار : 1398/02/07
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : Nikan2020 , hoomanz , reza2233 , mehrzad2023 , Ntmi123 ,
آب و هوای گرم با لاغری و کم وزنی و اب و هوای سرد با سنگینی وزن و عضلانی بودن بدن ارتباط مستقیم دارد جثه های کوتاه و چاق در نواحی سردسیر و جثه های بلندو لاغر در نواحی گرمسیر دیده می شوند کودکان اسکیموها در سنین بالاتری به قد بزرگسالی می رسند چون مقداری از انرژی مربوط  به رشد صرف تولید و حفظ انرژی می شود. 

نوع و نحوه تغذیه به مقدار زیادی تعیین کننده میزان کسب توانایی های بالقوه انسان است تغذیه موجب تولید انرژی می شود که برای حفظ متابولیسم پایه ، حفظ رشد و تکامل طبیعی ، تولید بافت های ضروری و آسیب دیده و سرانجام ادامه فعالیت های بدنی ضروری است میزان تولید انرژی یاد شده در افراد بستگی به سن ، جنس و اندازه بدن و مرحله ی رشدی دارد .

خانواده ها و نهاد های اموزشی می توانند با فراهم کردن امکانات و فرصت هایی که منجر به ایجاد انگیزه جهت شرکت در فعالیت های جسمانی صحیح کودکان شود نقش بارزی در رشدو تکامل انان داشته باشند بنابراین بازی کودکان باید دارای برنامه و جهت و هدف خاصی باشد. 

فرایند تولد به عنوان یکی از عوامل محیطی موثر بر رشد و نمو تلقی می شود کاهش اکسیژن در لحظه تولد باعث اسیب مغزی به نوزاد می شود همچنین در وضعیت هایی که به بند ناف فشار وارد اید مانند زایمان بریچ ، می تواند گردش خون را متوقف کرده و تامین اکسیژن را کاهش دهد و یا استفاده از فورسپس نیز می تواند بر رشدمغزی و صفحه اپی فیز در استخوان ها اثر بگذارد. 

فعالیت بدنی برای رشد طبیعی ضروری است قطر استخوان ها از طریق ورزش افزایش می یابد غلظت استخوان ها در هر سنی با تمرین افزایش و با فقر حرکتی کاهش می یابد ورزش نمی تواند موجب افزایش قد بشود زیرا وراثت نقش مهمی را در قد افراد ایفا می کند یکی از عوامل محیطی که در چاق شدن افراد مؤثر است عدم فعالیت بدنی است که رشد و تکامل را تحت تأثیر قرار می دهد.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : اثر ورزش بر رشد ، ژن ها و هورمون ها ، عوامل مؤثر بر رشد انسان
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت