دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینتاریخچه کاتای <باسای> در کاراته

پست های بیشتر از دسته ورزشی و تندرستی

تاریخچه ی کاتای <باسای> و انواع این کاتا در این مقاله بررسی گردیده است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 2 ) بنچاق !
نویسنده : alborz46 شماره پست : 28128 تاریخ انتشار : 1398/02/09
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : agastafa , famzed ,
به نظر میرسد که دو نوع کاتای باسای (نفوذ به قلعه) برای تکمیل یکدیگر بوجود آمده اند. اولین نوع آن، باسای دای (دای به معنی بزرگ)، نشان دهنده وارد شدن به یک قلعه است. دومین نوع آن، باسای شو (شو به معنی کوچک) بیانگر خارج شدن دوباره از قلعه میباشد.

نسخه های بسیاری از این کاتا در سبک های مختلف تمرین میگردد که ریشه آن در تاریخ هنرهای رزمی مبهم است. یک نسخه آن بر روی ابریشم چهارصد ساله وجود دارد که ظاهرا تصویر اولیه نسخه Bassai Dai را نشان میدهد. برخی از مورخان معتقدند که ریشه های این کاتا را می توان به شکل لئوپارد و شیر کونگ فو تشریح کرد.

در حالی که برخی دیگر میگویند ممکن است از Wuxing Quan (Five Element Fist)، یکی دیگر از فنون مرگبار هنرهای رزمی چینی حاصل شده باشد. در قرن نوزدهم، یک نسخه اولیه از باسای دای به نام Passai خوانده شد. این نام هنوز هم در بسیاری از سبکهای امروز استفاده میشود که احتمالاً ادای احترام به خانواده ای برجسته در تاریخ اوکیناوا میباشد.

ما می دانیم که این کاتا توسط استاد اوکیناوا، <ماتسومورا> منتقل شده و ممکن است توسط یک استاد به نام <اویادوماری> به او آموزش داده شده باشد. به نوبه خود، ماتسومورا آن را به هنرجوی خود <ایتوسو> تدریس نموده است. این کاتا اغلب اوقات در اواخر قرن نوزدهم با نام <باسای شو> یاد میشد. احتمالاً آن را از یک نسخه ی Passai که در آن زمان محبوب بود، ایجاد کرد؛ هر چند Bassai Sho خودش فقط یک نسخه دیگر از کاتای اصلی بود.

این نیز از آموزه های سنسی ایتوسو بود که این کاتا را هنگامی که وارد برنامه درسی مدارس اوکیناوا نمود، محبوب کرد. یکی از هنرجویان او به نام <فوناکوشی>، بعداً آنها را به ژاپن برده و برخی سازگاریها، مانند تغییر اسم از Passai به Bassai را انجام داده است.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : کاتای باسای ، تاریخچه کاتا ، انواع باسای
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت