دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینآیا مچ پایتان درد می‌کند؟

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

تاندون داخلی مچ پا به دنبال تصادف، پیچ‌خوردگی و فعالیت‌های نامناسب ورزشی ممکن است آسیب ببیند. علامت‌های این آسیب درد، تورم، احساس بی‌ثباتی و خالی کردن مچ پا هنگام دویدن است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 7 ) بنچاق !
نویسنده : tiiiim شماره پست : 28097 تاریخ انتشار : 1398/03/23
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : hoomanz , DivaR , shakiba21 , emadbiggie , behnam71 , Loveislife , unlimitelove ,
یکی از علل شایع درد قسمت داخلی پا، پارگی یا نیمه پارگی یکی از تاندون‌های داخلی مچ و کف پاست.این درد گاهی هنگام ورزش، فعالیت و پیاده‌روی زیاد است یا بعد مدتی بی‌حرکتی در صورت شروع حرکت درد به وجود می‌آید. گاهی بیماران صبح که از خواب بیدار می‌شوند، می‌گویند در قسمت داخلی کف پا احساس درد می‌کنند که می‌تواند این بیماری باشد.

حتی در کسانی که ورزش‌هایی مانند والیبال، بسکتبال و تنیس انجام می‌دهند .با فشارهای مکرر بر پا امکان پارگی یا نیمه پارگی این تاندون وجود دارد. از علل دیگر این آسیب می‌توان بیماری‌های زمینه‌ای از جمله دیابت، چاقی و فشارخون را نام برد.

این بیماری عمدتاً در خانم‌ها و در سنین بعد از 40 سالگی دیده می‌شود. از علامت‌های این بیماری درد در قسمت داخلی پا و مچ پاست.گاهی در محلی که این تاندون صدمه دیده می‌تواند همراه با تورم باشد و یا با  فعالیت تورم ایجاد شود.

فعالیت‌هایی مانند دویدن این مشکل را تشدید می‌کند و ایستادن طولانی و راه رفتن از جمله فعالیت‌های افزایش‌دهنده این درد است. در صورتی که بیماری پیشرفت پیدا کند، درد در قسمت خارجی کف پا و مچ پا نیز دیده خواهد شد .

در موارد حادی که به دنبال تصادفات یا ورزش، درد ایجاد می‌شود باید استراحت کرده و از کمپرس سرد استفاده کنید. ابتدا که دور یک کیسه پر از یخ حوله‌ای خیس بپیچید و به مدت 20 دقیقه روی موضع مورد نظر بگذارید و این کار را چند بار در روز تکرار کنید.

ورزشکارانی مانند اسکی‌بازها و اسکیت سواران به دلیل چرخش و کشش طولانی مچ پا در معرض خطر بیشتری هستند.
دویدن طولانی‌مدت و در مسیر مارپیچ برای کسانی که کف پای صافی دارند و کفش مناسبی نمی‌پوشند احتمال آسیب این تاندون را زیاد می‌کند.

این تاندون نقش خیلی مهمی در ایجاد قوس کف پایی دارد و زمانی که کارایی خود را از دست بدهد باعث کم شدن قوس کف پا می‌شود. تاندون داخلی مچ پا به دنبال تصادف، پیچ‌خوردگی و فعالیت‌های نامناسب ورزشی ممکن است آسیب ببیند. علامت‌های این آسیب درد، تورم، احساس بی‌ثباتی و خالی کردن مچ پا هنگام دویدن است.

درد معمولاً با چرخاندن کف پا به سمت خارج بیشتر می‌شود. زمانی که بیمار راه می‌رود قسمت داخلی کف پا دردناک می‌شود .
همچنین ممکن است مچ پا تورم هم داشته باشد. معمولاً افراد دچار این آسیب در ناحیه کف پا مشکل دارند و یک کف پایشان صاف است. بیمار معمولاً برای بلند شدن روی پنجه آسیب دیده مشکل دارد.

اوایل بیماری است و بیماری شدت زیادی ندارد می‌توان با محدود کردن فعالیت‌های ورزشی، دادن دارو و کفش مناسب علامت‌ها را برطرف کرد.در موارد شدیدتر نیاز به تزریق‌هایی از جمله ازون، سلول‌های بنیادی و نمایش فیزیکی است. در مراحل بعدی اگر بیمار به روش‌های غیرجراحی پاسخ ندهد جراحی لازم است.

یکی از روش‌های جدید جراحی برای این بیماران که در موارد خفیف تا متوسط قابل انجام است، گذاشتن پیچ‌هایی داخلی پاست.

نکته مهم است اینکه در موارد حادی که به دنبال تصادفات یا ورزش، درد ایجاد می‌شود باید استراحت کرده و از کمپرس سرد استفاده کنید. به این صورت که دور یک کیسه پر از یخ حوله‌ای خیس بپیچید و به مدت 20 دقیقه روی موضع مورد نظر بگذارید و این کار را چند بار در روز تکرار کنید.

انجام نرمش‌های کششی حداقل دو برابر قبل از آسیب باید انجام شود. استفاده از کفش و مچ‌بندهای مناسب در تمام مواقع توصیه می‌شود.در صورتی که بیماران در مراحل اولیه مراجعه کنند معمولاً به راحتی و بدون جراحی درمان می‌شوند .

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : درد مچ پا ، درمان درد مچ پا ، علت درد مچ پا
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت