دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینچربی قهوه ای چیست؟

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

سلول‌های چربی چیزی هستند که شما دوست ندارید از آن‌ها خیلی داشته باشید. اما نوعی چربی به نام چربی قهوه ای وجود دارد که در حقیقت برای کاهش وزن مفید است. چربی قهوه ای به شیوه‌های زیادی برعکس چربی سفید عمل می‌کند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : farid61 شماره پست : 28046 تاریخ انتشار : 1398/01/27
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : marlboro477 , Marshall4344 , smhosseini , hoomanz , ns6200 ,
ما هنگام تولد و به عنوان یک نوزاد، به طور طبیعی در بدن‌مان چربی قهوه ای داریم و قبلاً اینطور تصور می‌شد که به مرور زمان و با افزایش سن، چربی قهوه ای از بین می‌رود و می‌گفتند بزرگسالان چربی قهوه‌ای بسیار بسیار کمی دارند یا اصلاً ندارند. نوزاد از چربی قهوه ای برای تنظیم دمای بدن استفاده می‌کند، پیش از اینکه سردش بشود.

چربی قهوه ای می‌تواند کالری بسوزاند و در نتیجه به افزایش سرعت متابولیسم کمک کند. بنابراین عده‌ای عقیده دارند اگر بزرگسالان بتوانند ذخایر چربی قهوه‌ای بدن‌شان را افزایش بدهند، در روند کاهش وزن‌شان به نتایج خوبی خواهند رسید. اما در مطالعه‌ای که در سال 2007 صورت گرفت، محققان دریافتند برگسالان مقادیر گوناگونی از چربی قهوه‌ای در بدن‌شان دارند و هنوز در تلاش هستند تا بفهمند بزرگسالان چگونه از چربی قهوه ای استفاده می‌کنند، چربی قهوه‌ای چه نقشی در مدیریت وزن دارد و آیا می‌تواند افزایش داد، چگونه؟


برای افزایش چربی قهوه ای دمای بدن‌تان را پایین بیاورید

وقتی بدن در محیطی با دمای پایین قرار می‌گیرد، چربی قهوه‌ای تحریک می‌شود تا کالری بسوزاند و تحقیقات هم نشان داده قرار دادن افراد بزرگسال در دمای سرد می‌تواند سلول‌های قهوه‌ای را افزایش داده و فعال کند. در مقاله‌ای که در Scientific American منتشر شده آمده است که متغیر «کاسته شدن از دمای محیط» می‌تواند در کاهش مقدار سلول‌های چربی قهوه‌ای با فاصله گرفتن از سنین نوزادی، نقش داشته باشد. البته انتخاب‌های مربوط به سبک زندگی مانند تغذیه و فعالیت بدنی هم، از عوامل اصلی در چاقی هستند اما متغیر «کاستن از دمای محیط» هم می‌تواند بر میزان بافت چربی قهوه‌ای بدن تاثیر بگذارد.

آیا کاستن از دمای محیط واقعاً می‌تواند میزان چربی قهوه‌ای را افزایش بدهد و باعث کاهش وزن چشمگیر بشود؟برای پاسخ قطعی به این پرسش، به مطالعات بیشتری نیاز است. محققان همچنان در حال تحقیق روی این موضوع هستند که متغیر «دما» تا چه اندازه و تا چه مدت می‌تواند به تحریک عملکرد بافت چربی قهوه‌ای کمک کند. یادتان باشد کاستن از دمای محیط، قابل مقایسه با سایر اقدامات مانند تغییر عادات غذایی و ورزش نیست.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : افزایش چربی قهوه‌ای ، چربی قهوه‌ای ، چربی قهوه‌ای بدن
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت