دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینلطفا وارد حریم خصوصی عروس و داماد نشوید !

پست های بیشتر از دسته خانه و خانواده

در مراسمات عروسی افرادی در اقوام به حریم خصوصی عروس و داماد وارد می شوند که اغلب این دخالت ها به دلیل رسم و رسومات غلط آن ها می باشد.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : misskara شماره پست : 27993 تاریخ انتشار : 1398/01/26
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : Zahrakamali1679 , mohad1994 , reza2233 , Mohammadreza0723 , saleh ,
دخالت در حریم خصوصی عروس و داماد

همیشه افرادی وجود دارند که میخواهند از همه چیز عروسی با خبر شوند و به همه کار عروس و داماد و حریم خصوصی آن ها دخالت میکنند , اما چرا ؟ احتمالا در مراسم عروسی نیز با افرادی روبرو شده اید که بی ملاحظه و بی محابا به خودشان اجازه ورود و دخالت در حریم خصوصی عروس و داماد را می دهند.رفتار این گروه ناشی از سوء نیت آنها نیست بلکه برای خود دلایلی دارد و یا به دلیل کمبود آگاهی آنها نسبت به این مسئله این رفتار را از خود بروز می دهند.


چرا بعضی ها وارد حریم خصوصی عروس و داماد میشوند؟

افرادی که به خود اجازه دخالت در حریم خصوصی عروس و داماد را می دهند معمولا به دلیل سوءنیت این کار را نمی کنند بلکه برای خود دلایلی دارند که وارد حریم خصوصی عروس و داماد بشوند که درادامه به چند مورد رایج تر آن اشاره می کنیم:


احساس راحتی در محفل عروسی

افرادی که به حریم خصوصی عروس و داماد راه می یابند اغلب جمله دو کلمه ای عروسیه دیگه را بکار می برند . علت اینکه برخی از افراد در مراسم عروسی به خود اجازه می دهند که وارد حریم خصوصی عروس و داماد شوند این است که جشن عروسی میهمانی خودمانی و غیر رسمی است که در آن میهمانان نسبت به همدیگر احساس راحتی و اعتماد می کنند طوری که به حریم خصوصی عروس و داماد احترام نمی گذارند.


دخالت در حریم زوج جوان به دلیل نشان دادن توجه

برخی از افراد نیز به این دلیل به خود اجازه ورود به حریم خصوصی عروس و داماد می دهند که این رفتار را نشانه تفقد و توجه نسبت به زوج جوان می دانند و در صورتی که این رفتار را از خود بروز ندهند احساس می کنند که به اندازه کافی توجهشان را به آنها ابراز نکرده اند.

رسم و رسومات غلط

برخی از افراد نیز به دلیل رسم و رسوم هایی که از پدر و مادرهای ما درموردعروس وداماد به ارث رسیده اند ، به خود اجازه دخالت می دهند.


شب زفاف و کنجکاوی اقوام درباره آن

نظارت دیگران بر شب زفاف عروس و داماد یکی از رسومات غلط درباره عروسی ها است . در زمان قدیم چند نفر از طایفه عروس و داماد تا صبح پشت در اتاق آنها منتظر می شدند تا رسماً خبر زن و شوهر شدن آنها را تأیید و به دیگران اعلام نمایند.متأسفانه این نوع تفکر هنوز هم در جامعه ما باقی است اما با مقداری تغییر ، یعنی اینکه شاید دیگرعمه و خاله و زن دایی و زن عمو و ... خجالت بکشند که ازعروس خانم چیزی بپرسند اما در یک تماس تلفنی در صبح با مادر و خواهر از کم و کیف ماجرا باخبر می شوند. اینها همان افرادی هستند که دلیل وارد شدنشان را به حریم خصوصی عروس و داماد توجه به آنها اعلام می کنند و درباره آن اینگونه می گویند «خب عمه شم (یا هر نسبت دیگری) و دلم نمی خواهد که فکر کنند آدم بی توجهی هستم».


گرفتن فیلم و عکس از محفل عروسی

معضل جدیدی که در محافل عروسی وجود دارد این است که چند نفری کوچک یا بزرگ گوشی خود را به دست گرفته اند و بدون نظرخواهی از عروس و داماد از آنها فیلم می گیرند. این افراد همان کسانی هستند که اگر رفتارشان مورد انتقاد قرار گیرد سریع می گویند که «خب عروسیه دیگه».


کنجکاوی در مورد لوازم و جهیزیه عروس

اینکه برخی از افراد فامیل بدون ایجاد مزاحمت برای همسایه ها عروس و داماد را به منزلشان همراهی کنند ، رسم بدی نیست و به نقض حریم خصوصی آنها ارتباطی ندارد. از جایی مشکل آغاز می شود که اقوام و آشنایان به بهانه همراهی، وارد خانه زوج جوان می شوند و درباره جهیزیه عروس خانم کنجکاوی می کنند و بدون اجازه گرفتن از عروس و داماد حتی درِ یخچال و کشوهای فریزر ، در کابینت و کمد آنها را باز می کنند و آمار تعداد سرویس های بشقاب و قاشق آنها را به بهانه اینکه «خب رسمه دیگه». در می آورند.

1. درست است که در محفل عروسی همه مهمان ها راحت هستند اما نباید به خود اجازه دهند که به حریم خصوصی میزبان وارد شوند.

2. در برخی از کارت عروسی ها مودبانه در خواست می شود که در طی مراسم از آنها فیلم و عکس گرفته نشود اما اگر چنین چیزی نیز در کارت نوشته نشده بود ما باید قبل از این که فیلم یا عکس بگیریم از عروس و داماد کسب اجازه کنیم.

3. درباره شب زفاف نیز باید این رسوم نخ نما شده و غلط را کنار بگذاریم و اگر با عروس و داماد احساس نزدیکی می کنیم و می خواهیم واقعا توجه خود را نسبت به آنها نشان دهیم بهتر است از دوران عقد آنها را به یک کلینیک خوب و معتبر که توضیحات و آموزش های لازم را می دهد معرفی کنیم .

4. اگر به منزل عروس و داماد دعوت می شویم مانند یک مهمان رفتار کنیم و به خود اجازه ندهیم در زندگیشان سرک بکشیم.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : ازدواج ، خانواده ، شخصیت شناسی ، روانشناسی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت