دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینساکت ترین نقطه جهان کجاست؟

پست های بیشتر از دسته تکنولوژی و فناوری

در دنیایی که هر روز با سر و صداهای گوشخراش زیادی روبرو می شویم پیدا کردن مکانی کاملا آرام و ساکت مطمئنا لذتبخش است. خب، جالب است بدانید که اتاقی در شهر مینیاپولیس ایالات متحده وجود دارد که به عنوان ساکت ترین نقطه جهان شهرت پیدا کرده است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 3 ) بنچاق !
نویسنده : hoomanz شماره پست : 27855 تاریخ انتشار : 1398/01/17
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : agastafa , yaser , khodaismylove ,
ساکت ترین نقطه جهان در واقع اتاقی بدون پژواک و بخشی از آزمایشگاه اورفیلد در مینه سوتاست. این اتاق آن قدر ساکت است که بیش از 45 دقیقه نمی توانید سکوت آن را تحمل کنید وگرنه دیوانه می شوید. داخل این اتاق بسیار ساکت است، آن قدر ساکت که صداهای پس زمینه به صورت دسیبل منفی اندازه گیری می شوند. یکی از علایق آقای استیو اورفیلد، موسس و بنیانگذار این آزمایشگاه این است که تاثیر صدا و به ویژه سکوت بر احساس راحتی و آسایش مردم را بررسی کند.

آقای استیو اورفیلد در مصاحبه ای در مورد ساکت ترین نقطه جهان گفته است: «ما مردم را به چالش می کشیم تا در تاریکی در ساکت ترین نقطه جهان بنشینند و ببینند تا کجا می توانند این حجم از سکوت را تحمل کنند. جالب است دانید که طولانی ترین مدتی که کسی توانسه در این اتاق بماند 45 دقیقه بوده است! هنگامی که در این اتاق قرار می گیرید گوش هایتان حساسیت بیشتری پیدا می کنند و شروع به شنیدن چیزهایی می کنید که قبلا نشنیده اید. مثلا می توانید صدای ضربان قلبان، حتی صدای شش هایتان که از هوا پر و خالی می شوند و صدای قار و قور بلند شکمتان را بشنوید.

با این حال هدف از ساخت این اتاق آزار و اذیت مردم نبوده است! شرکت ها و کمپانی های مختلف محصولاتشان را در این اتاق تست می کنند تا شدن و بلندی صدای آن ها را اندازه گیری کنند. به تازگی سازمان فضانوردی ناسا هم فضانوردانش را به این اتاق می فرستد تا خود را برای تحمل سکوت کرکننده فضا آماده کنند. این اتاق کاربردهای حرفه ای دارد، اما برای من و شما این اتاق مکانی گیج کننده و اذیت کننده خواهد بود.

به گفته آقای اورفیلد این اتاق ها برای تست کردن وسایل و ابزارآلات هستند نه انسان ها. به طور مثال، یکی از مشتریان دائمی استیو کسی است که مدعی است بی صداترین یخچال در آمریکا را ساخته است. هر سال جدیدترین محصول این شرکت به این اتاق آورده می شود تا میزان بلندی و سر و صدایش به طور دقیق اندازه گیری شود.

افرادی که وارد ساکت ترین نقطه جهان می شوند نه تنها پس از مدتی شروع به شنیدن صدای ضربان قلب می کنند، بلکه در جهت یابی و حتی ایستادن هم دچار مشکل می شوند! شاید باورتان نشود اما ظاهرا ایستادن، راه رفتن و جهت یابی ما انسان ها هم تا حد زیادی به سر و صداهای اطرافمان بستگی دارد؛ دقیقا همان صداهایی که گاهی از آن شاکی هستیم!

اورفیلد در رابطه با این ویژگی عجیب اتاق بدون پژواک می گوید: ما انسان ها بر اساس صداهایی که می شنویم جهت یابی می کنیم و می توانیم راه برویم. در اتاق بدون پژواک هیچ سرنخی برای جهت یابی وجود ندارد و همین باعث سردرگمی افراد می شود. اگر نیم ساعت در این اتاق بمانید نمی توانید از روی صندلی بلند شوید!

ایده اتاق های بدون پژواک، بدون اکو که «اتاق های مرده» هم نامیده می شوند اولین بار در جریان جنگ جهانی دوم مطرح و ساخته شدند. این اتاق ها در آن زمان برای تست و بررسی تجهیزات ارتباطی و شنودی نظامی ساخته شده بودند. طراحی این اتاق ها به گونه ای است که کلیه امواج صوتی یا ارتعاشات الکترومغناطیسی را جذب کند. امروزه اتاق های بدون پژواک برای مقاصد مختلف و آزمایش و بررسی محصولات مختلف استفاده می شوند و اندازه آن ها از اندازه یک مایکرویو تا مکان های بزرگی که هواپیما هم در آن جا می شود متغیر است.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : ساکت ترین مکان ، شهر مینیاپولیس ، آزمایشگاه اورفیلد
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت