دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینآشنایی با شهرستان بشاگرد هرمزگان

پست های بیشتر از دسته تاریخی و گردشگری

بشاگرد (یا در گویش محلی بَشکَرد) یکی از شهرستان‌های استان هرمزگان واقع در جنوب ایران است. مرکز این شهرستان، شهر سردشت است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 1 ) بنچاق !
نویسنده : akbariz773 شماره پست : 27804 تاریخ انتشار : 1398/01/23
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : reza2233 ,
بشاگرد پیشتر بخشی از شهرستان جاسک در استان هرمزگان بود؛ که در سال 1385 به شهرستان ارتقاء یافت، البته هنوز تعداد قابل توجهی از این مردم در شهرستان جاسک زندگی میکنند. جمعیت شهرستان بشاگرد طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال 1395 برابر با 33،085 نفر بوده‌است. شهرستان بشاگرد شامل 3 بخش و 6 دهستان و 2 شهر، به نام‌های زیر است:

بخش مرکزی مرکز: شهر سردشت
دهستان جگدان (مرکز:کلور جگدان)
دهستان سردشت (مرکز: شهر سردشت) شهرها: سردشت

بخش گافر و پارامون مرکز: درنگ مدو
دهستان گافر (مرکز: سیت ماسیتی)
دهستان پارامون (مرکز: درنگ مدو)

بخش گوهران مرکز: شهر گوهران
دهستان درآبسر (مرکز: خمینی شهر)
دهستان گوهران (مرکز: شهر گوهران)


بشاگرد شامل بیش از 270 روستا و آبادی کم‌جمعیت است که در منطقه‌ای وسیع، بین عرض جغرافیایی 26 درجه و 45 دقیقه و طول جغرافیایی 57 درجه و 54 دقیقه، در شمال شرق استان‌ هرمزگان و همجوار با استان کرمان و سیستان و بلوچستان پراکنده هستند.

آب و هوای این شهرستان در مناطق جنوبی محدوده دهستان جکدان بخش مرکزی، گرم و خشک و در مناطق شمالی آن، محدوده دهستان در آبسر بخش گوهران، به دلیل وجود کوهستان‌های مرتفع، معتدل است.تپه‌ماهورهای آبرفتی این منطقه پوششِ گیاهیِ فقیری دارد. اما هر جا آب باشد، باغات و نخلستان‌هایی وجود دارد. سیر بشاگرد کیفیت بسیار بالایی دارد و میوه‌های انار، انگور، انجیر، خرما و... در بشاگرد به دست می‌آید. اکوسیستم نیمه‌کوهستانی و کوهستانی بشاگرد شرایط زیست گونه‌های مختلف جانوری را فراهم کرده‌است. خرس، پلنگ، بز کوهی، کفتار، گراز، گربه وحشی و انواع پرندگان در کوه‌های بشاگرد یافت می‌شود.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : شهرستان بشاگرد ، شهر بشاگرد هرمزگان ، جنوب ایران
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت