دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینآشنایی با انواع روشهای غواصی

پست های بیشتر از دسته تاریخی و گردشگری

روش های مختلفی برای غواصی وجود دارند و همین باعث شده تا انواع متفاوت این فعالیت شکل بگیرند. در این مقاله شما خوانندگان محترم را با انواع روشهای مرسوم غواصی آشنا می کنیم
گزارش تخلف دوست داشتم ( 2 ) بنچاق !
نویسنده : akbariz773 شماره پست : 27765 تاریخ انتشار : 1398/01/24
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : agastafa , Bostodl ,
1- غواصی آزاد

این نوع غواصی در ابتدا برای جستجوی مروارید در دریا مورد استفاده قرار می گرفت و نیازمند شش های قوی است. غواص به زیر آب شیرجه می زند و تنها هوای ذخیره شده در شش هایش را در اختیار دارد. غواصی آزاد از قدیمی ترین ورزش های آبی جهان به شمار می رود و قدمتش به 4000 سال پیش باز می گردد. امروزه غواصان با این روش به عمق 200 متری هم رفته و رکوردهایی را ثبت کرده اند. بر اساس اظهارات محققان، بدن تا تشخیص کمبود اکسیژن به صورت اتوماتیک در مصرف آن صرفه جویی می کند و همین باعث شده تا غواصان آزاد بتوانند در دنیای زیر آب مدت زمان بیشتری را دوام بیاورند.

تجهیزات: یک جفت باله‌ غواصی (فین)، ماسک غواصی و لوله تنفس بر سطح آب (اسنورکل)


2- غواصی اسکوبا

غواصی اسکوبا به غواصی با تجهیزات تنفسی گفته می شود که در آن غواص با سیلندر دارای هوای فشرده تنفسی به زیر آب می رود. این نوع غواصی خود بر دو نوع است، غواصی اسکوبا مدار باز که در آن از نوعی سیستم های تنفسی استفاده می شود که بازدم غواص را درون آب تخلیه می کنند. وغواصی اسکوبا مداربستهکه در این نوع غواصی سیستم های تنفسی مداربسته به کار می آیند. این سیستم ها قابلیت پالایش بازدم غواص را دارند و پس از حذف دی اکسید کربن و افزودن اکسیژن، آن را آماده تنفس می کنند.


2- غواصی با تغذیه از سطح

غواصی با تغذیه از سطح، بیشتر در غواصی های صنعتی کاربرد دارد. در این نوع غواصی از شلنگی به نام بند ناف استفاده می کنند و از طریق آن هوا را از سطح به غواص انتقال می دهند. در این زمان یک کشتی پشتیبان غواصی و گاهی اوقات، به‌طور غیر مستقیم یک اتاقک زیرآبی کنترل این شلنگ و هوای آن را بر عهده دارد. غواصان تغذیه از سطح کلاه یا ماسک های غواصی مخصوصی را استفاده می کنند که صورت را کاملا می پوشانند.

اسنوبا (Snuba) یا هوکا (Hooka) جایگزینی برای غواصی تغذیه از سطح هستند که در آنها تامین هوای تنفسی غواص از طریق شلنگ از یک سیلندر کوچک یا کمپرسور از سطح آب صورت می گیرد. کارهای سبک از جمله تمیز کردن بدنه شناورها با این نوع غواصی صورت می گیرد و  فعالیتی توریستی برای کسانی است که گواهینامه غواصی ندارند.


3- غواصی اشباع

غواصی اشباع به غواصان صنعتی این امکان را می دهد که به مدت چند روز یا چند هفته در عمق بمانند. این نوع غواصی اجازه کار بیشتر اقتصادی را در امنیت بالاتری می دهد. پس از اتمام کار در آب، غواصان را به زیستگاه خشک و تحت فشار زیر آب یا محفظه‌های فشار بر روی عرشه یا سکوهای پشتیبانی منتقل می کنند تا به استراحت بپردازند. در مواردی هم آنها را به زنگ غواصی انتقال می دهند. بعد از این نوع غواصی مدتی طول می کشد تا غواص به حالت عادی برگردد و فشار از رویش برداشته شود.


4- غواصی با زهپاد

زیردریایی هدایت‌پذیر از دور (زهپاد) یا چشم دریا وسیله ای است که به عمق آب فرستاده می شود و از دور آن را کنترل می کنند تا عملیات مورد نظر را انجام دهد. البته ساخت این وسیله بسیار پرهزینه است اما برای عملیات اکتشاف و زمان هایی که رفتن غواص به اعماق آب خطرناک است، کاربرد زیادی دارد.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : ورزش غواصی ، تفریح زیر آب ، روش غواصی ، نکات مهم غواصی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت