دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلایننشانه ها و علایم سرطان ریه, علل و درمان آن

پست های بیشتر از دسته علمی و آموزشی

سرطان یکی از بیماری های خطرناک می باشد که در صورتی که در مراحا اولیه بیماری تشخیص داده شود, می توان آن را درمان کرد. از جمله شایع ترین سرطان ها، سرطان ریه است که نشانه ها و علایم متفاوتی دارد و متاسفانه زود تشخیص داده نمی شود.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : Morteza8495 شماره پست : 27563 تاریخ انتشار : 1398/01/06
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : shakiba21 , sara72dalir , misskara , behnam71 , saleh ,
علت ایجاد سرطان ریه  

علت های زیادی برای مبتلا شدن به این سرطان گزارش شده است که ژنتیک تنها 8 تا 14 درصد از علت های مبتلا شدن به این بیماری می باشد. از جمله مهمترین علت های ابتلا به این بیماری عبارت اند از:


1- سیگار کشیدن

استعمال دخانیات و مخصوصا سیگار,  89 تا 90 درصد علت ابتلا بهمی باشد. به سرطان ریه علاوه افرادی که با فرد سیگاری زندگی می کنند تا 30 درصد ابتلا به این سرطان در آن ها افزایش می یابد. به همین ترتیب کار کردن در محلی که افراد سیگاری در آنجا هستند، 19 درصد خطر ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد. علاوه بر سیگار, قلیان نیز به دلیل استعمال تنباکو برای ریه به شدت مضر می باشد و ممکن است ایجاد سرطان کند.


2- گاز رادون

یکی از گازهای سمی است که دومین علت برای ابتلا به سرطان ها و از جمله سرطان ریه می باشد. این گاز بیشتر در پرتو درمانی کاربرد دارد، از این رو در بیمارستان ها مقدار زیادی از این گاز تولید می شود. به علاوه تلاشی اورانیوم طبیعی موجود در خاک و آب و صخره ها، گاز رادون تولید می کند. استشمام این گاز دومین علت شایع ابتلا به سرطان ریه است.


3- آلودگی هوا

از دلایل دیگر ابتلا به مشکلات ریوی, آلودگی هوا می باشد که تنها 1 تا 2 درصد مبتلایان به سرطان ریه به این دلیل دچار مرگ و میر می شوند.


نشانه ها و علایم سرطان ریه

1- علائم تنفسی
2- کاهش وزن و از دست دادن اشتها و ضعف و خستگی بدن
3- چماقی شدن ناخن های انگشت
4- مشکل در بلعیدن
5-سردرد, درد قفسه سینه و مفاصل و استخوان ها و شکستگی های بی دلیل استخوانی


درمان سرطان ریه

مشخصه این بیماری رشد کنترل نشده سلول در بافت های ریه است. درمان این بیماری  با توجه به نوع سلول, وسعت گسترش آن در ریه و بدن و وضعیت عملکردی بیمار و نوع سرطان ریه انجام می شود. درمان های رایج جراحی, شیمی درمانی و پرتو درمانی است.


جراحی:

این نوع درمان به ندرت برای بیمار مبتلا به سرطان ریهانجام می شود. اگر این سرطان تنها یک قسمت کوچکی از ریه را درگیر کرده باشد و انشعابی به قسمت های دیگر نداده باشد, می توان با جراحی آن قسمت را برداشت که عمدتا این درمان همراه با شیمی درمانی انجام می شود.


شیمی درمانی:

درمان با داروهای خوراکی یا داخل وریدی است. این درمان خصوصا برای زمانی که سرطان به جز ریه, قسمت های دیگر بدن را نیز تحت تاثیر قرار داده, انجام می شود.


پرتو درمانی:

این روش درمانی نیز اغلب با شیمی درمانی همراه است و برای افراد مبتلا به سرطان ریه سلول های غیر کوچک که نمی توانند جراحی کنند, مفید است. اگر رشد سرطان بخشی از سیستم تنفسی را مسدود کند, پرتو درمانی موضعی در داخل لوله تنفسی می تواند آن راه را باز کند.نوعی از پرتو درمانی مغز  وجود دارد به نام پرتو درمانی پیشگیرانه جمجمه که به منظور جلوگیری از انتشار سلول های سرطانی داخل بدن انجام می شود. این پرتو درمانی در اکثر موارد برای سرطان ریه مفید است, مخصوصا در صورتی که خیلی بیماری پیشرفت نکرده باشد برای بازگشت سلامتی بیمار موثر است.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : سرطان ، علل سرطان ، علایم سرطان ، درمان سرطان
 در حدی این علایم خودش نشون میده که ادم میفهمه بیماری یا ممکن حتی همینطور ادم بشه و سرطان نباشه؟؟ ممنون
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت