دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینجاذبه های گردشگری مجمع الجزایر فارو

پست های بیشتر از دسته تاریخی و گردشگری

جزایر فارو (Faroe Islands) نام جزایر هجده گانه ای در شمال اروپاست که به عنوان یکی از مناطق خودگردان پادشاهی دانمارک شناخته می شود.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 1 ) بنچاق !
نویسنده : sara72dalir شماره پست : 27322 تاریخ انتشار : 1397/12/21
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : marlboro477 ,
این مجمع الجزایر در شمال اروپا و منطقهٔ اسکاندیناوی، بین دریای نروژ و اقیانوس اطلس شمالی، تقریباً در فاصله ای برابر از ایسلند، نروژ و بریتانیا واقع شده است و پایتخت آن توشهاون می باشد. جزایر فارو در زبان دانمارکی به معنای «جزایر گوسفند» است و این به آن دلیل است که یکی از مشاغل ساکنین این منطقه، پرورش گوسفند و دامداری است. حتی نشان ملی این کشور نیز یک قوچ است. 

از مجموع 18 جزیره ای که جزایر فارو را تشکیل داده اند، 17 جزیره مسکونی اند و بزرگ ترین آن ها به ناماستریموی 385 کیلومتر مربع مساحت دارد. اقلیم آن معتدل، بارانی و اغلب ابری است. تنها 6 درصد اراضی این جزایر قابل کشت هستند و فراورده های کشاورزی آن به سبزیجات محدود می شود و غلاتدر آن به عمل نمی آید.

 
صنایع دستی و ماهی گیری شغل های اصلی مردم می باشند و صدور ماهیعمده ترین منبع درآمد آن محسوب می شود. پرورش گوسفند و دامداری نیز از جمله مشاغل ساکنان آن است.
این جزایر هجده گانه بین اقیانوس اطلس شمالی و دریای نروژ، تقریباً در فاصله ای برابر از ایسلند و نروژ واقع شده است. 

مساحل کل این منطقه حدود 1400 کیلومترمربع است. در سرشماری سال 2011، جمعیت کل جزایر فارو بالغ بر 48 هزار نفر برآورد شده است.فارو روابط نزدیک و سنتی ای با ایسلند، شتلند، اورکنی، جزایر هبرید بیرونی و گرینلند دارد. این مجمع الجزایر در انجمن اروپای شمالی به عنوان بخشی از نمایندگان دانمارک حضور پیدا می کند. شایان ذکر است که فارو عضو اتحادیه اروپا نمی باشد.

اگر چه این جزایر از دید بسیاری از کارشناسان و گردشگران مخفی مانده و از طبیعتی بکر برخوردار است، ولی روز به روز به تعداد افرادی که مایلند به این مکان دیدنی و سرسبز بیایند و در طبیعت مسحورکننده آن بیاسایند، افزوده می شود. 

جزایر فارو از جهات مختلفی می تواند یک مقصد عالی برای گردشگران به شمار رود: در اینجا شما فقط 5 کیلومتر از اقیانوس فاصله دارید، و این منطقه با داشتن کوه های شیب دار و صخره ای، محل زندگی و پرورش 70 هزار راس گوسفند و 2 میلیون جفت مرغ دریایی است.همچنین به یاد داشته باشید بزرگترین دسته پرندگان مرغ طوفان در جهان، در این منطقه سکونت دارد. 

این مجمع الجزایر در سال 1814 از نظر سیاسی از نروژ جدا شد و از سال 1948 به صورت استانیخودمختار از پادشاهی دانمارک درآمد. آن ها در طی این چند سال مسئولیت بیشتر مسایلشان را در دست گرفته اند؛ به جز دفاع (اگرچه دارای نگهبان ساحلی محلی هستند)، امور خارجی و دستگاه قضائی که بر عهدهٔ دانمارک می باشد.

گردشگرانی که جزایر فارو را برای گذراندن تعطیلاتی به یاد ماندنی انتخاب می کنند، دلایل زیادی برای این کار دارند چرا که این نقطه از جهان با داشتن سواحل باشکوه، فضایی آرام، آوای خوش مرغان دریایی، آب های نیلگون اقیانوس، هوای پاکیزه، فضایی دنج، طبیعتی دست نخورده و ساکنانی خونگرم و مهربان، می تواند انسان ها را از هیاهوی شلوغی و سروصدای تمام نشدنی محیط های شهری دور کند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : مجمع الجزایر فارو ، جاذبه های گردشگری جزایر فارو ، جزایر فارو ، دیدنی های مجمع الجزایر فارو
 چه عکسای خوشگلی گذاشتین،منم شنیده بودم جزایر فارو خیلی زیبا و رویاییه.
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت