دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینتاریخچه ی مشاهده ی یوفو در ایران

پست های بیشتر از دسته علمی و آموزشی

در فروردین ماه (1383)خبری در اکثر رسانه ها درج شد مبنی بر مشاهده شی ناشناس در چندین شهر و در چندین شب متوالی , مردم از خود می پرسیدن بلاخره این شی چیست .؟ نظرهای متفاوتی از اشخاص مختلف هر روز در رسانه ها انعکاس میافت
گزارش تخلف دوست داشتم ( 6 ) بنچاق !
نویسنده : mohamadaseman شماره پست : 27317 تاریخ انتشار : 1397/12/21
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vahid62 , behnam71 , Loveislife , unlimitelove , mahvash , mz71 ,
در گذشته تاریخی ایران نیز مواردی که بتوان آنها را به حضور موجودات ناشناخته فضایی در زمین ارتباط داد کم تعداد نیستند. بسیاری از افرادی که با هدف جستجوی نشانه هایی از حیات فرازمینی و ملاقاتهای گذشته آنان با زمینیان دارند می توانند از متن حماسه های کهن ایرانی و نقوش باستانی مواردی را استخراج کنند همانگونه که بسیاری از آنها نقشی همانند نقش فروهر را که در ایران نسبت به نمونه های قبلی خود در مصر تحول پیدا کرده است را نمادی از یک مسافر کهکشانها دور به حساب می آورند .

اما در دوره جدید که موج رویت بشقابهای پرنده به اوج رسید نام ایران نیز در بین کشورهایی قرارگرفت که نه تنها تعداد قابل توجهی گزارش از آن مخابره می شد بلکه تعدادی از گزارشهای مهم از نظر طرفداران وجود بشقابهای پرنده در ایران رخ داده بود . در این بین یکی از گزارشها اهمیت بیشتری داشت. پرونده شی ناشناس پرنده تهران که در بامداد روز 19 سپتامبر سال 1976 دیده شد.

بر اساس گزارشی از این ماجرا که در 31 اگوست 1977 منتشر شد ساعت 12:30 نیمه شب 19 سپتامبر تلفنهایی از منطقه شمیرانات به نیروی هوایی ارتش ایران زده می شود و طی آن گزارش رویت یک شی پرنده ناشناس در افق شمالی گزار ش می شود. دقایقی بعد برج مراقبت فرودگاه مهرآباد تهران حضور این جرم را در رادار خود تایید می کند و بلافاصله یک فروند هواپیمای شکاری F4 که خلبان شاهرخی هدایت آن را بر عهده داشت به تعقیب آن بر می خیزد با نزدیک شدن هواپیما به این جرم سیستم رادیویی هواپیما از کار می افتد و جنگنده دوم F4 به هوا بر میخیزد اما او نیز نمی تواند علی رغم مانورهای پیچیده پروازی به او نزدیک شود در پایان تعداد این اشیا از یک مورد به سه مورد افزایش یافته و سپس ناپدید می شوند اما مباحث بشقابهای پرنده در ایران سالها بعد شدت بیشتری گرفت.

شاید انتشار گزارشهایی پراکنده در این زمینه ادامه داشت اما داستان در پاییز 1369 به اوج رسید زمانی که دکتر داریوش ادیب که پیش از ان بیشتر به واسطه تدوین مجموعه چهار جلدی جواهر شناسی شناخته می شد کتابی با نام اسرار بشقابهای پرنده را ترجمه و منتشر کرد . این کتاب ترجمه داستانی به نام «COMMUNION – A true story »بود که در واقع خاطرات نویسنده آن ویتلی استریبر از دزدیده شدنش توسط موجودات فضایی ( یک برخورد نزدیک نوع سوم و البته بسیار هیجان انگیز!!) به حساب می آمد اما پیشگفتار کوتاه داریوش ادیب بر این کتاب بیش از متن اصلی و طولانی آن مهم به نظر می آمد چراکه در آن ضمن یادآوری خاطره ای از ملاقات با پسری که مدعی دیدار با بشقابهای پرنده در پارک جنگلی عباس آباد تهران بود تصاویری را که وی از بشقابهای پرنده در تهران گرفته بود منتشر می ساخت .

تصاویری که گفته شد در ماهنامه بشقابهای پرنده ( که در آمریکا منتشر می شود ) نیز منتشر شده است. این تصاویر در برخی از موارد از تصاویر بشقابهای پرنده مکزیکو سیتی نیز واضح تر بودند. در همان سالها داریوش ادیب سلسله مقالاتی در روزنامه اطلاعات به عنوان یکی از روزنامه های پرمخاطب ایران منتشر کرد و در آن با ارایه شواهد زیاد سعی دراثبات حیات هوشمند فرازمینی و بشقابهای پرنده نمود. (یکی از این موارد صورت فرعون مریخی بود که بعدها توسط تصاویرفضاپیمای مدارگرد مریخ موسوم به MGS ماهیت اصلی آن مشخص شد. صخره ای بزرگ در مریخ که دقیقا شبی صورت یک انسان است این تصویر بخاطره اینکه در ساعت 18 دقیقا با صورت مجسمه ابوالهول در زمین در یک خط قرار میگیرد به صورت فرعون مشهور شده که این خود یک معماست . در اینده درباره مریخ بیشتر خواهم گفت . طول یک روز در سیاره مریخ 23 ساعت و 56 دقیقه است .

  داستان بشقابهای پرنده در ایران برای چندین سال دوران آرامی را سپری کرد تا اینکه از اوایل دو سال گذشته و با مشاهده اشیا نورانی در برخی شهرها بار دیگر داستان از نو آغاز شد. اولین گزارشها از مرزن آباد و سپس بابل و مشکین شهر آغاز شد جایی که گویها نورانی می توانست علاوه بر اینکه موجب وحشت اهالی شود حتی خسارات زیادی به جای گذارد این پدیده که همزمان در برخی از کشورهای جهان هم رویت شد به سرعت مورد بررسی قرار گرفت و نتیجه به زودی مشخص شد 25 و 26 فروردین ماه خبرگزاریها خبر مشاهده شی ناشناس نورانی را در آسمان مشکین شهر و اردبیل دادند بلافاصله صدا و سیما تصاویری که توسط یک دوربین آماتوری از این اجرام تهیه شده بود

 منتشر ساخت و بدین ترتیب موج جدید آغاز شد خبرگزاری جمهوریی اسلامی ایران در کمتر از 72 ساعت بیش از 6 خبر از رویت این اجرام در آسمان شهرهای مختلف ایران از مشکین شهر و اردبیل گرفته تا گنبد کاووس و تبریز و اراک و اشنویه و سنندج و … منتشر کرد.بلافاصله مطبوعات و خبرگزاریها سعی کردند با پیگیری موضوع اطلاعات بیشتری را منتشر کنند اما داده ها هنوز به اندازه ای کافی نبود که بتوان بر اساس آن استنتاجی صورت داد . خبرگزاریهای بین المللی هم به سرعت خبر را منتشر کردند .

کم کم کار بالا گرفت و موجی از نگرانی و شایعه در جامعه رواج پیدا کرد به طوریکه برخی از محافل از ارتباط این اشیا با فعالیتهای هسته ای ایران سخن گفتند و برخی دیگر از تهدید احتمالی انها ابراز نگرانی کردند و بدین ترتیب امیر سرتیپ دوم موسوی ، معاونت عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران مجبور شد با شرکت در مصاحبه ای با خبرگزاری ایسنا ضمن اعلام اینکه بررسی پدیده های موسوم به UFO ها از سالها قبل در ارتش ادامه داشته است به بی خطر بودن آنها برای فضای هوایی ایران به دلیل ارتفاع بالایشان اشاره کند و تاکید کند که نیروی هوایی به بررسی این موضوع ادامه خواهد داد وی در پایان این گفتگو تاکید کرده بود نیروی هوایی برای دفاع از حریم هوایی کشور آماده است.

 سایتهای خبری بسیاری که در خارج از کشور هستن و اکثرا از مخالفین حکومت جمهوری اسلامی محسوب میشوند . سعی کردن این حادثه را به هواپیماهای بی سرنشین که برای جاسوسی ساخته شده اند ارتباط دهند . اما هیچکدام جواب این سئوال را ندادند که کدام هواپیما در چشم بهمزدنی از  ارتفاع 20000 پایی به ارتفاع 40000 پایی تغییر ارتفاع می دهد ؟ این چگونه هواپیمای جاسوسی است که همگان میتوانند براحتی انرا مشاهده کنند ؟ البته بخاطره سقوط یک شهاب سنگ که باعث خرابی یک یا دو خانه در مشکین شهر شد عده ای این مشاهدات را سقوط اجسام اسمانی می پنداشتن .اما با مشاهده شدن دوباره این اجسام در چندین شهر و حتا کشورهای همسایه این نظریه هم رد شد حتا یکی از اخترشناسان بنام کشور نیز اعلام کرده بودند ممکن است این پدیده بر اثر فعالیتهای خورشیدی باشد و امکان نقش طوفان خورشیدی 8 آوریل را در پدید آوردن این پدیده ها در هفته بعد از آن ( 14 آوریل ) مطرح کردند .

در حالیکه فعالیت 8 آوریل به حدی ضعیف بوده که ساکنان نواحی شمالی آلاسکا هم به زحمت توانسته اند اثرات آن را رصد کنند . ضمن اینکه با فرض وجود داشتن توضیحی در خصوص اینکه چگونه یک طوفان خورشیدی می تواند پدیده ای نورانی و نقطه ای ایجاد کند ، بازهم باید به این دو پرسش پاسخ داد که چگونه اولا اثر این طوفان تنها درایران و آن هم در شبهای متوالی قابل رویت است و ثانیا اینکه چرا پس از طوفان بی سابقه آبان سال گذشته شاهد چنین پدیده هایی نبودیم؟ ) من مطمعن هستم اجسامی که چند شب متوالی بر اسمان کشور مشاهده شد همان چیزیست که انسان با نام بشقاب پرنده یا UFO میشناسد . انتخاب با شماست!

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : یوفو ، موجودات فضایی ، کهکشان ، سفینه فضایی
 چند تا از سیاره‌های شناخته شده‌ی فضا، شرایطی همانند زمین برای زندگی دارند هرچند که ممکن است میان سیاره‌های ناشناخته هم چنین شرایطی باشد. از طرفی لزوما موجودات فرازمینی نیاز به شرایط زمین ندارند و می‌توانند شرایط زندگی دیگری را داشته باشند. ولی از همه مهمتر این است که دلیلی ندارد که کل حیات را در کره زمین محصور بدانیم.
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت