دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلایناستراتژی نوآوری در بازار سرمایه ایران

پست های بیشتر از دسته اقتصادی و مالی

پنل «استراتژی نوآوری در بازار سرمایه ایران» در کنفرانس بین‌المللی مدیریت استراژیک با حضور معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیرعامل فرابورس ایران، مدیرعامل تامین سرمایه مسکن و رئیس هیات‌مدیره فولاد خوزستان برگزار شد.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 3 ) بنچاق !
نویسنده : Zaboli شماره پست : 27255 تاریخ انتشار : 1397/12/17
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : agastafa , hoomanz , yaser ,
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ، سعید فلاح‌پور، معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس در پنل «استراتژی نوآوری در بازار سرمایه ایران» گفت: در حال حاضر بیشتر ابزارهای مالی اسلامی مورد معامله در بورس‌های دنیا مانند اوراق مشارکت، صکوک و ... در بازار سرمایه ایران در حال معامله است. وی افزود: علاوه بر ابزارهای مالی نوین، نهادهای مالی نیز طی این سال‌ها در ارکان بازار سرمایه راه‌اندازی شده و انواع صندوق‌ها اعم از جسورانه، خصوصی و Fund of Funds راه‌اندازی شده‌اند.

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس  اظهار داشت: در حال حاضر شاهدیم بازارهای پول و بیمه نیز برای تامین مالی و فروش اموال مازاد به سمت بازار سرمایه آمده‌اند و به زودی نخستین اوراق تامین مالی بیمه‌ای در بازار سرمایه منتشر خواهد شد. در این پنل همچنین امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس ایران در کنفرانس بین‌المللی مدیریت استراتژیک عنوان کرد‎ :‎در فرابورس ایران تا کنون دو بار برنامه استراتژی تدوین و اصلاح شده است که این برنامه‌ها 4 ساله بوده و ما هم‌اکنون در سال ‏دوم برنامه دوم قرار داریم‎.‎

هامونی گفت: در حالی که در فرابورس ابتدا معاملات تنها محدود به سهام و حق تقدم سهام و اوراق تسهیلات مسکن بود و آحاد مردم شاید تنها با ‏اوراق تسه این بورس را می‌شناختند اما هم‌اکنون انواع اوراق مالی اسلامی مانند اوراق رهنی، صکوک و اسناد خزانه ‏اسلامی در فرابورس در حال معامله است‎. وی افزود: در حال حاضر حتی ابزارهای متعددی در حوزه محصول در فرابورس ارائه شده است؛ به عنوان مثال گواهی حق اختراع از سوی ‏دارنده آن می‌تواند به عنوان یک ورقه بهادار در بازار عرضه و معامله شود. بنابراین نوآوری در حوزه محصول را نیز طی این ‏سال‌ها در دستور کار داشته‌ایم.

مدیرعامل فرابورس با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در تکنولوژی‌های جدید همانند بلاک‌چین در بورس‌هایی همچون توکیو، استرالیا و ... به منظور شناسایی هویت مشتری (KYC) در دستور کار قرار گرفته است، عنوان کرد: ما نیز برای سرعت‌بخشی به فرایندهای کاری ارکان بازار سرمایه می‌توانیم از آن بهره ببریم.

هامونی با اشاره به اینکه خاصیت بلاک‌چین اعتماد و اعتبارسنجی است و می‌توان از آن به عنوان مثال در معاملات عمده بورس‌ها استفاده کرد، ادامه داد: هم اکنون در جریان صحت اعتبار خریداران عرضه‌های عمده باید از دستگاه‌های متعددی مانند سازمان خصوصی‌سازی، سازمان امور مالیاتی و ... استعلام کرد، اما بلاک‌چین فرایند استعلام اعتبار خریداران را تسهیل و تسریع می‌کند و برای آنکه بهره‌گیری از این فناوری به تهدید بدل نشود باید بسترهای قانونی آن به درستی و با دقت دیده و تدوین شود.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : بورس ، سهام ، بازار سرمایه ، معاملات ، نوآوری
 من که خیلی از سرمایه گذاری تو بورس میترسم،اندک سرمایه ای که داریمم به باد میره.
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت