دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینروانشناسی رنگ سفید

پست های بیشتر از دسته روزانه و اجتماعی

با توجه به روانشناسی رنگ سفید، سفید نماد پاکی، معصومیت، کمال و خلوص است. این رنگ می‌تواند در طولانی مدت در کنار احساس آرامش، حس انزوا و سردی ایجاد کند. در برندسازی، برای کسب و کار‌های مرتبط با بهداشت و پاکیزگی، استفاده از این رنگ بسیار توصیه می‌شود.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : shakiba21 شماره پست : 27111 تاریخ انتشار : 1397/12/13
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : Morteza8495 , khodaismylove , mz71 , fatemeh ,
رنگ سفید کامل‌ترین و خالص‌ترین رنگ‌ها و نماد کمال است. معنای روانشناختی رنگ سفید برابر است با خلوص، پاکی، تمامیت و کمال. در روانشناسی رنگ ها، سفید رنگ شروعی تازه و پاک کردن لوح سفید است؛ بنابراین یک بوم سفید و پاک آماده‌ی آن است که روی آن از نو بنویسید. درحالی‌که سفید، محرک حواس نیست، اما راهی برای ایجاد هرچیزی است که ذهن می‌تواند آن را درک کند. در ادامه بیشتر در رابطه با روانشناسی رنگ سفید و کاربردهایش خواهید خواند.  


روانشناسی رنگ سفید  

رنگ سفید، شامل تعادلی مساوی از همه رنگ‌های طیف نوری است که هم جنبه‌های مثبت و هم منفی همه‌ی رنگ‌ها را به نمایش می‌گذارد. ویژگی اصلی آن بی طرفی، عدالت و استقلال است. جالب است که بدانید نوزادان با تعادلی کامل از رنگ سفید به این دنیا می‌آیند، آن‌ها آماده هستند تا زندگی خود را با تمام رنگ‌های طیف نوری، بر اساس تجربیاتشان بنا کنند.  

سفید کاملا بازتابنده و بیدار کننده‌ی رشد و خلاقیت است. شما نمی‌توانید پشت آن پنهان شوید، چون همه چیز را به روش خود تقویت می‌کند. رنگ سفید نماد تمیزی است. نهایت خلوص! به همین دلیل است که عروس‌ها و پزشکان این رنگ را به تن می‌کنند. سفید، رنگ حمایت و تشویق است و احساس آرامش، صلح، راحتی و امید را ارائه می‌دهد و به کاهش آشفتگی‌های احساسی کمک می‌کند. احساس نظم و کارایی ایجاد می‌کند و اگر می‌خواهید زندگی خود را از آشفتگی به دور دارید، کمک کننده است. سفید پاکسازی درونی افکار، احساسات و در نهایت روحیه را ارائه می‌دهد و در نهایت کل سیستم انرژی را تقویت و بازسازی می‌کند.

بسیاری از مردم، از سفید به عنوان یادآوری جوانی و بی گناهی خود استفاده می‌کنند. این رنگ آن‌ها را به یاد زمانی می‌اندازد که زندگیشان ساده‌تر و آسان‌تر بود. با این وجود برخی ویژگی‌های منفی نیز با این رنگ مرتبط هستند، مانند سردی، ایزوله بودن، تنهایی و تهی بودن. سفید احساس استریل بودن، انزوا و بی علاقگی را تحریک می‌کند و حواس کمی را برمی‌انگیزاند. در برخی فرهنگ‌ها، این رنگ را به مرگ و سوگواری مرتبط می‌دانند. در این فرهنگ‌ها، مرگ معمولا به معنای پایان یک زندگی،و شروع یک زندگی جدید است بنابراین در این حالت نیز روانشناسی رنگ سفید، در معنای شروع دوباره همچنان برقرار است.

سفید ممکن است نشانگر تکمیل یک چرخه در زندگی باشد، ممکن است زمانی که در مسیر جدیدی از زندگی خود قدم برمی‌دارید به لباس‌های سفید یا فضا‌های سفید در اطرافتان تمایل داشته باشید. برای مثال، برنامه ریزی برای سفری بلندمدت برای بار اول، یا مهاجرت یا در جستجوی رابطه یا شغلی جدید بودن. سفید، در بسیاری از اعمال پزشکی، مثل عمل دندان پزشکی و اتاق‌های پزشکان نماد پاکیزگی است، اگرچه مراجعان ممکن است احساس سردی و بی علاقگی از سوی پزشک را تجربه کنند. این رنگ می‌تواند بسیار استریل و کلینیکی باشد. استفاده بیش از حد از رنگ سفید، می‌تواند احساس انزوا و پوچی ایجاد کند، این رنگ می‌تواند آنقدر احساس بی نقصی و بکر بودن بدهد که از ایجاد تغییر بترسید که مبادا این پاکی را از بین ببرید یا آشفتگی ایجاد کنید.  


سفید به عنوان رنگ مورد علاقه  

رنگ سفید، به ندرت به عنوان رنگ محبوب دوران کودکی انتخاب می‌شود. افراد زمانی که درحال طی کردن یک دوره‌ی گذار در زندگی خود هستند یا درحال شروع یک مرحله جدید از زندگی هستند، به رنگ سفید تمایل پیدا می‌کنند. اگرچه ممکن است این انتخاب گذرا باشد.  

داشتن شخصیت علاقمند به رنگ سفید به این معناست که شما در ظاهر خود تمیز و مرتب هستید و در به نمایش گذاشتن تمیزی خانه و ماشینتان تقریبا متعصب هستید. شما استاندارد‌های پاکیزگی و بهداشت دارید و انتظار دارید که دیگران به این استاندارد‌های شما احترام بگذارند. شما آینده نگر هستید و طبیعتی مثبت و خوش بین دارید. شما فردی متعادل، عاقل، هوشمند و زیرک هستید. یک شخصیت سفید، محتاط است و در خرج کردن پول با دقت رفتار می‌کند. شما قبل از انجام کاری دقیقا به آن فکر می‌کنید و کمتر رفتار‌های لحظه‌ای از شما سر می‌زند. شما کنترل زیادی بر خود دارید.    


روانشناسی رنگ سفید در معماری  

رنگ سفید، یک بازتابنده کامل است و همانطور که گفته شد نماد بهداشت، پاکی و تمیزی است. دکوراسیون سفید در فضا‌های کوچک، باعث می‌شود فضا بزرگتر به نظر برسد. سفید یک پس زمینه‌ی مناسب برای استفاده از سایر رنگ‌هاست و به چشم اجازه‌ی استراحت می‌دهد. سفید خلوص، پاکی و بی طرفی را بازتاب می‌دهد. دانشمندان آمریکایی، در اواخر قرن نوزدهم، شروع به پوشیدن لباس‌های سفید کردند تا ایده‌ی امید و درمان را ترویج دهند.  


روانشناسی رنگ سفید در تجارت  

سفید می‌تواند در کسب و کار‌هایی که پاکیزگی اهمیت دارد، بسیار ضروری باشد، برای مثال در مراکز بهداشتی. اما این کسب و کار‌ها لازم است کمی رنگ صورتی یا سبز نیز به آن اضافه کنند تا با کمک آن احساس آرامش و فضایی آرام و دلسوزانه برای مراجعین ایجاد شود. رنگ سفید بهترین رنگ برای استفاده به عنوان پس زمینه است. این کار به رنگ‌های دیگر اجازه می‌دهد که به خوبی از روی آن بازتابیده شوند. زمینه سفید همه‌ی رنگ‌ها بجز زرد را به شدت خوانا می‌کند. استفاده از رنگ سفید در فضا‌های پرت وبسایت، باعث می‌شود تمیز، باز و مرتب به نظر برسد.   سفید، بیانگر سادگی، تمیزی و ایمنی است بنابراین برای کسب و کار‌های تولید کننده مرتبط با تکنولوژی، ابزار آشپزخانه، سرویس بهداشتی و سلامت به خوبی عمل می‌کند. بسته به کسب و کار، افزودن چند رنگ مناسب دیگر، می‌تواند انحصار برند را در کنار رنگ سفید به خوبی به نمایش بگذارد.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : روانشناسی رنگ سفید ، سفید نماد پاکی ، معصومیت ، کمال و خلوص
 رنگ سفید هم زیبایی خودش رو داره و تقریبا میشه گفت اگه نباشه ی جای کار میلنگه.
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت