دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینروانشناسی رنگ بنفش؛ از معنویت تا ثروت

پست های بیشتر از دسته روزانه و اجتماعی

بنفش نماد ثروت، تخیل و معنویت است. با توجه به روانشناسی رنگ بنفش، این رنگ با تخیل و رویا پردازی مرتبط است و قرار گرفتن در محیط بنفش رنگ، احساس خلاقیت را افزایش می‌دهد. همچنین برای برندهای لوکس و یا مربوط به زنان کاربرد خوبی دارد.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 3 ) بنچاق !
نویسنده : shakiba21 شماره پست : 26974 تاریخ انتشار : 1397/12/15
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : zozozo , khodaismylove ,
بنفش، رنگ تخیل و معنویت است. این رنگ تخیل را تحریک می‌کند و ایده آل‌های بزرگ را القا می‌کند. این رنگ، رنگی خودنگر است و ما را قادر می‌سازد که با افکار عمیق‌تر ارتباط برقرار کنیم. تفاوت بین بنفش و ارغوانی در طیف رنگی نور و یا رنگین کمان مشخص می‌شود. ارغوانی ترکیب رنگ‌های قرمز و آبی است و بیشترین طول موج را دارد. درحالی‌که ارغوانی به اندازه‌ی بنفش پر رنگ نیست، اما بسیار به بنفش مشابه است. در ادامه بیشتر در رابطه با روانشناسی رنگ بنفش خواهید خواند.  


روانشناسی رنگ بنفش  

رنگ بنفش برای کسانی که به دنبال معنای زندگی و تحقق معنویت هستند مناسب است. این رنگ آگاهی ما را گسترش می‌دهد و ما را به هوشیاری بالاتری پیوند می‌دهد. به همین دلیل آن را با دگرگونی روح مرتبط می‌دانند و فلاسفه جهان اغلب به آن جذب می‌شوند. رنگ بنفش، نماد آینده، تخیل و رویاست و روح احساسات را تسکین می‌بخشد.   بنفش الهام بخش است و توانایی روانی و روشن گری معنوی را تقویت می‌کند و همزمان ما را روی زمین نگاه می‌دارد. رنگ بنفش به دنیای فانتزی و نیاز به فرار از شرایط عملی زندگی مربوط می‌شود. درواقع رویاپردازی است که از واقعیت فرار می‌کند. از دیدگاه روانشناسی رنگ، بنفش ذهن و احساسات را هماهنگ می‌کند و به تعادل روحی، ثبات، آرامش ذهن، پیوند بین روح و دنیای فیزیکی، هماهنگی اندیشه و عمل کمک می‌کند. بنفش به تمرین مدیتیشن کمک می‌کند.  

بنفش عشق بی قید و شرط را تحریک می‌کند و از خود گذشتگی، جدایی از نفس، احساسات و مهربانی را تشویق می‌کند. بنفش می‌تواند نسبت به همه‌ی آلودگی‌های دنیای امروز حساس باشد، چه آلودگی هوا، آلودگی صوتی، آلودگی بصری و یا آلودگی در زنجیره غذایی. این حساسیت شخصیت بنفش را نسبت به بیماری و آلرژی مستعد و نسبت به محیط را آسیب پذیر می‌کند.  

رنگ بنفش، مشوق خلاقیت است و از طریق آن به دنبال الهام گرفتن و ابتکار است. دوست دارد منحصر به فرد و مستقل باشد. هنرمندان، موسیقی دانان، نویسندگان، شعرا و فیزیک دانان همه از رنگ بنفش اسرار و جادویش الهام می‌گیرند. بنفش رنگ بشر دوستانه ایست و از قضاوت بهترش برای کمک به دیگران بهره میگیرد. با ترکیب عقل و قدرت با حساسیت و تواضع، بنفش می‌تواند برای کسانی که فکر می‌کنند بدشانس هستند، چیز‌های زیادی به ارمغان آورد.  

رنگ بنفش به طور خاص با خانواده سلطنتی و اعیان مرتبط است و باعث ایجاد حس تجمل، ثروت و ریخت و پاش می‌شود. بنفش قدرت دارد؛ این یک حالت غناست که دیگران را وادار به احترام می‌کند. بنفش جاه طلبانه، از خود راضی و رهبر است. بسیاری از رنگ‌ها تنالیته‌ی بنفش، باعث بدتر شدن حالت افسردگی می‌شوند به همین خاطر رنگی است که باید در برابر افراد غمگین با احتیاط بیشتری به کار رود.  


خصوصیات افرادی که به بنفش علاقه دارند  

علاقه به رنگ بنفش به این معناست که شما فردی احساساتی، مهربان و حمایتگر هستید. دیگران را قبل از خود قرار می‌دهید و فردی هستید که آمده است تا کمک کند، اما گاهی دیگران از شما سوء استفاده می‌کنند. شما روحی نجیب و آزاد دارید. احساسات شما عمیق است و می‌توانید نسبت به دیگران بسیار حساس باشید، با این حال شما هرگز آن را نشان نخواهید داد. شما یک شخصیت بنفش رنگ هستید، شما یک کیفیت آرام و صلح طلب و با وقار دارید. مردم جذب انرژی جذاب و فریبنده شما می‌شوند. شما معمولا درون‌گرا هستید و ممکن است گاهی خجالتی به نظر برسید در حالی‌که این‌طور نیستید. شما خلاق هستید و دوست دارید در بسیاری از تلاش‌های خود، از جمله لباس و دکوراسیون منزل خود منحصر به فرد باشید - شما عاشق رفتار غیر متعارف هستید.  

شما ایده آل گرا و اغلب غیر عمل گرا با روحیه‌ی رویاپردازانه هستید. در دنیایی سیر می‌کنید که می‌توانید جنبه‌های زشت واقعیت را حذف کنید. تمایل دارید با یک عینک صورتی رنگ به دنیا نگاه کنید. شما به نظر عجیب می‌سید، چون زمان زیادی را در دنیای خیال خود سپری می‌کنید. شما با خلاقیت و توانایی‌هایتان در برخورد با ناملایمات، اغلب الهام بخش دیگران هستید. به عنوان یک شخصیت بنفش، شما فردی سخاوت‌مند هستید و چیزی جز دوستی نمی‌خواهید. شما فردی شهودی و کاملا ذهنی هستید و یا حداقل به رشد معنوی و یا اسرار معنوی علاقه زیادی دارید. شما همواره به دنبال معنای زندگی هستید. ممکن است گاهی از خود راضی به نظر برسید. مدیتیشن برای متعادل ساختن شما بسیار توصیه می‌شود. عمیق‌ترین نیاز شما امنیت احساسی است تا بتوانید کمال را در همه‌ی وجود زندگی پیاده کنید.    


بنفش در معماری و دکوراسیون  

بنفش به فضای داخلی پیچیدگی و کلاس اضافه می‌کند. این رنگ دارای اعتماد به نفس و بیانی مستقل است. همچنین رنگ تضاد است، زمانی که می‌خواهید گوشه‌ای را سرکشانه به رخ بکشید. این رنگ در کنار قهوه‌ای قابل اعتماد و در کنار آبی محافظه کار به نظر می‌رسد. رنگ بنفش مشابه رنگ سبز در طبیعت دیده می‌شود، مثل بنفشه، اسطوخودوس؛ همه‌ی این‌ها در کنار رنگ سبز و در جنگل قرار دارند و با فضایی ارگانیک در ارتباطند. بنابراین انتخاب رنگ بنفش به عنوان رنگ پس زمینه و در ترکیب با سبز حس و حالی مشابه با طبیعت به خانه می‌دهد.  


روانشناسی رنگ بنفش در کسب و کار  

بنفش برای محصولات و وبسایت‌های مربوط به زنان و کودکان مناسب‌تر است اگر چه مردان جوان به آرامی با آن هماهنگ می‌شوند. موسسات دانشگاهی نیز اغلب از این رنگ برای الهام بخشیدن به تفکر و موفقیت عقلانی استفاده می‌کنند. بنفش در ترکیب با طلایی ثروت را به تصویر می‌کشد، اما کاربرد آن در وبسایت‌ها دشوار است چرا که ممکن است رنگ به درستی نمایان نشود، اما در بسته بندی و مواد چاپی بسیار خوب عمل می‌کند. کودکان پیش از بلوغ به رنگ بنفش و سایر رنگ‌های اولیه جذب می‌شوندو بنابراین ترکیب این رنگ‌ها در محصولات مربوط به این گروه سنی بسیار خوب است. نسخه‌های ملایم‌تر بنفش برای محصولات و خدماتی که به طور خاص در بازار زنانه به کار می‌روند، مناسب است.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : روانشناسی رنگ بنفش ، تخیل و رویا پردازی ، رنگ تخیل و معنویت
 من خیلی از رنگ بنفش خوشم میاد،آدمو سر ذوق میاره.
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت