دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینمهاجر پذیر ترین کشور های جهان

پست های بیشتر از دسته تاریخی و گردشگری

در این مطلب قصد داریم بهترین مکان ها را برای مهاجرت به شما معرفی کنیم
گزارش تخلف دوست داشتم ( 1 ) بنچاق !
نویسنده : Mohammadreza0723 شماره پست : 26928 تاریخ انتشار : 1397/12/07
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : agastafa ,
ظهور جنبش های مردمی در سراسر دنیا موجب تغییرات عمده ای در سمت و سوی مهاجرت در سراسر دنیا شده است. بریتانیا رای به خروج از اتحادیه اروپا داده و دونالد ترامپ با نطق های ضد مهاجرت خود به مقام ریاست جمهوری رسید. با تمام این احوال بیشتر افراد در سراسر دنیا همچنان از ایده ی مهاجرت حمایت می کنند؛ در نظرسنجی که به تازگی انجام شده، 60 درصد پاسخ دهندگان بر این باور بوده اند که کشورشان باید مرزهای بازتری داشته باشد.


سوئد

بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور اسکاندیناوی در صدر لیست ما قرار دارد و از جمله نکات تاثیرگذار آن می توان به تعهد این کشور به حقوق بشر و خدمات عمومی عالی اشاره کرد. نظام برابری ثروت و رفاه اجتماعی نیز در انتخاب سوئد به عنوان مهاجرپذیرترین کشور دنیا موثر بوده اند. در سال های اخیر، تنوع مهاجران سوئد بیش از پیش شده و در حال حاضر 10% جمعیت 9.8 میلیون نفری این کشور را مهاجران تشکیل می دهند.


کانادا

کانادا به عنوان دومین کشور از نظر وسعت بعد از روسیه، دارای سوابق درخشانی در زمینه ی سیاست های دوستدار مهاجر است. نخست وزیر کانادا جاستین ترودو درباره ی موضوع مهاجران و پناهجویان رویکردی مثبت دارد. او کمی پیش تر اعلام کرده بود: «تنوع، قدرت ما است.» در سال 2011، حدود 38% جمعیت کانادا را مهاجران و فرزندان آنها تشکیل می دادند. اگر روند فعلی ادامه پیدا کند، انتظار می رود که این عدد تا سال 2036، به نیمی از جمعیت کانادا برسد.


سوئیس

سوئیس کشوری کوچک اما قدرتمند از نظر اقتصادی است که آن را با نرخ بیکاری پایین، درآمدهای بالا و استانداردهای زندگی خارق العاده می شناسند. در نظرسنجی ذکر شده، این کشور در لیست بهترین کشورها مقام اول را از آن خود کرده بود و دلیل اینکه در این مطلب مقام سوم را دارد این است که نسبت به سوئد و کانادا، درجه ی مهاجرپذیری کمتری دارد.


استرالیا

مهاجران استرالیا که عمدتا از ملت های غیر انگلیسی زبان هستند، هویت چند فرهنگی استرالیا را تشکیل داده اند. کشوری ثروتمند که از نظر تراکم جمعیت، مقام سوم از انتهای جدول را به خود اختصاص داده، مقصدی بسیار محبوب برای مهاجران دارای مهارت است. هرچند در سال های اخیر، سیاست های استرالیا در برابر پناهجویان سر و صدای زیادی را برانگیخته است.


آلمان

آلمان با وجود داشتن یکی از بزرگترین اقتصادهای دنیا، برای اغلب مهاجران به عنوان سرزمین فرصت ها شناخته می شود. هرچند بعد از آنکه آنجلا مرکل قول باز نگه داشتن مرزها به روی مهاجران را داد، حمایت ها از او اندکی افت داشته، اما نظرسنجی ها نشان می دهند که جمعیت جوان آلمانی همچنان نسبت به جمعیت مهاجر با روی باز استقبال می کنند. مطالعاتی که اخیرا توسط رسانه های آلمانی انجام شده، نشان داده اند که 80 درصد جوان های آلمانی نظری مساعد نسبت به پدیده ی مهاجرت داشته اند.


نروژ

این ملت اسکاندیناویایی با میزان حقوق بالا را به خاطر اقتصاد قوی و سیستم رفاهی معقول آن می شناسند. بر اساس آمار منتشر شده، در حال حاضر 16.8 درصد جمعیت نروژ را مهاجران تشکیل می دهند. سه گروه بزرگ مهاجران نروژ از لهستان، لیتوانی و سوئد هستند.


ایالات متحده آمریکا

در حالیکه رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ درباره ی مهاجرت نگرشی منفی دارد، اما این کشور همچنان یکی از مقاصد محبوب برای مهاجران بوده و در حال حاضر بیش از هر کشور دیگری، جمعیت مهاجران را در خود جای داده است. به عنوان قدرت اقتصادی غالب در جهان، همچنان افراد زیادی به امتحان کردن شانس خود در آمریکای شمالی و امکان موفقیت، باور دارند.


هلند

جمعیت نواحی غربی اروپا به طور فزاینده ای از نظر جمعیتی متنوع شده و اکنون در میان بهترین مقاصد مهاجرپذیر قرار دارند. هلند را نیز در این میان به داشتن اقتصادی سلامت می شناسند که سابقه ی خوبی از نظر بردباری و برخورد با مهاجران داشته است.


فنلاند

فنلاند به عنوان یکی دیگر از شمالی ترین کشورهای دنیا، مقادیر زیادی روی خدمات عمومی سرمایه گذاری کرده است. نرخ بالای مهاجرت در سال های اخیر مناقشات زیادی را در این کشور برانگیخته، اما بسیاری از افراد همچنان فنلاند را به عنوان مقصدی دوستدار مهاجر می شناشند.


دانمارک

دانمارک نیز یکی دیگر از کشورهای شمالی است که به خاطر خدمات خوب و امنیت اجتماعی به لیست ده تای برتر راه پیدا کرده است. نرخ مهاجرت در این کشور طی سه دهه ی گذشته، افزایش قابل ملاحظه ای داشته که بیشتر مهاجران آن از لهستان، ترکیه و آلمان بوده اند.


لوگزامبورگ

لوگزامبورگ با ابعاد کوچک و موقعیت جغرافیای خود (محصور در خشکی) دارای استانداردهای زندگی خارق العاده ای است. این کشور زیبا دومین کشور ثروتمند دنیا بعد از قطر است. مناظر خارق العاده ی جنگل های این کشور در کنار توان اقتصادی و پایداری آن از جمله عوامل مهم در جذب مهاجر هستند.


منبع: theculturetrip

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : مهاجرت ، کشور های مهاجر پذیر ، سوئد ، کانادا


تبلیغ با میترا نت