دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلایناستادیوم ملی چین، جاذبه ای شبیه به لانه پرنده

پست های بیشتر از دسته تاریخی و گردشگری

استادیوم ملی چین یا استادیوم لانه پرنده پکن که با عنوان Nest Bird شناخته می شود، در روستای المپیک سبز، ناحیه Chaoyang شهر پکن قرار دارد. این روزشگاه، به عنوان استادیوم اصلی بازی های المپیک 2008 پکن طراحی شده است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 3 ) بنچاق !
نویسنده : hoomanz شماره پست : 26692 تاریخ انتشار : 1397/12/16
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : hayatishahin , ns6200 , sara72dalir ,
رویدادهای المپیکی مانند فوتبال، فوتبال آمریکایی، پرتاب وزنه و دیسک و بسیاری دیگر از بازی ها، در استادیوم لانه پرنده پکن برگزار شدند. پس از اکتبر 2008 و پایان المپیک، از این بنا، به عنوان یک جاذبه توریستی استفاده شد و برای بازدید عموم گشایش یافت. در حال حاضر، این مکان، مرکز مسابقات ورزشی بین المللی، داخلی و فعالیت های تفریحی است. در نهایت باید منتظر سال 2022 میلادی باشیم تا دیگر بار، مراسم افتتاحیه بازی های المپیک زمستانی در این مکان برگزار خواهد شد.

طراحی این استادیوم بزرگ توسط معماران سوئیسی به نام ژاکس هرزوگ (Jacques Herzog) و پیر دو مرون (Pierre de Meuron) و معمار چینی به نام لی شینگ گانگ (Li Xinggang) انجام گرفته است. طراحان هیچ نقطه زایدی در طراحی این استادیوم به کار نبرده اند و تمام اجزای استادیوم کاربری دارند. به عنوان مثال، سازه استیل بنا تنها در معرض نمایش گذاشته شده و هیچ پوششی ندارد اما ورزشگاه را پایدار نگاه داشته است.

شکل و ظاهر استادیوم لانه پرنده پکن بسیار شبیه به یک لانه بزرگ پرنده طراحی شده که از نژاد انسان نگهداری و پرستاری می کند. لانه ای که برای انسان ساخته شده است. همچنین بسیار شبیه به گهواره نوزاد انسان است که بزرگ طراحی شده است. ساخت و ساز این ورزشگاه ملی، در 24 دسامبر 2003 شروع شد. در جولای 2004، پروژه به طور موقت به دلیل اصلاح طرح متوقف شد. در 27 دسامبر همان سال، ساخت و ساز دوباره شروع شد و در نهایت کل پروژه در ماه مارس 2008 به پایان رسید. هزینه ناخالص کل پروژه 2،267 میلیون یوآن چین (حدود 33 میلیون دلار آمریکا) بود.

این ورزشگاه و استادیوم در زمینی به مساحت 25٫8 هکتار ساخته شده است. دارای 80 هزار صندلی ثابت و 11 هزار صندلی موقت است. ظاهر حیرت انگیز آن نیز، با فریم ها و قاب های بزرگی از جنس استیل پوشانده شده است. سقف پوشاننده ورزشگاه به حالت زین-اسبی طراحی شده و محورهای طولی بزرگی به طول 332٫3 متر دارند. محور های عرضی این سقف هم، 296٫4 متر کشیده شده اند.

بلندترین نقطه استادیوم لانه پرنده پکن ارتفاعی به اندازه 68٫5 متر داشته و پایین ترین نقطه آن ارتفاعی به اندازه 42٫8 متر دارد. سقف بالای استادیوم، با حبابهای هوای نیمه شفافی پوشانده شده است. این سقف نه تنها از بارش باران و برف به درون جایگاه و استادیوم جلوگیری می کند، بلکه مانع تابش شدید آفتاب به صورت تماشاچیان می شود. با این حال نور کافی را به درون ورزشگاه هدایت نموده و فضا را روشن می کند. در نتیجه چمن های استادیوم می توانند با این نور، به خوبی رشد کنند.

در ورزشگاه و استادیوم ملی، طراحی هر مکان و المانی به گونه ای است که اندازه انسان در آن رعایت شده و به نوعی می توان گفت که ارگانیک یا انسان دوستانه است. منطقه ای که شبیه به کاسه است. غرفه های این منطقه از استادیوم، به گونه ای طراحی شده اند که می توانند به طرق مختلفی تغییر کنند. این انعطاف غرفه ها به این دلیل است که بتواند نیازهای مختلف تعداد بسیاری از تماشاچیان را در دوره ها و مسابقات مختلف راضی نگه دارد.

در طول بازی های المپیک، صندلی های موقت در بالای منطقه ایستادن تماشاچیان قرار داشتند. ردیف های ایستادن تماشاچیان، از نظر علمی به درستی طراحی و در طول سکو پخش شده اند. در این جایگاه، تماشاگران، کل بازی را بدون هیچ گونه مزاحمت و وقفه ای می توانند تماشا کنند و اصلا اهمیت ندارد که در کدام صندلی نشسته اند. کل استادیوم لانه پرنده چین مجهز به سیستم عمومی الکترو-آکوستیک است. این امکانات و تجهیزات باعث می شود که شاخص صداهای مزاحم در این مکان به 0٫6 برسد. این میزان صدا به تمام تماشاگران اجازه می دهد که صدای گزارش را بسیار واضح و بدون هیچ گونه آزاری برای گوش هایشان بشنوند.

یکی دیگر از امکاناتی که در استادیوم لانه پرنده پکن طراحی شده است، 200 جایگاه ویلچر است. با این جایگاه حتی افرادی که دارای ناتوانی جسمی هستند و از ویلچر استفاده می کنند نیز می توانند به تماشای بازی ها بیایند. در هنگام طراحی این استادیوم ورزشی، برای المپیک 2008، بسیاری از طراحان و معماران بسیار آینده نگر بودند. آن ها، این استادیوم را به گونه ای طراحی کرده اند که برای مراسم ها و مسابقات بعد از المپیک هم قابل استفاده باشند.

همچون سال 2008، فستیوال و جشنواره هپی اسنو اند آیس (جشنواره یخ و برف پکن) هر ساله در این مکان برگزار می شود. این جشنواره از ماه دسامبر تا ماه فوریه سال بعد میلادی (از ماه آذر تا نیمه اسفند) ادامه دارد. در طول این مدت، تمام استادیوم لانه پرنده پکن به بزرگترین ناحیه اسکی در منطقه شهری پکن تبدیل می شود. مکانی که به راحتی می توانید برای اسکی در آن، وارد شوید. گردشگرانی که در این دوره زمانی از این استادیوم ورزشی بازدید می کنند، می توانند در بیش از 30 نوع تفریح و ورزش های زمستانی شرکت کنند یا باید گفت که حق انتخاب دارند.

به عنوان مثال، اگر وارد این ورزشگاه شدید، می توانید هر یک از ورزش های زمستانی مانند اسکی پرش، اسکیت روی یخ، تویوب سورای روی برف، ماشین سواری روی یخ و اسکی روی برفی به نام بیاتلون (biathlon) را انتخاب کنید. در کنار شما، کودکان هم می توانند بسته به توانایی و سنشان در بسیاری از تفریحات و ورزش های زمستانی در باشگاه های سرپوشیده شرکت کنند. کودکان می توانند کانو سواری و یا اسکی در منطقه مشخص شده را شرکت کنند.

هم با اتوبوس و هم با مترو می توانید خود را به استادیوم لانه پرنده پکن برسانید. از خوبی های هر دو این مسیرها، راحتی استفاده آن ها برای گردشگران است. در نتیجه حتی اگر راهنمای چین هم همراه شما نیست، به تنهایی و با دنبال کردن مسیرهای زیر می توانید به اینجا بروید.

اگر می خواهید با اتوبوس بروید، از هر کجای پکن که هستید، باید در نهایت اتوبوس های شماره 82، 419، 538 یا 645 را سوار شوید. اگر به مسیر حرکت این اتوبوس ها نزدیک نیستید، باید خود را به ایستگاه های آن ها برسانید. پس از سوار شدن به هر یک از این اتوبوس ها، در ایستگاه گوجیا تییوچانگ دونگ (استادیوم لانه پرنده پکن) پیاده شوید. به همین راحتی!

اگر می خواهید با مترو بروید، سوار خط مترو شماره 8 بروید و در ایستگاه آئوتی ژونگشین (Aoti Zhongxin) یا همان ایستگاه مرکز ورزش های المپیکی پیاده شوید. در این ایستگاه از ایستگاه خروجی شماره B2 خارج شوید. پس از اینکه از مترو خارج شدید، نیاز دارید که مسافتی در حدود 823 متر را به سمت شمال پیاده روی کنید تا به استادیوم لانه پرنده پکن برسید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : استادیوم ملی چین ، جاذبه های چین ، شهر پکن
 معماری و طراحی استادیومش خیلی جالبه.خوشم اومد ازش.
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت