دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینجنگ‌ جهانی‌دوم؛ نبرد بریتانیا

پست های بیشتر از دسته تاریخی و گردشگری

نبرد بریتانیا که از آن به عنوان نخستین شکست نیروی هوایی نازی ها یاد می شود پس از سقوط فرانسه مهمترین اتفاق دو سال نخست جنگ جهانی دوم بود.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 1 ) بنچاق !
نویسنده : sara72dalir شماره پست : 26672 تاریخ انتشار : 1397/11/24
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty ,
نبرد بریتانیا نبردی است که نامش از تلاشهای استراتژیک نیروی هوایی آلمان در طول تابستان و پائیز 1940 به منظور برتری هوائی بر نیروی هوائی سلطنتی انگلیس برگرفته شد و طی آن نیروی هوائی آلمان نازی با بمباران شهرها و هدف‌های نظامی و صنعتی بریتانیا قصد داشت زمینه را برای حمله و اشغال این کشور فراهم کند.  

مقاومت نیروی هوائی پادشاهی و بهره‌گیری از جنگنده‌های "هاریکن" و "اسپیت‌فایر" در برابر جنگنده‌های آلمان، همچنین کاربرد موفقیت‌آمیز سیستم‌های هشدار و رادار منجر به انصراف آلمان از ادامه طرح خود شد.
در 18 ژوئن 1940 در دفتر نخست وزیری انگلستان وینستون چرچیل نخست وزیر این کشور طی سخنانی گفت: نبرد فرانسه به پایان رسیده است؛ اکنون نوبت نبرد بریتانیا است.

نقشه آلمان یک عملیات آبی خاکی و هوابرد نیروی چترباز و پیاده کردن نیروها در بریتانیا در قالب عملیاتی بود که نام رمز آن شیر دریایی بود و به دنبال حملات هوایی شکل می گرفت. به عبارت دیگر حملات هوایی به بریتانیا پیش نیاز حمله آبی خاکی به بریتانیا بود.   نبرد بریتانیا اولین نبرد مهم به وسیله نیروی هوایی بود و بزرگترین و مهمترین بمب باران هوایی تا آن تاریخ محسوب می شد.

مورخان عدم موفقیت آلمان نازی در نابودی نیروی هوائی انگلیس و در هم شکستن روحیه مردم آن کشور را اولین نقطه شکست قطعی آلمان در جنگ می دانند. روایت نبرد بریتانیا از مجموعه "آلبوم جنگ جهانی دوم" را به روایت عکس‌های تاریخی مشاهده می کنید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : جنگ‌ جهانی‌دوم ، نبرد بریتانیا ، جنگ‌ جهانی‌
 جنگ جهانی دوم جز ویرانی چیزی به بار نیاورد.
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت