دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینورزش بسیار شدید باعث عفونت خونی می‌شود

پست های بیشتر از دسته ورزشی و تندرستی

انجام ورزش‌های بیش از حد شدید و تمرینات سنگین هر روزه باعث ایجاد عفونت‌های خونی از جمله ″گندخونی″ می‌شود.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : Mohammadreza0723 شماره پست : 26640 تاریخ انتشار : 1397/12/01
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : hoomanz , vashty , khodaismylove , Hanieh25 , alborz46 ,
مطالعات انجام شده در دانشگاه موناش استرالیا نشان داده است که مضرات ورزش با شدت بسیار زیاد ممکن است بیشتر از فواید آن باشد. ورزش با شدت بسیار زیاد ممکن است باعث عفونت‌های خونی همچون بیماری گند خونی شود.در این مطالعات از دوندگان ماراتن درست بعد از انجام فعالیت زیاد نمونه‌های خونی گرفته شد و محققان به بررسی نشانه‌های بیماری گند خونی در این نمونه‌ها پرداختند. نتایج این مطالعات در مجله بین‌الملل پزشکی ورزشی و ایمنی ورزش منتشر شد.

گند خونی زمانی ایجاد می‌شود که مواد شیمیایی مربوط به ایمنی بدن در جریان خون وارد می‌شوند و واکنش‌هایی از جمله تورم را افزایش می‌دهند. این اتفاق باعث ایجاد لخته خون و پاره شدن رگ‌های خونی می‌شود. به ‌این‌ ترتیب ارگان‌های بدن به اندازه لازم اکسیژن و مواد غذایی دریافت نمی‌کنند.

طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها بیش از یک میلیون نفر در آمریکا هر ساله به گندخونی مبتلا می‌شوند و 28 تا 50 درصد این افراد بر اثر این بیماری جان خود را از دست می‌دهند.کودکان، افراد سالمند، افرادی که بیماری‌های مزمن مانند سرطان یا ایدز دارند، افرادی که دچار سوختگی شدید شده‌اند و افرادی که سیستم ایمنی بدنشان ضعیف است بیشتر در معرض ابتلا به گندخونی قرار دارند.

بررسی‌ها نشان داده است که انجام ورزش‌های خیلی شدید احتمال ابتلا به این بیماری را افزایش می‌دهد. پزشکان پیشنهاد می‌کنند که افراد در هفته‌ 150 دقیقه ورزش با شدت متوسط یا 75 دقیقه ورزش با شدت زیاد انجام دهند. نیمی از جامعه این میزان ورزش را انجام نمی‌دهند از طرفی بعضی افراد نیز بیش از حد ورزش می‌کنند.

طبق گفته مدیر این تحقیقات ورزش کردن بیش از چهار ساعت در یک جلسه بسیار شدید به حساب می‌آید. انجام این کار در روزهای متوالی خطرناک است. بسیاری از ورزشکاران استقامتی از جمله ورزشکاران ماراتن، سه گانه و اولترا ماراتن بدین شکل ورزش می‌کنند. در این تحقیقات نمونه‌های خون 17 فردی که در اولترا ماراتن شرکت داشتند آزمایش شد و مشخص شد که در نمونه‌های خون تمامی این افراد نشانه‌های گندخونی وجود دارد. انجام ورزش طولانی مدت باعث تغییر در دیواره روده می‌شود، به ‌این‌ ترتیب باکتری‌هایی از جمله آندوتوکسین وارد جریان خون می‌شوند و سیستم ایمنی بدن تحریک می‌شود.

تیم تحقیقاتی متوجه شد ورزشکارانی که آمادگی جسمانی بهتری دارند در بدن خود سیتوکین که ضد التهاب است دارند و بدین ترتیب واکنش‌های بدنشان بر اثر وارد شدن آندوتوکسین در خون کمتر است. مدیر این تحقیقات می‌گوید: هر فردی که می‌خواهد در مسابقاتی از جمله ماراتن شرکت کند باید ابتدا از نظر سلامتی آزمایش شود و کم کم با تمرینات بدن را آماده کند.بدن این توانایی را دارد که به تمرینات عادت کند. اگر تمرینات به آرامی شدید شوند سیستم ایمنی بدن کمتر واکنش نشان می‌دهد.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : ورزش شدید ، عفونت خونی ، انجام ورزش‌های بیش از حد
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت