دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینعلت درد پهلو در هنگام ورزش چیست؟

پست های بیشتر از دسته ورزشی و تندرستی

احتمالا شما هم تا بحال با درد یا گرفتگی پهلوها در حین ورزش روبرو شده‌اید. واکنشتان نسبت به این درد چه بوده؟ آیا اصلا از علت آن با خبرید؟ آیا می‌دانید که برای خلاصی از این درد باید چه کنید؟
من در مقاله‌ی امروز شما را با یکی از شایع‌ترین دردها هنگام ورزش، که عموما هم در بین ورزشکاران آماتور به چشم می‌خورد آشنا می‌کنم. دردی که باعث نگرانی خیلی هاست. هر روزه، افراد زیادی در باشگاه، و معمولا هنگام انجام فعالیت‌های هوازی، یا زمانی که استراحت بین ست‌هایشان را کاهش می‌دهند، به من مراجعه کرده و از درد خفیف و گاهی اوقات همراه با گرفتی عضله‌ی پهلوشان، درست زیر ریه‌ها شکایت می‌کنند. آنها می‌گویند این درد از قلب یا کلیه‌هایم است. اما نگران نباشید، دردی که صحبت از آن است، موسوم به درد پهلو، کاملا طبیعی است.


علت بوجود آمدن درد پهلو

متاسفانه با وجود پیشرفت روز افزون علم، همچنان دلیل منطقی‌ای برای تشریح این درد پیدا نشده است. تئوری رایج، این است که این درد به دلیل کمبود اکسیژن آنی در عضلات بین دنده‌ای و دیافراگم، و در زمان انجام فعالیت های بلند مدت و تمرینات استقامتی بوجود می‌آید.

پس این درد، به دلیل کمبود اکسیژن، و عموما هم در بین ورزشکاران تازه کار، و کسانی که آمادگی جسمانی بالایی ندارند اتفاق می‌افتد. چرا که در جریان فعالیت‌های فیزیکی طولانی، سیستم تنفسی و گردش خون نمی‌توانند خود را با سرعت به نیازهای افزایش یافته‌ی اکسیژن، تطبیق دهند. درست مثل یک اتومبیل کاربراتوری که هنوز خوب گرم نشده و می‌خواهید به آن گاز دهید!


درمان موقت و دائمی

در صورتی که تمرین مرتب و مستمر داشته باشید، پس از مدتی دیگر شاهد تکرار چنین دردی نخواهید بود. چرا که تمرین مداوم، باعث افزایش سازگاری سیستم تنفسی و گردش خون، نسبت به سطح فعالیت‌های شما می‌شود، و بدنتان خودش را با شرایط و سبک جدید زندگی شما وفق می‌دهد.

همچنین، انجام عمل صحیح و قوی دم و بازدم، موجب تامین میزان اکسیژن مورد نیاز شما، و دفع بهتر دی اکسید کربن می‌شود. این کار، هم می‌تواند نقش به سزایی در بهبود موقت درد پهلو داشته باشد، و هم اینکه عملکرد ورزشی شما را بهتر کند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : بدنسازی ، ورزش ، درد پهلو
 چه پست خوبی.من هم از مشکل درد پهلو در ورزش رنج میبرم.
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت