دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینخواص باقلا برای رفع التهاب ودفع سنگ کلیه

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

باقلا (Broad bean= fava bean) یکی از حبوبات معروف است که در ایران پرورش داده میشود.قسمت مورد استفاده این گیاه در پزشکی، گل، سرشاخه گلدار، میوه و دانه باقلا میباشد.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 2 ) بنچاق !
نویسنده : rahman1341 شماره پست : 26517 تاریخ انتشار : 1397/11/19
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : reza2233 , Yashar ,
1. خوردن باقلا نه تنها پروتئین، قند، کلسیم، فسفر و آهن بدن را تامین میکندبلکه کمبود ویتامین های B را نیز برطرف میکند بنابر این برای تقویت روحی و اعصاب مفید است.

2. مصرف باقلا به دلیل اینکه حاوی ویتامین E است برای سامتی نطفه مفید است.

3. فیتین موجود در باقلا یک ترکیب فسفر دار مفید است که برای رفع خستگی و ضعف اعصاب موثر است.امروزه در طب جدید به شکل قرص و قطره به منظورهای فوق تجویز میشود.

4. بنابر عقیده پزشکان سنتی دم کرده گل باقلا خاصیت ضد تشنج، ادرار آور، دافع سنگ کلیه و برطرف کننده ورم مثانه است.برای این منظور 30 تا 60 گرم گل باقلا را در یک لیتر آب جوشانده و طی روز مصرف کنید.

5. دم کرده گل باقلا همچنین برای درمان پیلونفریت و تصفیه کلیه مفید است.

6. مصرف باقلا برای درمان اکثر بیماری های کلیه انند سنگ کلیه و تورم کلیه ولگنچه مفید است.برای این منظور میتوان باقلای سبز را که به پیله باقلا نیز معروف است به یکی از روشهای زیر مصرف کرد:

الف) پیله باقلا (پوست سبز روی باقلای تازه) را در آب پخته و از این جوشانده به مقدار 20 گرم در طی شانه روز مصرف نمایید.
ب) پیله باقلا را خشک کرده و پودر کنید.از این پودر هر روز صبح ناشتا به مقدار 1 تا 2 گرم همراه با دم کرده کاکل ذرت مصرف نمایید.

7. برای درمان ورم بناگوش و ورم سینه بر اثر جمع شدن شیر در سینه مفید است.برای این موارد آرد باقلا و آرد جو را همراه با نعنا و سرکه پخته و بر روی محل مورد نظر قرار داده و با پارچه ببندید. روزی یک تا دو مرتبه آن را تعویض کنید.

8. پماد برگو پوست باقلا برای درمان سوختگی در اثر آتش مفید است.

9. جوشانده یک مشت برگ باقلا در 500 گرم آب برای رفع التهاب و درد نوک انگشتان و ناخن (panaris) مفید است. در این مورد باید انگشتان را در جوشانده قرار دهید.


هشدارفاویسم

مصرف باقلای تازه در فصل بهار حتی استشمام بوی آن برای برخی افراد موجب بروز حالتی شبیه به مسمومیت میشود. این حالت فابیسم یا فاویسم (favism= fabism) نام دارد.علائم این بیماری عبارت است از: رنگ پریدگی، بی حالی شدید،ضعف مفرط، پر رنگ شدن ادرار، کم خونی شدید (به علت شکسته شدن سریع گلبولهای قرمز)، زردی پوست، اختلالات روانی، هذیان، ناراحتی های قلبی و در برخی موارد مرگ.علت علت بروز این حادثه این است که گلبولهای قرمز افرادی که دچار فاویسم میشوند دچار کمبود و نوعی نقص آنزیمی است.در صورت بروز این بیماری باید هرچه سریعتر برای تزریق خون به پزشک مراجعه کرد.همچنین مصرف باقلا ممکن است موجب بیخوابی شود.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : خواص باقلا برای رفع التهاب ودفع سنگ کلیه ، خواص باقلا برای رفع التهاب ، خواص باقلا
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت