دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینسبقت انرژی‌های تجدیدپذیر از زغال سنگ در آلمان

پست های بیشتر از دسته علمی و آموزشی

کشور آلمان به‌تازگی موفق شده است تا برای تأمین برق مورد نیاز، اتکای خود را به سوخت فسیلی کم‌تر کرده و به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر حرکت کند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 2 ) بنچاق !
نویسنده : hoomanz شماره پست : 26480 تاریخ انتشار : 1397/11/15
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty , maryamTyb ,
زغال سنگ در مدت زمان طولانی توانسته بود منبع اصلی تأمین انرژی برق در آلمان باشد و 40 درصد از انرژی الکتریسیته‌ی این کشور را تأمین کند. در سال 2018 آلمان توانست سهم بیشتری از تأمین برق خود را به انرژی‌های تجدیدپذیر اختصاص دهد. اکنون بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا سعی دارد تا سال 2030 سهم انرژی‌های تجدیدپذیر را به 65 درصد برساند. علاوه‌بر این آلمان در نظر دارد تا سال 2022 انرژی هسته‌ای را کنار بگذارد و به‌دنبال آن برنامه‌هایی برای خاموش کردن نیروگاه‌های زغال سنگ نیز درسردارد.

تحقیقات سازمان علوم کاربردی فرانهوفر نشان داده است که انرژی‌های خورشیدی، بادی، زیست توده‌ای (بیومس) و هیدروالکتریک با تولید 219 تراوات ساعت، نسبت به سال گذشته افزایش 4.3 درصدی داشته‌اند. این در حالی است که کل انرژی تولیدشده در این کشور معادل 542 تراوات ساعت بوده که 38 درصد آن مربوط‌به زغال سنگ است.

سهم انرژی‌های سبز در تولید برق آلمان در سال 2017 معادل 38.2 درصد گزارش شده؛ درحالی‌که این رقم در سال 2010 تنها 19.1  درصد بوده است. به‌گفته‌ی برونو برگر، نویسندهٰ‌ی این بررسی، قرار است سهم انرژی‌های تجدیدپذیر در تولید برق آلمان بالای 40 درصد باقی بماند. او اضافه کرد: در سال 2019 سهم مصرف انرژی‌های تجدیدپذیر به پایین‌تر از 40 درصد نخواهد رسید؛ زیرا بیشتر تاسیسات نیروگاه‌های این نوع انرژی در حال ساخت هستند و الگوهای آب‌وهوایی هم تغییر چشم‌گیری نخواهد داشت.

منتقدان انرژی‌های سبز بر این عقیده هستند که تولید انرژی‌های تجدیدپذیر منوط به شرایط مطلوب آب‌وهوایی است؛ ازاین‌رو نمی‌توان به سهم قطعی آن‌ها در تأمین انرژی استناد کرد.

باتوجه‌به طولانی‌تر شدن فصول گرم، سهم انرژی خورشیدی، افزایش 16 درصدی داشته و به 45.7 تراوات ساعت رسیده؛ درحالی‌که طبق داده‌های فرانهوفر، ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی از 3.2 گیگاوات به 45.5 گیگاوات طی سال گذشته افزایش یافته است.

دراین‌میان، سهم انرژی‌های بادی در تولید برق 111 تراوات ساعت بوده که این رقم مجموع ظرفیت 60 گیگاواتی ساحلی و دریایی است. انرژی‌های بادی 20.4 درصد از کل برق آلمان را تأمین می‌کنند؛ درواقع، انرژی بادی دومین جایگاه را پس از انرژی زغال سنگ با سهم 24.1 درصدی از آن خود کرده است.

سهم انرژی هیدروالکتریک هم در این رقابت 3.2 درصد گزارش شد که معادل با تولید 17 تراوات ساعت برق برآورد شده است. چنین رقمی مربوط‌به شرایط تابستانی به‌شدت خشک و بارندگی کم بوده است. سهم مخصوص انرژی زیست‌توده هم 8.3 درصد محاسبه شده است.

در ادامه، سهم نیروگاه‌های تبدیل گاز به برق 7.4 درصد و سهم انرژی هسته‌ای هم 13.3 درصد اعلام شده است. درصد اندک باقی‌مانده هم مربوط‌به برق ناشی از زباله‌سوزی می‌شود. در سال 2018، آلمان 45.6 تراوات ساعت برق را به هلند صادر کرد؛ هر چند حجم زیادی از انرژی الکتریسیته مورد نیاز آلمان توسط فرانسه وارد این کشور شده است.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : انرژی های تجدیدپذیر ، زغال سنگ ، آلمان
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت