دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینکهنسال ترین پرنده وحشی جهان در آستانه مادر شدن

پست های بیشتر از دسته علمی و آموزشی

پرنده ای از خانواده الباتروس‌های لایسان تمامی قوانین گونه خود را نقض کرده است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : na3le4arom2 شماره پست : 25927 تاریخ انتشار : 1398/01/04
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : saeidrajabi38 , hoomanz , ns6200 , mahvash , Bostodl ,
براساس گزارش نشنال جئوگرافيک، ويزدام (خرد) كهنسال ترين پرنده وحشی كه در جهان شناخته شده است، در سن 67 سالگی به خانه بازگشته و تخم گذاری كرده است. اين روند سالانه با هربار تكرار برای ويزدام عجيب تر می شود زيرا طول عمر عادی اين پرنده ها 50 سال است. اينكه ويزدام 16 سال بيش از طول عمر عادی اش زندگی كرده و هنوز توانايی تخم گذاری دارد دانشمندان را شگفت زده ساخته است. ويزدام (خرد) كهنسال ترين پرنده وحشی كه در جهان شناخته شده است.

ويزدام اولين بار در سال 1956 برچسب تشخيص هويت خود را دريافت كرد و پرنده شناسی به نام چندلر رابينز برچسبی را به بدن ويزدام كه در آن زمان 6 ساله بود وصل كرد. تشخيص سن پرندگان از سن كم امكان پذير است زيرا پرندگان مانند انسان ها نشانه های سالخوردگی را در خود بروز نمی دهند. آنچه مشخص است ويزدام در سال 1956 دست كم پنج سال سن داشته است، اما احتمال اينكه سنش از اين بالاتر بوده باشد نيز وجود دارد و اين يعنی امروز سن اين پرنده بالاتر از 67 سال است. اين پرنده تا سال ها از ديد دانشمندان پنهان شد تا اينكه در سال 2002 رابينز دوباره ويزدام را پيدا كرد و برچسب جديدی به او وصل كرد و از آن زمان به بعد ويزدام به صورت منظم در محل زندگی اش ديده می شود. ويزدام هر سال به همراه ميليون ها الباتروس ديگر به زيستگاه خود در ميدوی آتلوس باز می گردند و از آنجايی كه ويزدام همواره در يک جای مشخص لانه ساخته و تخم گذاری می كند،‌ تشخيص دادن آن ساده است.  

جوجه آلباتروس ها پس از 60 تا 64 روز از تخم بيرون می آيد. اين پرنده ها درطول زندگی خود تنها يک جفت دارند و درصورتی كه يكی از آنها بميرد، برای يک تا دوسال برای او عزاداری می كنند. ويزدام نيز تاكنون يک جفت به نام آكوئاكامايی داشته است كه درحال حاضر به صورت نوبتی در حال نگهداری از جوجه از تخم درنيامده خود هستند. ويزدام ركورددار بيشتری طول عمر در جهان پرندگان نيست. اين ركورد به طوطی كاكلی به نام كوكی تعلق دارد كه در سن 83 سالگی در باغ وحش شيكاگو از دنيا رفت. اما ويزدام بيشترين مسافت را در طول زندگی خود پرواز كرده است، بيش از 4.8 ميليون كيلومتر، و در طول زندگی اش 39 جوجه پرورش داده است.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : پرنده ، پرنده وحشی ، تخم گذاری
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت