دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاین10 روش برای درمان افسردگی بدون دارو

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

افسردگی یکی از بیماری ها یا اختلالات شایع در جهان مدرن امروز است. 10 روش طبیعی و غیر دارویی را برای درمان افسردگی مرور کرده ایم.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 1 ) بنچاق !
نویسنده : Mohammadreza0723 شماره پست : 25885 تاریخ انتشار : 1397/10/18
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : Ntmi123 ,
افسردگی ، دپرشن یا Depression یکی از اختلال و بیماری های مرموز است که قوانین ثابتی نمی توان در بروزش در افراد در نظر گرفت. اصول و عوارض آن تقریبا ثابت است هر چند که شدت آن متفاوت است. در فرهنگ لغوی و زبانی امروز بیماری، اختلال روانی معنی مناسبی ندارد اما باید اسیر چنین مواردی نشد. چون در خیلی از موارد ضعف، نقصان یا اختلال های روانی هستند که برای انسان ها مشکل ساز می شوند و حتی پایه گذار بیماری های جسمی می شوند. نه افسردگی نه دیگر ضعف ها و اختلالات جسمانی بد نیستند و به شکل یک بیماری مثل سرما خوردگی باید با آن ها برخورد شود. ذات انسان بر اساس نحوه زندگی ممکن است دچار بیماری از بیمار های جسمانی تا روانی شود یا حتی دچار ضعف روانی شود. پس هیچ یک از این ها مشکلی نیست که بخواهید نسبت به آن ها جبهه بگیرید.

یکی از روش های درمان افسردگی، دارو درمانی است اما قطعا نیاز به تجویز و تشخیص پزشک دارد چون باید نوع و شدت آن تشخیص داده شود. در مورد دارو نیز در کشور ایران معمولا دو طرز تفکر رایج وجود دارد. یا در مقابل مصرف دارو وسواس وجود دارد و حتی گاه ترس یا افراط در مصرف که مشکلات جدی را در بازه بلند مدت برای فرد و جامعه بشر به همراه می آورد. پس طرز تفکر خود را نسبت به مصرف دارو به صورت متعادل در آورید چون دارو نه چیزی است که لازم باشد از آن بترسید و و نه چیزی است که به صورت خودسرانه مصرف شود.

برای مقابله با افسردگی یکی از جدی ترین راه ها در اکثر موارد حتی اگر دارو درمانی نیاز باشد، نحوه زندگی، تغذیه و.... در این مطلب به نقل از webmd، به مرور 10 روش طبیعی مبارزه با افسردگی پرداخته ایم. علائم افسردگی از قبیل بی حوصلگی، کسلی، خواب کم یا خواب زیاد، افزایش و کاهش وزن، استرس و... است. ممکن است همه این علائم باهم ظاهر نشوند یا در افراد مختلف با توجه به شدت و خصوصیت شخصیتی و ژنتیکی به صورت متفاوت ظاهر شوند.


برنامه روتین روزانه داشته باشید

وقتی برنامه دقیق روزانه و حتی ساعت به ساعت برای خود بریزید. می توانید کم کم خود را از شر کسلی و بی حوصلگی افسردگی رها کنید.


هدف داشته باشید

یکی از عوارض افسردگی این است که فکر می کنید حال کاری را ندارید و موفق به انجام کاری نمی شوید یا استرس از انجام آن دارید. هدف برای خود تعیین کنید. حتی هدف های خیلی کوچک. هر طور شده کنترل ذهن خود را به دست خود بگیرید و افسار آن را به دست افسردگی ندهید حتی اگر هدف شما یک دوش گرفتن ساده باشد.


ورزش کنید

یکی از معجزات عجیب خلقت ورزش است. با یک ورزش بسیار ساده فعل و انفعالات فیزیولوژیک عجیبی در بدن صورت می گیرد که دشمن شماره یک افسردگی است. اگر ورزشکار حرفه ای نیستید بدانید که قرار نیست شما قهرمان المپیک شوید پس با دقایقی پیاده روی هم می توانید با افسردگی مبارزه کنید.


تغذیه مناسب

یکی دیگر از روش های بسیار ساده مقابله با افسردگی داشتن رژیم غذایی مناسب است. متخصصان می گویند غذا هایی که امگا 3( ماهی) و اسید فولیک (اسفناج و آواکادو و...) دارند بسیار مناسب برای این کار هستند.


خواب کافی

شاید افسردگی جلوی خواب شبانه شما را بگیرد و خوابیدن برای شما سخت شود. اول سعی کنید به هیچ وجه در طول روز چرت نزنید حتی 5 دقیقه. سپس ورزش را فراموش نکنید تا بدنتان خسته شود و سپس در هنگام همه وسایل الترونیک، موبایل و تلوزیون را خاموش کنید تا چیزی مزاحم شما نشود.


مسئولیت ها خود را رها نکنید

افسردگی، بی حوصلگی را در پی دارد. دوست دارید در خانه بمانید و به مدرسه، دانشگاه یا سرکار نروید و مسئولیتی قبول نکنید. اما حتما لطفا سعی کنید تمام مسئولیت های خود را حتی به زور و کراهت انجام دهید چون در وسط کار خواهید دید که وقتی کار را غاز کردید، مشکل شما تا حد زیادی بر طرف شده است.


فرمان ذهنتان در دست خودتان است

در هنگام افسردگی همه چیز در مغز و ذهن می گذرد. افکار منفی دور تا دور ذهنتان را می گیرد. فکر می کنید هیچکس شما را دوست ندارد و اهمیتی برای کسی ندارید؟ مدرکی هم دارید؟ من قول می دهم هیچ مدرگی ندارید. پس بدانید این افکار در آن هنگام طبیعی است. دفعه بعد که دچار این حملات امواج منفی شدید بدانید که طبیعی است و کنترل ذهنتان را در دست بگیرید و کاری را بکنید که دوست دارید تا ذهنتان منحرف شود.


مکمل های ویتامینی و غذا

قطعا برای مصرف این دارو ها و ویتامین ها با دکتر مشورت کنید. بله این مکمل ها و کمبود ویتامین در افسردگی تاثیر دارد ولی دکتر و آزمایش های مخصوص برای دانستن آن لازم است.


کار های جدید امتحان کنید

متخصصان می گویند وقتی کار جدیدی را سعی می کنیم امتحان کنیم، هورمون های شیمیایی در ذهن ترشح می شود. آشنا ترین آن ها دوپامین است و دوپامین اولین ماده مبارزه کننده با افسردگی است. به موزه بروید، زبان جدید یاد بگیرید و کار هایی از این قبیل...


کار های مورد علاقه خود را انجام دهید

این کار سبب می شود تا ذهن شما منحرف شود و از افکار منفی فرار کند و البته هورمون های خوب بدن ترشح شوند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : افسردگی ، روانشناسی ، سلامت روانی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت